Vitamíny na nehty

Stav našeho těla závisí do značné míry na výživě, metabolismu, množství vitamínů a minerálů. Totéž lze říci o našich nehtech. Pravděpodobně jste slyšeli více než jednou, že v důsledku nehtových destiček je možné vyvodit závěr o zdravotním stavu. Křehké, matné nehty naznačují nedostatek živin v těle. Kromě toho, domácí chemikálie, laky a odstraňovač laků na nehty také způsobují jim nějaké škody. Různé zesilovače nehtů problém neřeší, ale jednoduše ho maskují. Taková kosmetika může nechty jen hladké a lesklé. Stačí však věnovat pozornost kompozici a je zřejmé, že je nepravděpodobné, že by obrovský seznam uvedených chemikálií přinášel skutečné výhody.

Takové látky, které jsou součástí kosmetických přípravků pro nehty, jako je aceton, toluen, kafr, formaldehyd, mohou při častém používání poškodit tělo. Například rozpouštědlo jako aceton a toluen s častou inhalací má toxický účinek na nervový systém. Navíc tyto látky vysychají na povrchu nehtové desky, což následně způsobuje jejich křehkost a otupělost. Nezapomeňte, že vaše nehty vyžadují odpočinek i od drahých laků.

Jak si vybrat vitamíny pro nehty

Dokonce i ty nejjemnější a křehké nehty mohou obnovit zdravý a dobře upravený vzhled. Hlavní věcí je provádět jednoduché postupy, jak se o ně starat a jednat správně. Takžepodrobněji zvážit, jak si vybrat vitamíny pro nehty. Proteiny, vitamíny a minerály musí být nutně ve stravě. Nedostatek vitamínů, v závislosti na jejich skupině, může mít různé účinky na stav nehtových destiček.

Vitamin A je nezbytný pro jejich růst.Alkohol a káva snižují množství tohoto vitamínu, proto se snažte tyto nápoje zneužít. Tenké a oslabené nehty jsou obvykle výsledkem nedostatku vitamínu B. Pro zdravý typ měsíčku lékařského jsou potřebné kyseliny listové, které se nacházejí v mnoha druzích ovoce a bobulí. Nerovné desky, s výraznými pruhy, znamenají nedostatek vitamínu C, takže se opírají o citrusové plody. Bílé tečky na nehtovém plastu poukazují na nedostatek nejen vitamínu C, ale také zinku. Vitamin E urychluje růst, zlepšuje krevní oběh a má antioxidační účinky.

Vitamíny k posílení nehtů

Pro krásné nehty jsou nezbytné nejen výše uvedené vitamíny k jejich posílení, ale také minerály. Velké množství zinku se nachází v banánech. Nedostatek zinku v těle může ovlivnit strukturu a tvar nehtové desky není k lepšímu. Pro růst a sílu potřebují nutně vápník. Snažte se jíst tolik mléčných výrobků, stejně jako ryby, maso, fazole. Pro lesk a hladkost potřebujete železo, které se nachází v jablkách, sušeném ovoci, masu a špenátu.

Vitamíny pro růst nehtů

Biotin nebo vitamín N zvýší krásu a hladkostjátra, mléka a sýrů. Jíst obilovinovou kaši, obsahují síru, která zabraňuje deformaci tvaru nehtů. Želatina je chrání před křehkostí, takže si můžete také dopřát takové dezerty jako pěna, želé, marmeládu. Aloe šťáva pomáhá rychleji růst nehtů. Takové vitamíny pro jejich růst, jako A a B, mohou být zakoupeny v koncentrované formě v jakékoliv lékárně a přidány několik kapek do přípravy terapeutických a nutričních koupelí nebo mastí.

Nezapomeňte si pamatovat jednoduchá pravidla pro užívání vitamínů. Vitamíny skupiny A, C a E jsou nezbytné pro posílení, rychlý růst - vitamin B a jód. Správná forma nehtů poskytuje železo. Vápník a křemík dávají pevnost a pružnost. Síra zabraňuje vzniku zánětu pokožky. Tyto látky jsou obsaženy v mnoha produktech, takže jejich použití nevyžaduje vývoj speciální diety.

Vitamin E pro nehty

\ t

Vitamín A a vitamín E jsou látky rozpustné v tucích, takže nezbavujete tělo zdravých tuků. Máslo, vařené ryby, sýr, vejce jsou jen produkty, které obsahují tuky, které těží tělu. V celozrnném chlebu je dostatečné množství hořčíku, které je nezbytné pro pružnost nehtů. Křemík, který je přítomen v bylinkách, bojuje s křehkostí.

Domácí prostředky k posílení nehtů

Česnek podporuje průtok krve do končetin, takže pro růst nehtů musí být konzumován jako přísada do potravin.saláty nebo pokrmy z masa. Poté, co trpí plísňovými infekcemi, se zjevně zhoršuje vzhled nehtových destiček, acidophilus bojuje s infekcemi a hojí povrch nehtů a postupně jim vrací zdravý vzhled. Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny jsou nepostradatelné pro celé tělo a zejména pro zdravé a silné nehty.