Vakuová aparatura masáž obličeje a těla masážními plechovkami

Kdo se narodil v SSSR, vzpomíná na banky od dětství, jak se k nim rodiče chovali pro nachlazení. Nezdálo se, že by to bolí, jen děsivé - obzvláště když byl zapálen zápas a nádoba byla přinesena na hruď, a sálala kůži. Banky byly skleněné, po nich byly vždy modřiny a někdy i modřiny, které se také vystrašily. Takže banky byly vždy událostí, a ne nejpříjemnější. Rodiče přesvědčují, že dítě je nezbedné a myslí si, že takové děti nebude mučit. Zatímco však dítě vyrůstalo, dospělí přišli s vakuovou aparaturou v konzervách - a to vůbec nebolí, není to děsivé a zachází s různými zdravotními problémy pomocí masážních plechovek.

Co je to masáž v plechovkách a kdy je potřeba

Lékaři definují masáže v konzervách takto: je to reflex (tj. Spojený s nervovým systémem), který má vliv na podtlak na kůži, podkožní vrstvu tuku, svaly a reflexní zóny orgánů. Pro léčebné účely je dnes často prováděna dynamická masáž - banky nejsou jen umístěny, jsou poháněny předehřátou kůží. Platí i techniky statické masáže.

Terapeutický účinek konzerv byl vědecky doložen již v roce 1926 - zásluhou sovětského terapeuta V. X. Vasilenka.

Akademik V. Kh. Vasilenko poprvé vědecky zdůvodnil výhody masáže v konzervách

Experimentálně lékař určil, co se stane s pacienty bezprostředně po zákroku:

 • pulz zpomaluje v průměru o 20 úderů za minutu;
 • krevní tlak klesá přibližně o 25 mm Hg. st;
 • složení krevních změn: počet leukocytů se sníží o 15%, počet lymfocytů se zvýší o 20%.

Tyto ukazatele znamenaly, že v těle se začaly projevovat pozitivní změny: byl aktivován průtok krve a lymfy, zvyšoval se metabolismus, začal se edém snižovat.pozemků.V době otevření masáže v konzervách však našli pouze jedno použití: byli léčeni onemocněními dýchacího ústrojí (tracheitida, bronchitida, pneumonie). Když byly zkoumány všechny nuance technologie, seznam indikací byl rozšířen. Dnes jsou banky v provozu:

 • kosmetická masáž obličeje;
 • problémové oblasti proti celulitidě;
 • léčebná masáž pro onemocnění kloubů a páteře (osteochondróza, ischias, ischias);
 • terapeutická masáž pro myositidu (zánět kosterních svalů);
 • terapeutická masáž pro gastrointestinální onemocnění.

Terapeutická masáž je indikována mimo stadium exacerbace onemocnění.

Kontraindikace postupu

\ t

V sovětských dobách se k léčbě pacientů používaly pouze skleněné nádoby

.

Masáž v konzervách se neprovádí:

 • při kardiovaskulárních onemocněních (hypertenze, tromboflebitida, trombóza, křečové žíly);
 • s tuberkulózou;
 • v onkologii;
 • během období zotavení po operaci;
 • těhotné ženy;
 • děti do 6 měsíců.

Masáže se provádějí s opatrností v oblastech, kde jsou mateřská znaménka, mateřská znaménka, papilomy, bradavice a další novotvary neznámé povahy. Není masáž:

 • v oblasti srdce;
 • v oblasti jater a ledvin;
 • v oblasti mléčných žláz;
 • podél hřbetu;
 • v oblasti slabin;
 • na šálcích popliteal;
 • na vnitřní straně stehen.

V místech, kde se hromadí lymfatické uzliny, nemůžete provádět masáže v konzervách;a velmi pečlivě

Druhy vakuové masáže

\ t

V současné době vakuovou masáž provádějí nejen banky. Tam byla podobná hardwarová technika. Nevynucovala však banky - naopak s nimi pracují ve většině salonů a ve fyzioterapeutických místnostech nemocnic.

Masáž v konzervách

Banky jsou nyní vyráběny s využitím nových technologií az různých materiálů:

 • Sklenice. Zděděné z sovětské minulosti, tam byly obyčejné skleněné nádoby - ty, které je třeba zapálit. Moderní výrobci vyrábějí skleněné sklenice různých průměrů s gumovou žárovkou nahoře, se kterou můžete pumpovat /odvzdušňovat vzduch. Sklenice se snadno čistí a neabsorbují masážní olej /krém. Jsou vyráběny v sadách několika kusů různých průměrů od 1 do 5 cm, které se používají k léčbě celulitidy, gastrointestinálních onemocnění, osteochondrózy, ischias. Než tyto banky vložíte, musí být zkontrolovány, zda nemají čipy a praskliny, aby nedošlo k náhodnému zranění kůže.

  Použití gumové hrušky k vyfukování vzduchu z plechovky je mnohem jednodušší než použití knotu

  .
 • Plastové nádoby mají jednoduchý tvar, nemají příslušenství jako hruška, jako na skleněné nádobě. V průřezu mohou být kulaté nebo oválné - v závislosti na cíli. Jsou také k dispozici, stejně jako sklo, v různých průměrech - malé pro masáž obličeje, velké - pro tělo. Indikace pro použití plastových plechovek -nemoci dýchacího ústrojí, celulitida, provádějí i kosmetické masáže.

  Plastové nádoby jsou vhodné pro vkládání a vyjímání, často se používají místo skla

 • Silikonové nádoby jsou považovány za nejméně traumatické. Materiál je měkký, hypoalergenní, snadno se s nimi pracuje - šálka je jednoduše připevněna k pokožce a lze ji snadno odstranit, přičemž nedochází k otlakům. Silikonové plechovky lze masírovat jak obličejem, tak tělem. Při použití jsou také velmi jednoduché: neabsorbují olej a pachy, nezanechávají skvrny.

  Silikonové nádoby jsou pro zdraví považovány za nejbezpečnější

  .
 • Pryžové plechovky. V provozu jsou jednoduché, stejně jako silikonové a také bezpečné. Pravda, pryž ve srovnání se silikonem - materiál nižší kvality. S dlouhým použitím je hmatatelné, že banky absorbují pachy a jsou natřeny masážními prostředky a je poměrně obtížné je umýt. Proto je životnost pryžových plechovek ve srovnání se silikonem poměrně krátká.

  Pryžové plechovky jsou nejlevnější, ale rychle se opotřebovávají

 • Banky s ventilem. Ventil je potřebný pro regulaci tlaku uvnitř nádrže. To je výhodné, protože je možné zvolit komfortní režim, když je tlak optimální a při každém postupu jednoduše otočte ventil do požadované polohy (jak silný tlak bude záviset na masážní zóně). Není nutné pokaždé pumpovat /vypouštět vzduch. Tlak musí být zvolen tak, aby se plechovka nalepila na kůži a nespadl, ale také střílet to bylo snadné. Pokud se nádoba nelepí, znamená to, že tlak uvnitř je příliš vysoký, pokud se naopak neodstraní, tlak je příliš nízký.

  Banky s ventilem jsou nejčastěji vyráběny ze skla

  .
 • Nádoba s čerpadlem je umístěna na karoserii, poté je z ní čerpán vzduch. Tělo může být vyrobeno ze skla /silikonu, je k němu připojena ohebná hadice a čerpadlo je již připojeno k hadici. Tento design vám umožní masírovat na těžko přístupných místech. Konektor hadice na tělese plechovky je standardní bez ohledu na jeho průměr. Tyto banky jsou někdy vybaveny magnetickým kuželem, který funguje jako akupunkturní jehla. Jejich nejčastějším použitím je masáž zad.

  Banky s čerpadlem se prodávají jako sada - zahrnuje čerpadlo, hadici a banky různých průměrů

Pro masáž zad, břicha, hýždí, boků a nohou jsou vhodné banky s průměrem krku 5–8 cm a pro obličej 1–2 cm.

Vakuová masáž masáží

V domácích salonech se provádí vakuová válečková masáž zpravidla na přístroji Starvac vyráběném v USA. Na problémovou oblast se aplikují madla-rukojeti, uvnitř kterých je válečkový mechanismus. Když zařízení pracuje, vzduch je nucen uvnitř takové nádoby a vzniká vakuum. Když tlak dosáhne limitu, válec začne tlačit na kůži, která se pohybuje uvnitř mísy. Vakuová válcová masáž pomáhá:

 • Posílit svalovou tkáň a často ji předepisují lidé, kteří utrpěli traumu.páteř; stejně jako ti, kteří se zabývají výhradně sedavou prací;
 • rozptýlit lymfatickou stázu a odstranit otok na obličeji a těle;
 • po náhlém úbytku hmotnosti utáhněte kůži, která poklesla.

Plná masáž je 15 procedur.

Pracovní částí masážního zařízení Starvac jsou rukojeti s mechanismem válečku uvnitř

.

Masáž LPG (lipomasáž)

LPG je typem anticelulitidní masáže. Rozdíl oproti obvyklé nádobce spočívá v tom, že na tkaninu působí nejen vakuum, ale také vibrační tryska. Válce jsou umístěny uvnitř komory: zabírají kožní záhyby až 4–16krát za sekundu a kůže je nasávána do komory pod vakuem. Masáž působí na podkožní tuk a sval. Jeho výhodou je, že ničí jizevnaté stěny tukových buněk, změkčuje a uvolňuje tuk, který je v nich ucpaný. Kromě toho, během LPG, stejně jako při jakékoli jiné masáži, se cévy rozšiřují, dochází k aktivaci krevního oběhu a lymfy, zvyšuje se buněčný metabolismus - to vše má blahodárný vliv na kůži: zlepšuje se její tón, zlepšuje se barva a reliéf je vyrovnaný.

Kombinace dvou mechanismů, vakuové nádoby a válce, umožňuje ovlivnit podkožní tukovou vrstvu a svaly v problémové oblasti

.

Jaké jsou výhody a nevýhody masáže v konzervách - stůl

+ -
 • Tento postup lze snadno zvládnout sami.
 • Můžete strávit téměř kdekoli v těle.
 • Masáž pomáhá vyléčitonemocnění dýchacího a pohybového aparátu, gastrointestinálního traktu, páteře a kloubů.
 • Je to levná procedura - musíte pouze utratit peníze jednou - na sadu plechovek, pak stačí koupit masážní olej.
 • Poskytuje výrazný omlazující účinek na obličej a tělo.
 • Omezená označení postupu.
 • Masáže mohou způsobit nežádoucí účinky - zejména s negramotným výkonem.

Příprava na masáže v salonu a doma

Masáž by měla být prováděna nejdříve jednu a půl hodiny po jídle. Místnost by měla být teplá, nejlépe ne menší než 25o , aby byl olej /krém absorbován rychleji. Pokud se chystáte masírovat své dítě, ujistěte se, že mu nic nevadí a teplota je normální.Ujistěte se, že nejste alergičtí na léčbu - aplikujte trochu na zápěstí nebo předloktí a po 15 minutách vyhodnoťte reakci.Není-li kůže zarudlá nebo svěděna, je olej vhodný.

Postup se provádí pouze na čisté kůži. Nezáleží na tom, jestli jedete do salonu, nebo budete dělat masáž doma, osprchovat se a umyjte si obličej jemným čistícím prostředkem. Dezinfikujte plechovky otřením roztokem 3% peroxidu vodíku a 1% chloraminu.

Před masírováním kůže musí být zahřátá, můžete provést ruční masáž, můžete použít masážní kartáček

Jaký druh masáže se nyní nabízí v salonech

Masáž v konzervách vždy předcházela ručníoteplování masáž. Zčervenání kůže trvá asi 5-10 minut. Červená znamená, že se tkáně zahřály, a můžete dát banky. Ruce masážního terapeuta se pohybují po masážních liniích, hlazení, hnětení a tření těla. Zahřívání se provádí suché, bez kosmetiky, a pro masáže v konzervách, masáže olej nebo krém je nezbytně nutné, a ve velkém množství, takže banky sklouznout lépe.

Všechny pohyby se provádějí ve směru venózního odvodu krve a lymfy:

 • při masírování nohou se banky posouvají z kotníků do pánve;
 • s masáží zad - od krku k pasu;
 • s břišní masáží - ve směru hodinových ručiček.

Masáže v konzervách se provádějí podél masážních linek: mají vlastní v každé zóně problému

Typy salonní masáže - stůl

Jméno Popis technologie
Klasická masáž v konzervách Pacient je umístěn na břiše nebo na zádech. Masíruje vatový tampon s alkoholem a zapálí ho, pak okamžitě vloží knot do předem připravené nádoby - doslova po dobu 2 vteřin, pak ji masážní terapeut vytáhne a rychle položí nádobu na tělo. Hruď, záda a dolní část zad jsou zpracovávány podél masážních linií, aniž by se trhla plechovka z kůže. Zasedání trvá ne déle než 15 minut. Na konci procedury je klient po dobu 5-10 minut zakryt přikrývkou, aby se textilie lépe ohřála.
Masáže tibetské konzervy Pacient je umístěn na žaludek. Masér rozsvítí tibetskou svíčku v kovové tabletě, čeká, až se roztaví, ajemně položí na záda, a horní pokrývá nádobu. Ve složení svíčky: vosk, ozokerit (parafin) a bavlna. Masáž se provádí na energetických bodech na těle. Poslední částí procedury je krátká masáž rukou. Sekce končí ruční masáží po dobu 2-3 minut.
Masáž s plastovou nádobou Plechovka je stlačena uprostřed a aplikována zvonem na kůži. Bolest, když banka dala, by neměla být cítit. Za prvé, kůže je slabě vtažena, pak, jak se tělo zahřívá, přilnavost se stává stále silnější. Pohyby se provádějí podél masážních linek.
Masážní pryž /silikon
plechovka
Chcete-li dát takovou sklenici, masér vloží ukazováček dovnitř mísy, stiskne horní část a teprve pak odstraní ruku - tak se nádoba lepí lépe na kůži. Masáže se provádějí podél masážních linek.
Masáž s pístovou nádobou Pro umístění sklenice masér stiskne píst a dutina tlačí na kůži. Když se nádoba zvedne, uvolní píst a přejde k masáži. Chcete-li odstranit sklenici, masér ji zvedne zdola, zatímco lehce stiskne na kůži. Vzduch vstupuje do nádrže a plechovka je snadno odstranitelná.

Masáže v konzervách doma

\ t

Pro nezávislou masáž jsou vhodné skleněné nádoby s hruškovými nebo měkkými silikonovými nebo gumovými nádobami. Je nutné je používat podle návodu, na oleji je povinná.

V prvních sezeních domácí masáže sledujte čas - 2-3 stačitminut na zahřátí (to je povinná část procedury) a 5-7 minut na hlavní masáž.Když dáte banky, ujistěte se, že kůže se nezatáhne o více než 1-1,5 cm Je nutné pracovat především s kůží, v případě potřeby s vrstvou tuku, ale neovlivňují orgány, nevyvíjejte tlak na problém. místo - aby se zabránilo zraněním.

Také musíte dokončit masáž správně: 10–15 minut, abyste seděli nebo si lehli pod deku, pak pili bylinný nebo zelený čaj.

Jak masírovat obličej mladší

Možnost masáže pro každý den nabízí uživatel pod přezdívkou SpringKrasna. Technika vyvinula na základě několika technik najednou. Říká, že podle jejího vzhledu - a blogger ve věku 39 let je velmi mladá - dluží mnoho takových domácích postupů. Jedna relace je navržena na 5-10 minut.

Taková masáž bude užitečná a jednorázová procedura - osvěžení obličeje před použitím make-upu. Masáže provádějí gumové plechovky. To bude trvat nejméně 3 plechovky různých průměrů - dva více (2.5 - 3 cm v průměru) - pro obličej a krk, a jeden malý (1.5 cm v průměru) pro oblast kolem očí.

Jak připravit kůži:

 1. Omyjte čistícím prostředkem - zcela obličej, krk a dekolt.
 2. Nalijte olej do paže - tak, že stačí namazat všechna místa, která budete masírovat. Nějaký základní kosmetický olej bude dělat - blogger sám používá jojobu. Vhodné olivy, Aragana, broskev, lněné semínko a dokonce i obvyklá slunečnice lisovaná za studena.Hlavní věc je, že výrobek je přírodní, bez přísad.
 3. Naneste olej na obličej a krk, můžete i trochu na ploše kolem očí - nezapomeňte rozdělit podél masážních linek. Plechovky dokonale klouzají po oleji a pokožka získává další hydrataci a výživu.
 4. Před mastnou masáží se doporučuje ošetřit mastnou pleť pleťovým mlékem, pak vytvořit kyselý maskový peeling a provést samotnou masáž pomocí lněné mouky. Pak se po masáži akné neobjeví.
 5. Pohyby se provádějí podél masážních linií - protože kůže se neroztahuje podél nich, a dokonce ani s olejem a podél lymfatických kanálů - k rozptýlení stagnující lymfy a odstranění edému.

Jak masírovat:

 1. Proveďte plechovku shora dolů, od chrámů až po klíční kosti, třikrát, aby se lymfa rozptýlila.

  Masáž obličeje, alternativní pohyby podél lymfatických cév a podél kapilár

 2. Teď projděte každou masážní linií od středu k chrámu 3krát.
 3. Projděte znovu ve sklenici od shora dolů - jednou.

  Proudění lymfy na obličeji směřuje shora dolů, masáž se provádí také v tomto směru

 4. Jděte na čelo. Přechod od nosu k vlasové linii - 3x. Pak od středu čela k chrámu - v každém směru držet plechovku 3 krát.

  Proveďte pohyby od středu čela ke spánkům a vlasové linii

 5. Vezměte malou nádobku a masírujte spodní víčko, pohybující se od vnějšího koutku oka k vnitřní. Opakujte 2 krát.

  Masáždolní víčko je prováděno bankami o menším průměru, 1–1,5 cm

 6. Pro rozptýlení lymfy držet banky od shora dolů dolů.
 7. Prsty jemně masírujte rty a pohybujte se od středu ke koutkům úst.

  Masky velmi pečlivě masírujte, kůže je velmi tenká a snadno zranitelná

 8. Opatrně, v malé nádobě, masírujte bradu od středu k uším, třikrát v každém směru, pak jděte dolů dolů, na krk a v zóně dekoltu. Směr pohybu je také ze středu hrudníku, nahoru šikmo k předloktím. V každém směru 3 krát.
 9. Dokončete masáž, jak bylo zahájeno, pohyb z chrámů do klíční kosti, aby se rozptýlila lymfa.

  Dokončete masáž, jak bylo zahájeno, pohyb lymfatického výtoku

 10. Otřete obličej s krémem nebo omyjte měkkou pěnou.

Pokud provádíte masáž každý druhý den, výsledek bude viditelný již po týdnu. Celý kurz - 8-10 procedur.

Výsledek:

 • obnovuje zdravou pleť;
 • vyhlazuje reliéf kůže;
 • stopy po odchodu z dovolené;
 • snižuje sekreci kožního mazu.

Technika masáže masáží z obličejového fitness trenéra - video

\ t

Masáž zad - léčíme dýchací orgány a páteř

Masáž v zádech je indikována pro nachlazení, tracheitidu, bronchitidu a pneumonii, ale je lepší provést tento postup pro děti i dospělé se souhlasem lékaře.

Banky jsou umístěny na obou stranách páteře 2-3 centimetry od ní. Pohyby jsou prováděny taktozpůsobem:

 1. Od spodního okraje pravé lopatky držte nádobu až k klíční kosti. Veďte s tlakem, abyste pustili hlen.
 2. Od horního okraje pravé lopatky by měla být nádoba vedena doprava, podél linie ramene. Není třeba zde vyvíjet úsilí.
 3. Pak, od okraje ramene, držte nádobu do podpaží (nedotýkejte se podpaží!) A bez rozepnutí nádoby začněte pohybovat opačným směrem. Z podpaží do ramene, pak do středu krku.
 4. Na základně krku několikrát nakreslete kruh o malém průměru.
 5. Pohybujte k levému rameni a pak sestup do levého podpaží.
 6. Odtud se vraťte na horní okraj levé lopatky a držte nádobu dolů k základně levé lopatky.
 7. Odstraňte zbytky oleje.

Masážní kurz - 8–10 procedur s intervalem za den.

U onemocnění dýchacího ústrojí se banky umístí na kůži zvlhčenou olejem, přikryjí se listem nebo ručníkem a počkají 10 minut. Pak se odstraní a provedou ruční zahřívání. Zbývající olej se odstraní.

U onemocnění studených a plic se provádí vakuová masáž hrudní páteře

U osteochondrózy páteře by pohyby měly klouzat:

 1. Nejprve od pasu po krční páteř.
 2. Pak kruhové pohyby kolem oblasti krčního obratle.
 3. Dále podél svazku trapezius, od hlavy k ramenům.

Směr pohybu při masáži může být odlišný, hlavní je neroztrhnout nádobu z kůže

.

Výsledkem v obou případech je zlepšení celkového stavu pacienta.

Konzervovaná masáž břicha - zlepšení zažívání a boj proti celulitidě

\ t

Indikace pro konzervovanou abdominální masáž:

 • zlepšení střevní motility;
 • poruchy trávení;
 • zácpa;
 • nadýmání;
 • tukové záhyby a ochablá kůže na břiše.

Každou masáž na břiše lze provést nejdříve jednu a půl hodiny po jídle.

Pro práci potřebujete sklenici o průměru 5 cm.

Zaprvé se provádí ruční zahřívání - suchá nebo olejová. Technika je jednoduchá: dlaně obou rukou musí být provedeny v kruhu:

 • tahy - jsou vyrobeny střídavě s vnější a vnitřní stranou dlaní;
 • tření - okraj dlaní;
 • hnětení základny dlaně nebo natažených prstů.

Směr pohybu - z pravého dolního rohu a dále po směru hodinových ručiček. Obvod může být malý - kolem pupku, střední - s péčí o přední břišní stěnu a velký - s péčí o žebra. Doba zahřívání - 7–8 minut.Kůže na břiše není zarudlá: aby bylo možné pochopit, zda je již možné umístit plechovky, musíte připevnit zadní stranu ruky k žaludku a stejně tak se dotknout, zkontrolovat, zda jsou látky zahřáté.

Jak masírovat:

 1. Naneste masážní olej na kůži v husté vrstvě a umístěte nádobu do pravého dolního rohu břicha. Všechny pohyby by měly začít odtud.
 2. Nakresli sklenici na břicho, všechnozměnou jejich průměru. Hlavní věc je přísně sledovat směr pohybu ve směru hodinových ručiček, to se shoduje s průběhem tlustého střeva.
 3. Dynamickou masáž můžete střídat se statickou: dejte sklenici a několikrát opakujte vibrační pohyby - jsou užitečné pro pohyb tlustého střeva.
 4. Je-li masáž anticelulitidou, musíte pečlivě zpracovat tukovou vrstvu po stranách - v oblasti ilium.

Přední stěna břišní dutiny je masírována pouze ve směru hodinových ručiček, strany podél svislých čar

V místech aplikace plechovek vzniká lokální krvácení - ale při masáži by neměla být žádná bolest. Celková doba masáže je 20–25 minut, z toho 7–8 minut na hnětení. Po masáži nezapomeňte odstranit zbývající olej. Bezprostředně po masáži je cítit relaxaci - vzhledem k tomu, že krevní tlak je snížen a tep je zpomalen. Po masáži se doporučuje nejíst alespoň hodinu.

Interval mezi sezeními je dva dny a doba trvání jednoho kurzu je 8–10 procedur.

Pokud se žaludek stane měkkým a ochablým a poklesne - to je norma a signál, že jste udělali všechno správně. Když si všimnete takových změn, jděte na medovou masáž - pomáhá čistit a zmenšovat póry a tím dotáhnout kůži břicha.

Masáž břicha proti záhybům tuků a ochabování - video

Výsledky:

 • normalizace gastrointestinálního traktu;
 • zlepšující pružnost břišní kůže.
 • odstranění jizev astrie.

Anticelulitidní masáž stehen a hýždí

\ t

Pro anticelulitidní masáž potřebujete 2 silikonové plechovky a masážní kartáček. Za prvé, tělo je kompletně třeno kartáčkem - suché, bez gelu a oleje. Směr pohybu: zdola nahoru - od prstů k hrudníku. Po broušení proveďte měkký peeling. Naneste silnou vrstvu masážního oleje a rozemelte kůži.

Režim je následující:

 1. Ale masáž chodidel se provádí podél svislých čar, zdola nahoru. Položte sklenici na holeně, zvedněte koleno, odstraňte. Pak znovu dejte sklenici na holeně a opakujte pohyb a tak 2-3 krát. Pokud jedete do sklenice v obou směrech, dostanete pouze zahřát tkáně - nebude žádný účinek proti celulitidě.
 2. Nedotýkejte se oblasti bikin a vnitřní strany kyčlí.
 3. Masáže kolenních kelímků ručně.
 4. Stehna - nejproblematičtější a nejbolestivější místo. V této oblasti se masáž provádí pomalu a jemně. Bolest by neměla být pociťována, pokud je, dělá něco špatně - musíte tlak zmírnit.
 5. Masáž zadku od krční páteře směrem ven k kosti vyčnívající na stehně.
 6. Po stranách jděte od shora dolů, rovně, pak zzagagom.
 7. Dokončete postup pomocí ruční masáže a odstraňte zbytkový olej.

Během anticelulitidní masáže, neošetřujte popliteal pohárky s plechovkami, vnitřkem stehen (nebo to dělejte ručně), slabinou

Masážní kurz - 10 procedur, frekvence - každý druhý den. Mezi masáže je užitečnézabalí a vezme si solnou lázeň.

Masáž celulitidy v konzervách - video

Ze všech dostupných metod samoléčebné masáže může vážně poškodit zdraví. Začátečníci se učí technologie je nejlepší s profesionály. Co je to skutečná masáž, je zřejmá až po rukou dobré masérky.

Jaký dopad bude mít po řízení a kdy se projeví

Žádná masáž nemůže poskytnout okamžité výsledky. K dosažení cíle - zhubnout, odstranit celulitidu, strie nebo jizvy, musíte pravidelně navštěvovat posilovnu, jíst vyváženou stravu, péči o obličej a tělo. Průběh masáže urychlí příznivé změny v těle a přispěje k celkovému uzdravení.

Možné komplikace a jak se jim vyhnout, co dělat, když se objevíte

Nejčastějším problémem u pacientů po masírování v konzervách jsou modřiny a podlitiny. Častěji - z nezávislé masáže, méně často, ale i po salónu, pokud mistr porušil techniku ​​procedury. Modřiny - prasklé kapiláry.Za účelem rychlejšího řešení by měla být postižená oblast namazána 2-3 krát denně heparinovou mastí a podrobena magnetické terapii na přístroji MAG-3 (nachází se na klinikách).Z prostředků, které posilují stěny cév, jsou lyoton, troxevasin a podobně. Stejné léky pomáhají rychle odstranit vzniklý edém. K závažnějším problémům obvykle dochází pouze tehdy, pokud nejsou dodržena doporučení týkající se techniky přípravy a masáže. Pokud děláte všechno sami, pečlivě prostudujte, jak to dělají bankymasáž, pro jaké masáže a jaké kontraindikace existují pro každý typ. V každé nouzové situaci byste se měli poradit s dermatologem.

Reds po masáži může být, ale hematom by neměl zůstat, to znamená, že technika byla porušena

Recenze Canned Abdominal Massage Slimming

Udělal jsem masáže (v kombinaci s manuálem) od profesionála. Velmi dobrý efekt a projevil se rychle. Nechápu, proč sem psali, že je to velmi bolestivé - neměla jsem bolestivé pocity. Pokud to bolí, řekněte to masérovi, sníží to intenzitu. Je nutné, aby kurz probíhal s určitou frekvencí. Snažil jsem se to udělat sám, ale výsledek nelze ani srovnávat s profesionálním.

Host

http://www.woman.ru/beauty/body/thread/3975139/

Provedli na klinice masáže. Zeptala se lékaře na vakuové plechovky. Schválil, ale zeptal se bez fanatismu. Neměla by tam být žádná bolest, modřiny ještě více. Zvláště pečlivě na vnitřní straně boků - pokud zůstanou stopy, je lepší snížit intenzitu. Nezapomeňte masírovat olej. Nemám čas na olej každé dva dny, dělám to ve sprše s gelem. Zeptala se lékaře, že je to také možné. Hlavní věc je, že kůže může dobře sklouznout. Tento efekt rozhodně není úžasný. Jsem však potěšen myšlenkou, že kdyby to nebylo, bylo by to ještě horší.

Host

http://www.woman.ru/beauty/body/thread/3975139/

Přesto je lepší masírovat obličej velkou nádobou, a tak si ji vzítpřímo svaly, a jen kůže je zachycena malou nádobou, a ještě více tak připevněním, tedy hickey. A dokonale jsem vytáhl paže a předloktí pomocí vakuové masáže. Tam byl nějaký visící polibek, pro mě je nepřijatelné, abych se houpal a myslel jsem si, že v létě budu chodit s prodlouženým rukávem. Navíc je nyní na dietě. Myslel jsem, že to bude noční můra. Ale banky dělají zázraky. Ruce znatelně dotaženy. Dokonce i v tričku je už slušné. Zpočátku to bylo šíleně bolestivé a netrvalo dlouho. Teď dokonce pěkné. Obávám se, že tady v oblasti podpaží, ale taky tam nebude zasahovat. Ale v této oblasti dělám Asahi.

Aviva

http://forum.nat2net.com/index.php?/topic/3-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1% 83% D0% BD% D1% 8B% D0% B9% D0% BC% D0% B0% D1% 81% D1% 81% D0% B0% D0% B6% D0% BB% D0% B8% D1% 86% D0% B0 /

Masáž v konzervách pomáhá zlepšit zdraví a zlepšit vzhled. Pouze to je nutné cvičit to velmi pečlivě, nejlepší ze všech - s jmenováním lékaře.