Tlačné, škrabky a oranžové manikúry hole

Každý ví, že kutikula je malá oblast kůže, která se nachází na samém základu nehtu, a její hlavní funkcí je ochrana, tj. Zabránění vstupu různých bakterií do oblasti nehtové matrice. V tomto ohledu mnozí kladou zcela logickou otázku, zda je-li funkce prováděná kutikulou tak důležitá, proč ji odstranit. Jedním z hlavních důvodů pro odstranění kůžičky je touha po kráse a dokonalé nehty, to je z estetických důvodů. K tomu, aby nehty vypadaly úhledně, je třeba pečlivě pečovat za kůžičku, protože lidstvo už dávno vynalezlo tyčinky oranžové manikúry, které by měly být v kosmetickém sáčku. Pokud tento nezbytný předmět ještě není ve vašem arzenálu nástrojů pro manikúru, nebude nikdy pozdě získat a naučit se jej správně používat. Odstraňte kůžičku může být klasická nebo evropská manikúra. U klasické manikúry se kutikula odstraňuje pomocí speciálních nástrojů, tj. Mechanicky. V evropské manikúre se kutikula odstraní chemicky pomocí speciálních prostředků (oleje nebo krémy). Také kůžičku lze jednoduše tlačit.

Smazat neboPosunete kůžičku? Co je správnější?

Manikúru lze řezat a řezat. Mistři nehtových služeb považují manikúru neošetřenou za šetrnější k péči o nehty. Pro to existuje několik důvodů:

  • Růst kutikuly se významně zpomaluje, pokud je vytlačován stranou bez použití mechanického odstranění. Také při použití speciálního oleje lze dosáhnout tenčí a měkčí. Při řezání manikúry je pokožka vyvolána rychlejším růstem
  • .
  • Integrita kůže je zachována a riziko různých infekcí je významně sníženo.
  • Nepoužívejte ostré a řezné nástroje, a proto snižuje riziko dalších možných zranění.
  • Při zachování kutikuly udržuje manikérka přirozenou ochrannou bariéru nehtu, protože kutikula vyživuje a zvlhčuje nehtovou destičku.

Ale navzdory všem výhodám neřízené manikúry má také své nevýhody. Proto si každá žena sama zvolí nejvýhodnější a nejvhodnější způsob péče o nehty.

Za zmínku také stojí, že odstranění pokožky doma může být zcela nebezpečné. Za prvé, zcela náhodně, je možné poškodit zárodečnou zónu umístěnou v základně nehtu, což bude znamenat další stratifikaci a nerovnoměrný růst nehtu. Za druhé, vytvořitperfektní manikúra vyžaduje určitý úhel pro řezání kutikuly, což je také poměrně obtížné dělat doma.

Pokud však i přes všechny obtíže touhu odstranit kůžičku na jejích vlastních pozůstatcích, pak to stojí za to ji pečlivě připravit. Nejdříve získáte potřebný nástroj (nůžky na řezání kutikuly, zvlhčující a zvláčňující speciální nástroje, pilník na nehty, hluboký talíř s horkou vodou). Za druhé, dezinfikujte všechny nástroje, otřete alkoholem nebo vařte 10 minut. Za třetí, parní kůžičku vytvořením horké lázně nejprve pro jednu ruku po dobu 5 minut, pak pro druhou. Po manipulaci může být kůžička pečlivě odříznuta a aplikována na nehty výživným změkčujícím krémovým olejem.

Nuance použití oranžových tyčinek

Nejčastěji používaným nástrojem pro vytvoření manikúry je oranžová tyč. Jak název napovídá, materiál, ze kterého je vyroben, je oranžový strom. Oranžové dřevo má mnoho jedinečných vlastností, například je to vynikající antiseptikum, má měkkou, ale hustou strukturu, díky které je hůlka poměrně trvanlivá a nepoškozuje nehty. Tento nástroj je jednorázový, stejně tak absorbuje vlhkost, ve které se bakterie rychle množí. Oranžová tyčinka může mít různou délku od 9 do 18 cm a její tloušťka je od 3 do 5 mm. Konce tohoto nástroje jsou ploché, jeden z nich je víceostříhané, jiné méně. V případě potřeby lze úhel náklonu korigovat pomocí souboru.

Osoby, které tento nástroj pro manikúru nikdy nepoužily, mohou mít otázky týkající se jeho použití. Ostřejší konec hůlky dokonale čistí prostor pod nehtem před hromaděním nečistot. Méně ostrý hrot se nejčastěji používá k zatlačení kůžičky. S pomocí pomerančové tyčinky můžete také zcela odstranit mrtvou pokožku kutikuly předtím, než byla důkladně napařena a aplikována speciální látka. Kromě toho, pomocí ostrého hrotu tohoto nástroje, můžete snadno odstranit z nehtového akrylového nebo gelového povlaku, ale pouze dobře změknuté. Je velmi dobré použít oranžovou tyčinku jako prostředek pro aplikaci na nehty různých provedení, například drahokamu.

Tlačné zařízení pro manikúru

Kovové hůlky, posunovače a škrabky jsou také velmi populárním nástrojem pro ženy a dívky pro manikúru. Píst nebo škrabka je nástroj určený k pohybu zarostlé kůže na základně nehtu, to je kůžičku. Tlačné zařízení pro manikúru může být jiné, jeho hrany mohou být provedeny ve tvaru lopatky, kopí nebo sekery. Vzhledem k mnoha variantám tohoto nástroje si každá dívka může vybrat svou vlastní, která bude vhodná pouze pro ni. Kvalitní nástroje jsou vyrobeny ze zdravotnické oceli. Jejich čepele jsou dostatečně ostré a nevyžadují další ostření. Ale také plast nebo plastdřevěné tlačné remorkéry, které profesionální mistři používají velmi zřídka kvůli své křehkosti. Stojí za to věnovat pozornost skutečnosti, že tlačné zařízení nebo škrabka by dobře zapadly do ruky a nesklouzly. Tento nástroj je také dobrý, protože je velmi snadné dezinfikovat po každém použití, což je velmi oceňováno u mistrů manikúry. Kovová hůlka může také plnit funkci pomerančové, ale měla by být používána velmi opatrně, protože může poškodit nehtovou desku. Proto, aby nedošlo k poškození nehtů, stojí za to použít model škrabky s gumovou špičkou.

Soubor na nehty laserové kutikuly

Další možností péče o kůžičku je laserový soubor, který je druhem střední možnosti mezi dvěma typy manikúry: oříznutou a neosazenou. Tento nástroj je vybaven speciální vrstvou, která absolutně nepoškozuje zdravou kůži a nepoškozuje nehtovou desku, ale pečlivě loupe pouze mrtvé a nadržené.

Abyste se seznámili s různými nástroji péče o kůžičku, měli byste na internetu sledovat různá videa, rozšířit si obzory čtením různých článků a provádět experimenty s opatrností pomocí inovativních metod.