Všechny nuance kyselé pedikúry

Co by mohlo být pro muže okouzlující a přitažlivější než dobře udržované ženské nohy? Každá dívka, která miluje sebe a snaží se vypadat krásně, vždy věnuje zvláštní pozornost jejím nohám a patám.

A skutečně: pro skutečnou ženu je péče o nohy stejně důležitá jako make-up, vlasy, oblečení nebo manikúra. Ať nohy a paty nejsou tak nápadné - zejména v zimním období, ale pozornost by jim měla být vždy věnována. Proto v okamžiku péče o nohy existuje mnoho různých metod. Mnoho z nich zahrnuje obřízku ztvrdlé kůže, která má své významné nevýhody, jako je zvýšené riziko poranění nebo infekce.

Nyní můžete na to zapomenout díky jedné z novinek v oblasti kosmetologie - kyselé pedikúry, která slibuje dívkám praktickou a bezpečnou péči o paty a chodidla.

V našem článku provedeme podrobný přezkum tohoto relativně nového postupu a řekneme vám o všech nuancích a jemnostech, které na vás s jeho použitím čekají. Kromě toho na konci článku čekáte na instrukci, která bude užitečná při provádění tohoto postupu na vlastní pěst.

Kyselá pedikúra - jaká je její podstata?

Co to jeje to? Navzdory poněkud děsivému názvu je kyselá pedikúra naprosto bezbolestným a neškodným postupem. To se také nazývá "krém pedikúra" - a teď jste pravděpodobně již hádal, co to bylo asi.

Tento způsob péče o nohy je skvělou alternativou k metodám léčby chodidel, které používají metodu ořezávání k odstranění drsné kůže. Kyselá pedikúra se vyrábí použitím speciálního roztoku na kůži chodidel a pat, který obsahuje složky ovoce a zeleniny.

Základem tohoto roztoku je kyselina glykolová: proniká hluboko do buněk a poměrně rychle rozpouští všechny plomby a hrubozrnné oblasti. Po promazání roztokem se odstraní hrubá kůže pomocí pilníku na nehty.

Výhody a nevýhody postupu

Jako každá kosmetická procedura má kyselá pedikúra své klady a zápory, které v závislosti na individuálních prioritách nabývají na významu.

S jistotou lze říci jednu věc: kyselá pedikúra má významné výhody oproti jiným typům postupů péče o nohy: roztok velmi rychle proniká do vrstev epidermy, ničí zhutnění a odlupuje drsnou kůži. Kromě toho, kyselá pedikúra má další užitečné vlastnosti pro vaše paty. Podívejme se na ně blíže:

 • Kyselá pedikúra má protizánětlivé účinky: složení použitého roztokuTento typ pedikúry je bohatý na antioxidanty, které jsou velmi dobré pro kůži;
 • Při použití této metody pedikúry není možné řezat nebo poškodit kůži, protože kyselá pedikúra neznamená ošetření kůže lopatkami nebo škrabkami;
 • Relativně nízké náklady řízení;
 • Šetříte spoustu času - s kyselým pedikúru, není nutné dlouho vypařovat nohy a roztok rychle proniká kůží;
 • Složení roztoku použitého pro kyselou pedikúru je šetrnější - a má proto velkou výhodu oproti odstraňovači - a proto je riziko alergie minimální;
 • Řešení je také účinné pro hrubou kůži.

Nyní pro nevýhody kyselé pedikúry. Složení roztoku zahrnuje různé chemické prvky, které a priori přispívají k výskytu určitých omezení. Proto byste měli věnovat pozornost nejdůležitější podmínce pro použití tohoto postupu - absence trhlin, ran a zranění na kůži! Například, pokud máte vlhké mozoly, nebo plísňové léze, měli byste se vyvarovat kyselé pedikúry! Kromě toho věnujte pozornost dalšímu důležitému bodu: pokud jste alergičtí na jednu ze složek roztoku, pak vám kyselá pedikúra nevyhovuje.

Výše ​​uvedená omezení se však nevztahují na všechny dívky. A pokud jste mezi těmi, na které se nedotýkají, můžete bezpečně začít používat kyselinu pedikúru pomocí našich podrobných pokynů.

Kyselá pedikúra v 6 krocích

Každá dívka ví, že jednou z hlavních podmínek pro krásnou pedikúru jsou dobře upravené nohy a paty. Ale ne každý má příležitost pokaždé navštívit salóny krásy, aby se staral o nohy. Ale teď to není problém - po tom všem, kyselá pedikúra může být provedena doma!

Proto uvažujme krok za krokem instrukce, s nimiž můžete udělat pedikúru. Tato příručka vám umožní provádět postup kyselé pedikúry sami.

 1. Pečlivě zvažujte nohy: ujistěte se, že na nich nejsou žádné rány, praskliny ani kuličky.
 2. Prostřednictvím antiseptického roztoku jemně dezinfikujte kůži chodidel a pat.
 3. Dále musíte držet nohy v teplé lázni po dobu 5 minut, pak je znovu ošetřit antiseptikem.
 4. Jemně naneste kyselý roztok na požadované oblasti kůže bavlněnou podložkou; Nedotýkejte se zdravé kůže a nepřehánějte ji roztokem, abyste se vyhnuli popáleninám.
 5. Zabalte nohy filmem a držte v tomto stavu po dobu asi 10 minut.
 6. Odstraňte pásku a otřete nohy tkaninou. Vezměte pilník na nehty a odstraňte odumřelé kůže.

Pouze 6 etap - a vaše nohy jsou krásné! Nyní jsou připraveni ozdobit lakem.

Shrnuto, lze poznamenat, že kyselá pedikúra je velmi praktický, užitečný a snadný způsob péče o nohy a paty. Postup je naprosto neškodný - pros výjimkou jednotlivých onemocnění, zranění nebo nesnášenlivosti složek, které tvoří řešení. Kyselá pedikúra pomůže rychle a bezbolestně přinést nohy v pořádku. Tento postup lze použít jak v kabině, tak nezávisle, podle pokynů.

A mohou být vaše nohy vždy neodolatelné!