Vany na posílení nehtů

Po horkém létě, zejména po dovolené na pláži, musí být vaše nehty zvláště ošetřeny a posíleny. Aby nehty byly zdravé a vypadaly atraktivně, musí být pravidelně vyživovány. Je to otázka různých výživných a zpevňujících lázní. Jeden z nejpopulárnějších recepty na nehty jsou ty, které jsou založeny na citronu. Citronová šťáva je hlavní složkou, která se používá při výrobě různých masek a krémů na nehty. Citron pomáhá posilovat nehty a odolává jejich křehkosti.

Koupele s jódem

Dříve, když regály obchodů s parfémy neprošly množstvím různých výrobků pro péči o nehty, naše babičky používaly tajné recepty na bázi jodu. Podívejme se tedy blíže na to, co dává jablečné lázni jód a jak ji připravit doma. Jód - je jedním z nejdostupnějších nástrojů, který neuvěřitelně dodává sílu nehtům a při pravidelném používání je výrazně posílí. Nejjednodušší recept je založen na vodě a několika kapkách jódu, aby se výsledek vyřešil, přidejte několik kapek citronové šťávy. Nebo si to ještě před spaním můžete ještě usnadnit, naneste malé množství jódu štětcem přímo na nehtovou desku a nechte ho vsáknout. Nebojte se, pokud nechty změní barvu pod vlivem jódu, jód bude absorbován během několika hodin.

Zásobníky citronu

Teď zpět do šťávy z citronu, což je nejlepší možné nasycenínehty s vitamíny a dává jim sílu. Recept s citronem je ideální pro ty, kteří chtějí mít silné měsíčky, ale kteří mají málo času na přípravu složitých krémů a masek. Vezměte si malý talířek a vmíchejte do něj jednu polévkovou lžíci citronové šťávy a pár špetek soli. Naneste směs štětcem na nehtovou destičku a nechte působit 20 minut, poté opláchněte teplou vodou. Stojí za zmínku, že citron nejen posiluje nehtovou desku, ale také změkčuje kůžičku a pokožku kolem. Pokud si všimnete, že vaše nehty se staly ještě více křehké, proveďte denní koupel na bázi citronu s přídavkem rostlinného oleje. V lehce zahřátém rostlinném oleji ve vodní lázni přidejte pár kapek čerstvě vymačkané citrónové šťávy, vše dobře promíchejte. Špičky prstů vložte do připravené směsi po dobu 15 minut. Díky této olejové lázni má tato lázeň změkčující účinek. Citronová šťáva může být také smíchána s olivovým olejem, zahřívaná ve vodní lázni. Tento recept lze aplikovat jednou nebo dvakrát týdně.

Koupele se solí

Mořská sůl také pomáhá vyživovat a posilovat nehty. Zde je jeden z běžných receptů na koupel se solí: vezměte 0,5 litru teplé vody a přidejte jednu polévkovou lžíci mořské soli, bez aromatických přísad, vše smíchejte a připravte koupel. Ponořte ruce do směsi na dvacet minut, pak si otřete ruce a nehty dobře ubrouskem. Nakonec aplikujeme na ruce a nehtové talíře tukový krém na ruce. Naneste krém by měl být masírovánípohyby, věnující zvláštní pozornost kůži kolem nehtů. Tato lázeň by měla být prováděna každý den po dobu dvou týdnů nebo nejméně deseti dnů. Po pěti dnech si všimnete, že nehty jsou zdravější a méně křehké a tenké. Pak byste si měli na měsíc odpočinout a pak, je-li to nutné, opakujte kurz znovu.

Chcete-li se koupat se solí, není nutné mít mořskou sůl doma, můžete použít vaření. Posilovací a tonizační lázeň pro nehty se solí je následující: v jedné sklenici teplé vody, rozpusťte jednu polévkovou lžíci (bez sklíčka) soli a pár kapek tekutého mýdla. V hotové lázni ztratíte ruce dvacet minut. Velmi užitečné pro ruce a nehty solné lázně. Pro jeho přípravu je nutné: tři lžíce stolní soli, pět kapek jódu a jednu sklenici vody. Všechny složky se smísí a vrhnou se do hotové ruční lázně po dobu patnácti minut. Tato minerální lázeň vyživuje pokožku rukou a posiluje nehty. Můžete to opakovat jednou týdně. Můžete také připravit směsnou koupel pro ruce nehtů na základě pětiprocentního roztoku jódu s pomerančovým džusem a solí. K přípravě této lázně potřebujete: 2 lžičky stolní soli, čtyři kapky jódu, 1/3 teplé vody a stejné množství čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Všechny složky se smíchají a špičky prstů se upustí na pět až deset minut. Po dokončení procedury otřete nehty a naneste výživný krém. Tato lázeň posiluje nehty a činí je méněcitlivé na vnější nepříznivé faktory. Tyto nekomplikované recepty pomohou zachovat krásu vašich rukou a posílit vaše nehty. Průběh některého z uvedených zásobníků snižuje křehké nehty a léčí na nich mikrotrhliny.