Vana pro nehty s červenou paprikou

Ženy, které dávají přednost přípravě kosmetiky pro osobní péči doma, vědí, že paprika je jedním z nejužitečnějších výrobků používaných pro poškozené vlasy a nehty. Dokonale posiluje kadeře a nehtové talíře, přispívá k jejich intenzivnímu růstu, dodává lesk a krásu. Kromě toho manikérky také často používají pepřovou tinkturu k posílení nehtů po postupu stavby. Dnes odhalíme tajemství tohoto jedinečného produktu a řekneme vám, jak jej použít pro přípravu zdravotních koupelí pro nehty. Věřte mi, že účinek těchto postupů vás příjemně překvapí. Kromě toho tato možnost péče o nehty nevyžaduje významné finanční investice. Promluvme si?

Užitečné vlastnosti červené papriky

\ t

Posuzovaný výrobek má jedinečné složení vitamínů, které má zpevňující a stimulující účinek na krevní oběh na nehtech. Zrychluje metabolické procesy v nehtové desce, zvyšuje její výživu a navrací její strukturu zevnitř. Tento proces přispívá k látce kapsaicid, stejně jako alkaloidy, minerály, kyselina askorbová, vitamíny E a B, soli vápníku, sodíku, hořčíku, jodu, vápníku, fosforu, železa a zinku. Taková bohatá směs vitamínů a minerálů má terapeutický účinek i na většinu „opomíjených“ měsíčeků.

Doma pro wellnessprocedury, můžete použít jako prášek z červené papriky a její tinkturu. Před použitím pepřových koupelí je nutné očistit měsíčky z dekoračního nátěru, provést hygienickou manikúru a mírně parit pokožku rukou tak, aby aktivní složky hlavní složky pronikly do struktury nehtové destičky co nejhlouběji. Doporučuje se provádět procedury každý druhý den, po dobu 2 týdnů. Po dobu léčby nechte nehty odpočinout a nezakrývejte je lakem ani smaltem.

Recepty na koupel s červenou paprikou

\ t

Na základě tohoto výrobku mohou být připraveny různé formulace pro zpevnění, vyživování a bělení nehtů. Nejoblíbenější z nich jsou níže.

Univerzální

Příprava a aplikace: do širokého obalu vložte dvě sklenice teplé vody. Přidejte 1 tbsp na to. lžíci pepřové tinktury, míchejte a ponořte špičky prstů do roztoku po dobu 10 minut. Po tom, dab si ruce s papírovým ubrouskem a aplikovat na ně hydratační krém.

Nutriční

Příprava a použití: V mikrovlnné troubě mírně zahřejte 50 g rostlinného oleje. Do ní přidáme 1 lžičku suché červené papriky, promícháme a koupíme, dokud není zcela vychladlá.

Bělení

\ t

Příprava a použití: ve 400 ml teplé vody rozpusťte šťávu z poloviny citronu a 1 čajovou lžičku pepřové tinktury. Udržujte špičku prstů v lázni po dobu nejméně 10 minut.

Zpevnění

Příprava a aplikace: vezměte 2 lžíce. lžíce mořské soli, rozpusťteve sklenici teplé vody a přidejte 1 lžičku tinktury z červené papriky. Držte prsty v tekutině po dobu 5-7 minut.

Oprava

Příprava a aplikace: šťávu vytlačte z 500 g zelí, smíchejte s 50 g pomerančové šťávy, přidejte 5 kapek pepřové tinktury a vykoupejte alespoň 15 minut.

Chtěl bych vám, vážení čtenáři, připomenout, že k posílení zdravotního účinku nehtů je třeba do potravin přidávat pepř. Zahrnujte také mléčné výrobky bohaté na vápník, aby vaše nehty vždy vypadaly skvěle.

A konečně zajímavý fakt: ve starověkém Egyptě se věřilo, že dlouhé nehty jsou symbolem moudrosti a také pomáhají komunikovat s bohy. V tomto ohledu měli pouze šlechtici právo pěstovat své nehty a jejich otroci byli zkráceni. Proto délka a jas nehtů naznačují postavení ve společnosti. Čím déle a jasnější nehty, tím vyšší stav.