Změkčení nehtů doma

Velmi často, pro shonu každodenních dnů, nemáme čas věnovat dostatek pozornosti našim nohám, zejména nehtům. Péče o nehty je neméně důležitá než manikúra. Nehtová deska je velmi citlivá na vnější podněty a nepříznivé podmínky. Nepohodlná, nekvalitní obuv, unavené nohy, únava nebo zhoršení zdraví okamžitě ovlivňují kvalitu nehtů. Pro co nejkvalitnější zpracování nehtů je důležité je správně změkčit, což značně zjednoduší postup.

Někteří lidé musí často dostatečně změkčit nehtovou desku, zatímco jiní si to mohou dovolit velmi zřídka, protože stav jejich nehtů je docela dobrý. To je dáno zvláštnostmi struktury nadržených tkání. V každém případě by měl být postup tohoto druhu prováděn co nejpravidelněji, aby nehtová deska zůstala zdravá a dobře upravená.

Tipy pro změkčení nehtové desky

Je-li stav nehtů příliš žádoucí, je nutné desku nejprve změkčit. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je obrátit se na profesionála. V salonu získáte skvělou pedikúru, nehty budou hladké a krásné. Ale bohužel to vyžaduje určité náklady, a ne každý si to může dovolit, a tím spíše, že by měl být postup prováděn pravidelně. Proto existuje mnoho způsobůpřinést nehty v pořádku doma.

  1. Stlačení. Lisuje na nehty - velmi jednoduchý a není drahý nástroj pro péči o nehty. Budete potřebovat vata nebo sádru, stejně jako podstatu aktivní akce. Může to být dýňová šťáva, aloe šťáva, zlatá vous nebo 9% octová esence. Vata je třeba navlhčit v roztoku a připevnit k hřebu, poté ji připevnit lepicí omítkou. Nejlepší je dělat takové obklady v noci, optimální doba pro postup je 10-12 hodin.
  2. Masti. V lékárně si můžete po konzultaci s lékařem zakoupit speciální mast nebo emulzi pro zjemnění nehtů nebo tento nástroj vyrobit doma. Pro přípravu domácích přípravků je třeba míchat včelí vosk a cibuli, česnek, aloe šťávy, pak přidejte trochu másla a vařte směs mírně. Když se hmota ochladí, naneste ji na nehtovou desku a zabalte ji do polyethylenu. Doba expozice kompozice je také dlouhá: 12 hodin.
  3. Koupele. Takový postup je nejen velmi příjemný, ale také užitečný. Díky ní vaše nehty zjemňují a svaly nohou se uvolňují. Nabízíme Vám nejjednodušší recept: 20 g mýdla s antibakteriálním účinkem + 5 litrů vody + 40 g sody, získáte jemný mýdlový roztok. Nejúčinnější je roztok s heřmánkovým odvarem. K tomu, nalijte 100 g heřmánku se dvěma litry vařící vody, a trvat na jedné a půl hodiny. Když je infuze podána, přidejte k ní další 2-3 litry vody. Mějte nohy v lázni by měla být 15-20 minut. Pro větší zábavu a efektivitu můžetepřidejte různé esenciální oleje, jako je levandule, růže nebo pomeranče.

Pokud jsou vaše nehty velmi hrubé, pak, bohužel, bude jeden postup malý. Pouze pravidelná a úplná péče dokáže překonat všechny problémy na cestě k kráse nohou.

Prevence zhrubnutí nehtové desky.

Pokud se vám podařilo obnovit krásu nehtů, ale po chvíli se všechny problémy vrátily, znamená to, že jste neodstranili původní zdroj problému. Následující faktory ovlivňují zdraví a krásu nehtů:

  1. Plísňová infekce. To je docela vážný problém, který nejen vede k zahuštění nehtů, ale také může způsobit spoustu problémů, jako je rozpadání nehtů, vrstvení, zabarvení, zarůstání.
  2. Nesprávná péče. Nepozornost k hygienickým a kosmetickým procedurám může také vést k zesílení a popraskání nehtové desky. Ve vrstvách nehtu se hromadí prach, špína a bakterie, a to není nejlepší účinek na zdraví, a ještě více na krásu.
  3. Těsné boty. Pokud jsou vaše prsty neustále ve špatné poloze, nehtová deska přestane přijímat živiny ve správném množství z důvodu zhoršeného krevního oběhu. V důsledku toho se objeví kuří oka, stejně jako neestetické nehtové destičky.
  4. Genetika. Pokud se zdá, že děláte všechno správně, ale s nejmenšími nepříjemnostmi, nehty se stávají silnými a tvrdými,pak je to s největší pravděpodobností dědičnost. Navzdory tomu, že se s geny nemůžete dohadovat, můžete udržet nehty v dobrém stavu, můžete se o ně postarat s dostatečnou kvalitou. Vyčistěte, ozdobte, vyživujte nehty a zvedněte pohodlné boty.

Abyste se chránili před problémy souvisejícími se zdravím nehtů, věnujte náležitou a důkladnou péči. Hygienická pedikúra může významně pomoci i při plísňových infekcích. Nehty s touto chorobou jsou léčeny speciálními prostředky, ale aby se jednou a navždy zbavili houby, měli byste se poradit s dermatologem.

Je velmi důležité dodržovat hygienická pravidla a umýt si nohy denně. V zimě jsou obzvláště zasaženy nehty, protože nosíme tlusté ponožky a boty jsou velmi teplé, takže je zde nedostatek kyslíku a na jaře dochází k poznání, že naše nehty jsou v hrozném stavu. Postarejte se o nehty nejen mýdlovou vodou, ale také esenciálními oleji, bylinkami a dalšími užitečnými látkami.

Nebojte se zahájit postup změkčení nehtů na nohou, protože nyní znáte všechny drobnosti. Nejčastěji se nehtová deska stává pro seniory těžkou a obtížnou pro obřízku, mladší lidé jsou důkladněji zaměstnáni ve vlastním těle. Ale pokud narazíte na tento problém, zkuste jednu z metod, které jsme navrhli.