Top Čistící pleťové masky - Top 10 produktů

Správná péče o obličej zahrnuje pravidelné čištění kůže od prachu, mastných sekretů, dekorativní kosmetiky. Pokud toto pravidlo ignorujete, póry se zanesou a postupně se promění v černé skvrny, obličej vypadá nezdravě, objeví se zánět. Čištění může těmto problémům zabránit, ale k dosažení efektu musí být prováděny pravidelně.

Vlastnosti čisticích masek

\ t

Hlavním rysem čisticích masek je, že mohou být použity i v období dospívání (na rozdíl od zpřísňování a vyživování). Jejich pravidelné používání vám umožní:

 • odlupovat odumřené kožní buňky;
 • snížení zánětu a akné;
 • pro čištění pórů z prachu, zbytků dekorativní kosmetiky, potu;
 • zlepšení mikrocirkulace;
 • aktivují syntézu kolagenu.

Po opalování se nedoporučuje provádět čisticí masky, dlouhodobé vystavení slunci.

Jak si vybrat nejlepší volbu

\ t

Hlavní složkou čisticích masek je hlinka. Je to nejúčinnější absorpční a absorbuje maz. Také v hotových přípravcích často vosk, léčivé bahno, mořské bahno, rostlinné extrakty a další látky, které jsou schopny přilákat nečistoty. V některých čistících prostředcích s odlupujícím účinkem jsou přítomny malé abrazivní částice (například karmínové kameny), které dodatečně vyleští povrch kůže.

Chcete-li si vybrat kosmetiku, musíte věnovat pozornost následujícím parametrům:

 • Opatření. Kosmetické přípravky mohou mít antibakteriální, zvlhčující, sušící, zužující účinek. Proto by se při nákupu měly zaměřit na další existující problémy.
 • Druh kůže. Pro suchou citlivou pokožku není vhodná maska ​​určená pro mastnou pleť. Budou se lišit ve složení a se špatnou volbou, můžete zhoršit stav epidermis.
 • Přirozenost. Přírodní složky jsou bezpečnější, ale méně účinné.
 • Cena. Existuje velké množství hotových čisticích prostředků na trhu, ale i mezi levnými variantami najdete nástroj, který pomáhá vyrovnat se s černými skvrnami a vyrážkami.
 • Hypoalergenní. Složení výrobku musí být bezpečnézdraví

Druhy čisticích masek

\ t

Na moderním trhu kosmetiky existuje několik druhů kosmetických přípravků na čištění:

 • Maska-pasta. Je to průměr mezi peelingem a maskou. Akce je podobná složení jílu. Pasta uvolňuje mastný lesk a odumřelé kůže. Kompozice často obsahuje extrakty a extrakty léčivých rostlin.
 • Napařování /ohřívání. Ideální pro prodloužené póry. Takové masky lze použít před loupáním nebo praním. Konzistence kompozice je podobná husté hmotě. Po nanesení na obličej je cítit mírné teplo. Paringové masky lze použít i pro majitele citlivé pleti.
 • Maskový film. Vhodné pro mastnou a problematickou pleť, protože dobře odstraňuje černé tečky. Fólie masky vypadá jako gel, který se aplikuje na vyčištěnou tvář silnou vrstvou (je snadnější odstranit kompozici).
 • Hliněné masky. Tento typ je nejoblíbenější, protože efekt bude patrný po prvním použití. Hlína může být bílá, černá, modrá, růžová, zelená a musíte ji vybrat podle typu pleti.

Jak používat čisticí masku

\ t

Čistící masky lze používat ve věku 15–16 let, ale ne více než dvakrát týdně. Pokud je kůže náchylná k suchu, pak se doporučuje používat jednou týdně střídavě s výživnými nebo zvlhčujícími prostředky.

Před použitím je doporučeno, aby pokožka byla parní (můžete si ji vzít)horká vana, osprchovat se nebo si udělat parní lázeň pro obličej). Doporučuje se používat peeling nebo peeling, který pomůže vyčistit obličej starých buněk.

Maska se aplikuje na obličej podél masážních linek.

Kompozice se drží na obličeji po dobu 10 až 30 minut v závislosti na návodu. Opláchněte teplou vodou, aplikujte sérum a krém.

Masková fólie musí být odstraněna před tím, než se změní na hrubou kůru, pohyb vzhůru zdola.

Top 10 nejlepších čisticích masek

Nejlepśími ćistícími maskami na obličej jsou podle hodnocení użivatele tyto produkty.

Pure Empreinte by Lancome

Hlavní složkou je kaolin (bílý jíl), prášek z rýže a kafr. Maska odstraňuje mastnotu a nečistoty. Pure Empreinte je vhodný pro pokožku, která je normální a náchylná k mastné pleti, která vyžaduje zvláštní péči. Kompozice by neměla zcela vysychat, proto musí být při použití masky navlhčena vlhkým ručníkem nebo termální vodou.

Tajemství planety Organica Arctica - hluboké čištění

Směs obsahuje arktickou rašelinu a kaolin. Oni, stejně jako houba, vytáhnout všechny znečištění, kontrolu práce mazových žláz a zlepšit stav kůže. Arktická rašelina je čistý přírodní produkt, který neobsahuje přísady, těžké kovy a toxiny. Je tvořena z bylin a rostlin v průběhu několika století a je proto obohacena o biologicky aktivní prvky, minerály, které posilují pokožku, urychlují proces regenerace buněk. Islandský mechmá protizánětlivý účinek. Ideální pro mastnou pleť.

Šťáva z jitrocelice a přesličky z zelené maminky

Kompozice hluboce čistí pokožku a působí protizánětlivě, absorbuje přebytečný maz, zužuje zvětšené póry a podporuje hojení puchýřů. Výsledkem je, že kůže vypadá čerstvěji. Povoleno používat od 20 let.

Maska masky Elizavecca Milky Piggy Hell Pore

Korejský výrobek, který dobře vyhovuje kosmetickým zbytkům, zrohovatěným buňkám a černým tečkám. Obsahuje:

 • 4% přírodní uhelný prášek a oxid titaničitý, které absorbují tuk a nečistoty z povrchu epidermy;
 • extrakt z čelistí sumach s protizánětlivým a antiseptickým účinkem;
 • extrakt soli, který zajišťuje zvlhčování i pro vysušenou pokožku;
 • Třešeň, lotos, extrakt z růžových květů zvlhčuje a tonizuje pokožku;
 • extrakt z vlaštovčího hnízda, který má omlazující účinek.

Čistící bahenní maska ​​od Himalaya Herbals

Výrobek je vhodný pro mastný a kombinovaný typ pleti. Složení bylinných přípravků je:

 • ořech, který odstraňuje černé skvrny a odumřelé kůže;
 • vetiver, čištění a tonizace kůže;
 • jíl čistí póry, zlepšuje krevní oběh.

Masku lze použít od věku 18 let. Čistí póry a pomáhá zbavit se černých skvrn.

Uhlímasková pasta Cafe mimi

Pasta z uhelné masky obsahuje výtažky z bílého hroznů a arganového oleje, které čistí pokožku. Vzhledem k oleji z čajovníku a šípkového extraktu, kompozice eliminuje zánět a podráždění a uhlí hluboce čistí póry.

Černý smrk a uhlí z linie Pure

Hlavními složkami jsou extrakt z černého smrku a dřevěné uhlí. Díky nim se tvář stává znatelně čistší a její barva se zlepšuje. Extrakt z dubové kůry má hydratační účinek. Lze použít na suchou pokožku.

Magic of Clay Purification a Matting od L´Oreal

Vhodné pro všechny typy pleti. Pro zajištění čistícího účinku prostředek obsahuje 3 typy jílu (kaolin, gassul-clay, montmorillonit) a eukalyptový extrakt, který je známý svými antiseptickými vlastnostmi.

Léčivá lázeň Belita-Vitex

Hluboká čistící maska ​​se zeleným jílem a olejem tea tree. Dobré pro mastnou pleť se zánětem. Fosfor, měď a další prvky obsažené ve vzorci vyživují pokožku. Vhodné pro všechny typy pleti.

Čistící maska ​​Aqua Effect by Nivea

Fólie masky je vhodná pro dívky a ženy jakéhokoli věku s kombinovanou pokožkou. Účinná látka čistí pokožku před nečistotami a rohovkou epidermis, má chladicí účinek. Jedno balení je určeno pro 2 aplikace. Kompozice se snadno nanáší, vytvrzuje a promění v film.

Čistící masky umožňují udržovat čistotu doma.zabraňují vzniku černých skvrn a zánětů. Pro dosažení maximálního efektu musí být aplikovány pravidelně.