Vlastnosti a použití bambuckého másla

Vlastní péče je nedílnou součástí života každého z nás. Někdy je velmi obtížné najít prostředky, které opravdu zapadají, nezpůsobují alergie a budou přínosem. Drtivá většina kosmetických přípravků zahrnuje chemické sloučeniny, které ucpávají póry, suší epidermis a přinášejí všeobecné nepohodlí. Ale vždy se můžete uchýlit k používání přírodních surovin. Jedním z nich je bambucké máslo. To je populární po celém světě kvůli obrovskému seznamu užitečných vlastností. Stojí za to zvážit různé recepty péče a vybrat si něco pro sebe.

Chemické složení a vlastnosti bambuckého másla

\ t

Shea je jedním z nejcennějších olejů používaných v kosmetologii. Jeho druhé jméno je karite. Tento nástroj se přidává do různých kosmetických přípravků, vyrábí s nimi domácí masky a také je používá samostatně.

Tento olej je pevný a má bílou nažloutlou barvu, ale pokud ho položíte na prsty, okamžitě se roztaví a stane se průhledným. Shea přechází do kapalného stavu již při + 27 ° C. Proto musí být nástroj uložen v chladničce, takže prospěšné vlastnosti zůstanou po dlouhou dobu.Voní příjemně, ořechově, se slabým nádechem kokosu.

Sklenice skutečného oleje stojí asi 900 rublů. Konečná cena závisí na výrobci a místě nákupu.

Bambucké máslo - Asistent osobní péče

Díky své husté konzistenci je bambučka velmi vhodná pro tření - k jejímu navlhčení a vyživování. Shi se vyrábí ručně: sklízejí se ořechy, poté se provádí dlouhý proces jejich zpracování a výsledkem je, že tento cenný kosmetický přípravek se získává digescí. Olej má několik užitečných vlastností:

 • bamba - nejsilnější antioxidant; přidává se do masek proti stárnutí, zabraňuje předčasnému stárnutí, vyhlazuje stávající vrásky a zabraňuje vzniku nových;
 • dokonale léčí různé druhy řezů, odřenin, popálenin a jiných poranění kůže; může být použit i na citlivou pokožku, nezpůsobuje podráždění;
 • činí nehty silnými, zdravými, zastavuje jejich odlupování, obnovuje nehetovou desku po neúspěšném šelaku;
 • odstraňuje nepříjemné symptomy dermatitidy, jako je svědění a pálení, jakož i zmírňuje záněty a hojí poškozené oblasti;
 • dobře zvlhčuje, je to skutečná spása pro dívky se suchou pokožkou; toto činidlo reguluje rovnováhu vlhkosti v epidermálních vrstvách, a to nejen díky tomuhydratace, ale také výživa s vitamíny a makroživinami;
 • chrání před ultrafialovými paprsky, což je v létě velmi důležité.

Sklizeň v Africe, domov bambuckého másla, provádí výhradně ženy. Tento zvyk pokračuje dodnes.

Výhody tohoto oleje jsou dány přítomností složek ve složení, mezi něž patří:

 • vitamíny A, E, C;
 • proteiny;
 • kyselina linolová;
 • fytosteroly.

To vše poskytuje vysoce kvalitní péči o pleť, vlasy a nehty.

Rafinované nebo nerafinované

\ t

Nejužitečnější je nerafinované bambucké máslo.Obsahuje všechny vitamíny a živiny.

Bambucké máslo je rozděleno do skupin, které se liší v typu léčby:

 • A - nerafinovaný, zcela přirozený, přidává se do drahých výrobků osobní péče, je také jednou ze složek mastí a krémů pro dermatitidu a alergie, má světle žlutý odstín;
 • B - rafinovaná, krémově bílá barva; nevýhodou je nepřítomnost pekanového pachu, kterým se přirozený prostředek snadno odlišuje od ostatních;
 • C - vůně chybí, výrobek je vysoce čištěný, má bílý odstín;
 • D - barva se mění v závislosti na nečistotách; díky přísadám se stává méně užitečným a může způsobit alergické reakce;
 • E je nejlevnější, nezůstávají téměř žádné živiny, velká část kompozice je obsazena nečistotami, téměř nikdypřidat do kosmetiky pro osobní péči.

Cena ropy závisí na skupině. Čím vyšší je, tím dražší je lék. Při nákupu dávejte pozor na obal, musí obsahovat informace o příslušnosti výrobku ke konkrétní třídě. Pokud na tomto tématu nejsou žádné nápisy, pak s největší pravděpodobností máte ve svých rukou - olej nízké kvality s množstvím nečistot.

Aplikace bambuckého másla

Bambucké máslo je široce používáno v kosmetologii. Lze jej použít ve své čisté formě, stejně jako přidávat do různých masek. To je skvělá alternativa k drahé kosmetice, které ne vždy pomáhají, a někdy dokonce způsobit alergické reakce. Kůže po bambuce se stává měkkou, hedvábnou, dostane jemnou záři.

Pro nehty a kůžičku

Někdy se nehty začnou odlupovat, stávají se tenkými a žloutnou. Tak se projevuje negativní dopad, který může jít jak zevnitř, tak zvenčí. Pokud první možnost zahrnuje užívání léků a přechod na správnou výživu a zdravou výživu, pak druhou je obnovit talíře se speciálními prostředky, z nichž jeden je bambucké máslo.

Pokud se nehty nevyskytnou v důsledku jakékoli nemoci, je důležité se poradit s odborníkem, abyste zjistili skutečnou příčinu.V případě, že se desky odlupují v důsledku dříve aplikovaného laku nízké kvality nebo jiného vnějšího vlivu, můžete se uchýlit k pomoci bambuky.

Bambucké máslo je vynikající volbou pro péči o nehty akutikuly

K provedení postupu je nezbytné odebrat 10 g bambuckého másla. Z tohoto množství si vezmeme malý kousek, rozetřete ho mezi palcem a ukazováčkem, pak namazáme nehty a kůžičku masážními pohyby po dobu 30 sekund. Je to nutné na každé straně.

Před zákrokem se ujistěte, že jste odstranili nátěr z desek a také je odmastěte odstraňovačem alkoholu nebo laku. Restaurování je nutné provést třikrát týdně po dobu jednoho měsíce. V případě potřeby je obnovení kurzu přerušeno do 14 dnů, po kterém se vše opakuje.

Pro ruce

\ t

Kůže rukou vyžaduje zvláštní péči, proto je důležité na ni dávat pozor. Bambucké máslo nejen zvlhčí všechny vrstvy epidermy, ale díky svým antiseptickým vlastnostem dezinfikuje pokožku a vytvoří tenkou neviditelnou bariéru.

Nástroj je ideální pro zimní období, kdy kůže potřebuje více živin. Jednou denně se mezi dlaněmi rozemele 5 g karitu a pak se 2 minuty masírují. Postup můžete provádět tak dlouho, jak je to nutné. Bambucké máslo je ideální pro každodenní péči.

Vlhké, měkké ruce - realita s bambuckým máslem

Pro hrudník

Bambucké máslo dodává pleti pružnost, zlepšuje metabolické procesy ve tkáních a zvlhčuje vrstvy epidermy.Pokud ji používáte pravidelně, můžete dosáhnout stejného účinku jako po drahých kosmetických procedurách.

Použití oleje:

 1. 5 gpevné prostředky pro roztavení v dlaních.
 2. Kruhovým pohybem po dobu 5 minut, který se má otřít do hrudníku, se ujistěte, že máte vliv na výstřih.
 3. Přebytečný papír otřete papírovým ručníkem.

Tento postup provádějte třikrát týdně po dobu jednoho měsíce. Tento kurz končí, ale pokud potřebujete znovu použít, musíte si udělat přestávku na 14 dní, po které opakujte to samé.

Bambucké máslo činí kůži prsní pružnou a pružnou

Pro činění

Karite v komplexu s kokosovým olejem je vynikajícím nástrojem pro cestu na pláž. Tato směs ochrání pokožku a nedovolí jí spálit pod zvýšenou hladinou ultrafialového záření.Na rozdíl od kosmetických přípravků na bázi chemických složek je bambucké máslo přirozené.To také pomáhá získat hladké a krásné opálení místo červených bolestivých míst, které se obvykle objevují v těch, kteří zanedbávají ochranné látky v horkém období.

K přípravě ochranného balzámu je třeba vzít 10 g bambuky a 5 g kokosového oleje. Obě složky zůstávají pevné při běžné teplotě, takže proces vaření bude trvat trochu déle:

 1. Množství oleje uvedené v receptuře vložte do kovové nádoby a zahřívejte ve vodní lázni, dokud nebude průhledná.
 2. Nalijte kapalinu do vhodné nádoby.
 3. Vložte ledničku až do úplného vytvrzení.

Prostředky pro opalování a ochranu před ultrafialovými paprsky jsou připraveny! Můžete si ji vzít s sebou na pláž nebozpracování kůže před odchodem z domu. Naneste tenkou vrstvu oleje. Kůže bude svítit, takže budete vypadat ještě efektněji.

S bambuckým máslem bude opálení jako na modelech na obalech módních časopisů

Pro masáž

Masáž je velmi užitečný postup, po kterém se zlepšuje průtok krve a normalizují se metabolické procesy v tkáních.Může být použit pro tónování svalů, snížení hladiny lipidů a také zvýšení účinnosti těla.Důležitým plusem jsou pozitivní emoce, které člověk dostane při masáži. Jedno sezení uvolní napětí a uvolní se.

Při masáži se často používají speciální gely, které zlepšují klouzání a snižují tření. Téměř vždy v jejich složení jsou látky, které ucpávají póry a zvyšují obsah tuku v kůži. Bambucké máslo je pro tento účel vhodné mnohem lépe. Naplní pokožku vitamíny a blahodárnými prvky, zvlhčí ji a vrátí rovnováhu vody zpět do normálu.

Bambucké máslo učiní masáž ještě výhodnější

Tento postup bude mnohem efektivnější, pokud ho neprovedete, ale milovaného člověka nebo jednoho z vašich příbuzných:

 1. Je nutné odebrat 15 g bambuckého másla a rozdělit na tři části. To je nezbytné k tomu, aby nedošlo k zastavení procedury, kdy je první část produktu absorbována do kůže. Toto množství je nutné pro masáž zad, nohou, paží a břicha.
 2. V dlaních se rozemele 5 g karitu a pak se postupuje podle postupu.
 3. Po 5 minutách musíte provést další dávku.

Celý procespo dobu 15 minut. Tato masáž se doporučuje provádět jednou týdně, aby se zmírnil stres a zlepšil se emocionální stav, aby se svaly v tónu.

Pro paty

Hrubá kůže na patách je fenomén, se kterým se téměř všichni setkali. Bude se vyrovnat se směsí bambuckého a mátového oleje. Tento nástroj nejenže pomůže zbavit se ztvrdlé kůže, ale také dodá svěží vůni a antibakteriální bariéru.Před zákrokem si musíte umýt nohy.

Postup péče:

 1. Mash 10 g bambuckého másla a přidejte 4 kapky mátového esenciálního oleje, nechte vychladnout.
 2. Naneste na paty, zabalte do polyethylenu.
 3. Používejte teplé ponožky.

Postup se provádí v noci, protože v tomto okamžiku jsou nohy v klidu. Ráno otřete přebytečný papírový ručník. Provádějte dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Bambucké máslo pomůže zbavit se ztvrdlé kůže na patách

Pro těhotné ženy

\ t

Již v prvním trimestru těhotenství odborníci doporučují zahájit speciální péči o pleť, aby se zabránilo strie. Bambucké máslo je pro tento účel vhodné.Pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, zvyšuje průtok krve, vyhlazuje.Je důležité začít užívat lék ještě předtím, než je žaludek kulatý. Břidlice musí být také vtírána do stehen a prsou, protože riziko úderů na těchto místech je také velmi vysoké.

Postup by měl být prováděn dvakrát týdně před narozením dítěte. Pro každou oblast berou 3 g bambuky a třepou je po dobu 2-3 minut.Přebytečný ubrousek s ručníkem.

Bambucké máslo pomůže vyhnout se striím po těhotenství

Pro hedvábné vlasy

Vlasy jsou neustále vystaveny různým negativním účinkům agresivního prostředí, mohou trpět nesprávnou péčí. Většina produktů nabízených kosmetickými společnostmi není přirozená a obsahuje mnoho složek, které způsobují škody.Proto byste měli věnovat pozornost masce s bambuckým máslem.Usnadněte si, potřebujete následující složky:

 • 10 g bambuckého másla;
 • 2 lžíce. Já ovesné vločky;
 • 50 g vroucí vody;
 • vaječný bílek;
 • 2 kapky esenciálního oleje borovice.

Příprava a použití:

 1. Nalijte ovesné vločky do kovové nádoby, nalijte množství vroucí vody uvedené v receptuře, pak přikryjte víčkem a počkejte, až se zcela ochladí. Pomocí mixéru rozemele směs do stavu kaše. Je důležité zajistit, aby byl homogenní.
 2. Vaječný bílek oddělte od žloutku a šlehejte na hustou bílou pěnu.
 3. Přidejte šlehané bílkoviny do ovesné kaše, jemně promíchejte.
 4. Roztavte taveninu ve vodní lázni do kapalného stavu a poté přidejte do nádoby se zbytkem složek. Zde se také smíchá esenciální olej z máty peprné.
 5. Před použitím masky si umyjte hlavu. To je nezbytné, aby absorpce prospěšných látek nebránila uvolňování mazových žláz.
 6. Směs rozdělte po celé délce vlasů, zabaltehlava s plastovým obalem a krytem teplým ručníkem.
 7. Masku uchovávejte po dobu 40 minut, poté omyjte teplou vodou a šamponem. Vlasy suché přirozeně.

Po zákroku budou kadeře měkké, poslušné, získají přirozený lesk a hladkost. Tato maska ​​se doporučuje provádět dvakrát týdně po dobu 2 měsíců a udržet výsledek v budoucnu - jednou za 14 dní.

Pamatujte, že k dosažení žádoucího výsledku, tj. Hustých a lesklých vlasů, musíte jíst správně.

Maska s bambuckým máslem vytvoří hladké a hedvábné vlasy

K čištění kůže obličeje

Čistící obličejová maska ​​s bambuckým máslem se snadno vyrábí doma. Požadované složky:

 • 5 g bambuckého másla;
 • 1 lžíce. Já želatina;
 • 2 tablety aktivního uhlí;
 • 50 ml vody.

Příprava a použití masky:

 1. Změkčení aktivního uhlí. K tomu je třeba dát do malé nádoby a přidat 4 kapky vody do každé tablety. Obrátí se na kaši, s níž bude velmi snadné pracovat dál.
 2. K množství želatiny uvedenému v receptuře se přidá 50 ml teplé, ale ne horké vody. Dobře promíchejte. Pokud se želatina nerozpustí, připravte vodní lázeň. Nádobu uchovávejte, dokud se směs nestane homogenní.
 3. Bez čekání na ochlazení želatiny, přidání aktivního uhlí a bambuckého másla, zamíchejte.
 4. Naneste masku na pokožku obličeje, vyhněte se očím a rtůma nos. Je vhodnější to udělat kartáčem.
 5. Směs se udržuje po dobu 25 minut. Během této doby je maska ​​zcela suchá a promění se na film, který lze snadno odstranit.

Po zákroku je cítit čerstvost, kůže se stává sametovou, zánět zmizí. Taková maska ​​pro několik aplikací se vyrovnat s černými tečkami a akné. Doporučuje se to 2x týdně v průběhu 1 měsíce. V případě potřeby je zachována 14denní přestávka, po které se vše opakuje od začátku.

Maska na bambucké máslo čistí pokožku dobře

Recenze

Bambucké máslo léčí popáleniny (pokusil se - opravdu rychleji spaluje, jizvy, pah-pah, chybí), rány, útržky po porodu (také netrpím, ale slyšel jsem takovou věc, že ​​mnoho hvězd používá pro tyto účely nejčistší bambucké máslo a jak jsme horší?), dermatitida, stimuluje krevní oběh, je schopna chránit jak před nadměrnou sluneční aktivitou, tak před povětrnostními vlivy a omrzlinami. Zde je takový úžasný zázrak, který vás bude moci nahradit celou řadou produktů péče o pleť.

_MarakuYa_

https://irecommend.ru/content/rastyazhki-shramy-ozhogi-etomu-maslu-vse-po-plechu-mnogo-foto

Vlasy poté, co se olej stane hladší, je pravděpodobně důležité pro někoho, kdo má kudrnaté vlasy. Neměla jsem ráda nedostatek jemné vůně, atd., Olej je téměř bez zápachu, ale výsledek z něj je prostě úžasný. Doporučuji všem! Mimochodem, je také možné, aby si děti v zimě namazaly tváře, takže pokud má dítě suchou pokožkuvynikající a bez konzervačních látek a parabenů!

olli

https://irecommend.ru/content/barkhatnaya-gladkaya-kozha-i-ne-tolko

Tento olej se vyrovná s obzvláště dobrým změkčením pleti, protože je to jediný z prostředků, který nejen změkčuje, ale také má kumulativní účinek. Nemůžu říct nic zvláštního o vlasech, protože jsou v dobrém stavu a bez oleje. Obecně platí, že nástroj je dobrý, určitě poradit.

victoriasheglova

http://otzovik.com/review_4873391.html

Bambucké máslo - univerzální asistent péče o sebe. Takový přírodní prostředek přinese jen užitek, ale také ušetří poměrně velké částky.