Těsnění nehtů

Kosmetika nás pravidelně baví s novinkami, inovacemi, které se velmi rychle stávají populárními v ženském prostředí. Jedním z těchto nových výrobků je v poslední době postup pro utěsnění nehtů. Ale dnes už získala slávu a své obdivovatele. O této manipulaci se tedy dozvíme podrobněji.

Těsnění se nazývá „první pomoc“ pro oslabené měsíčky. Pokud se odlupují, přestávají růst, ztrácejí lesk, pružnost, pak bude takový postup pro ně velmi užitečný. Těsnění je intenzivní péče, která vrací estetický vzhled nehtům a obnovuje jejich strukturu. Mistři říkají, že těsnící postup je ideálním prostředkem péče o nehty po jejich nahromadění. Jedná se o regenerační a požitkovou manipulaci, která umožňuje regenerovat strukturu nehtových destiček a šetří je před vysycháním.

Před tímto postupem je žádoucí provést manikúru. Poté se na nehtovou destičku nanese speciální složení (krém, gel, vosk). Další - stupeň leštění pilníkem na nehty a odstranění zbytků této kompozice. Pak jsou nehty pokryty speciálním olejem, který obsahuje živiny s vitamíny. Do každé nehty se důkladně třepí 2-3 minuty. Tato etapa je dodávka nehtů s nutnou výživou, jejímž konečným efektem bude jejich zdravý lesk.

Posledním zdvihem postupu bude vytvoření ochranného filmu pod vlivem tepla a krevního oběhu na nehtových destičkách,který bude trvat dva až tři týdny. Film, neviditelný do oka, chrání desky při péči o ně. Během této doby budete moci bezpečně provádět domácí práce a kontakt s vodou, ale v této době se doporučuje, aby nehty nebyly pokryty lakem. Délka celé manipulace je asi 30 minut. Dobrý mistr během této doby se profesionálně postará o nehty.

Výhody a nevýhody postupu

\ t

Těsnění, stejně jako každá jiná inovace, má silné a slabé stránky. „Výhody“ procedury jsou zastavení stratifikace, růst zdravějšího a silnějšího nehtu, jeho lesk a vyrovnanost. Nevýhody manipulace - odmítnutí dlouhých nehtů a laků, smalt, design; slabá ochrana před silným vnějším vlivem. Pokud se těsnící procedura provádí na velmi slabých, nezdravých nehtech, může mít dopad pilníku na nehty dokonce za následek jejich mikrotraumata.

Těsnění vosku

V současné době existuje několik materiálů, které jsou při utěsnění nejžádanější. Jedním z nich je vosk. Nejčastěji se používá pro utěsnění hřebíků po prodloužení. Hlavním produktem v tomto případě je včelí vosk, na jehož základě je výrobek vyroben pro provádění takového postupu. Vosk má antibakteriální, antiseptické, změkčovací vlastnosti. Obsahuje vitamín A (retinol) a propolis, beta-karoten a dehet.

Japonští kosmetologové vyrobili včelí vosk na základě dvou kosmetických přípravků - prášku a pasty.Společně pronikají hluboko do vrstev nehtů.

Někdy se postup těsnění používá také k profylaxi zdravých nehtů. Po prozkoumání nehtů bude mistr schopen přesně určit počet procedur, které potřebujete. Účinek po prvním zákroku potrvá tři týdny a pro dosažení nejlepšího výsledku by mělo být těsnění vosku provedeno v průběhu několika manipulací.

Zpočátku velitel připraví hřebíky na postup, vyčistí je. Poté naneste medovou směs se zinkem a křemíkem. Semišový materiál znamená promíchaný do nehtové desky. Pod vlivem tepla se nehty zahřejí, vosk se roztaví a rovnoměrně je pokryje elastickým filmem. Povrch nehtu se zároveň leskne, zdravě zbarví, vizuálně se zvětší.

Pro fixaci lesku se používá speciální prášek. Vypadá to jako sametový lehký pyl. Prášek je absorbován kontaktem s kůží, proniká do voskové vrstvy a těsní nehet, čímž vytváří ochranný film.

Po zákroku zůstane lesk po dobu 3 týdnů, ochranný film nezůstane za povrchem, bude zachránen komplex účinných látek uvnitř.

Těsnění gelem

\ t

Biogel je plastový a velmi vhodný pro použití. Je vyrobena z teakové pryskyřice, která umožňuje vytvořit nepropustný nátěr na nehty.

Technologie utěsnění nehtů pomocí biogelu se skládá z několika etap.

  1. Léčba pomocí antiseptika.
  2. Použijte (v případě potřeby) hardware nebosuchá manikúra.
  3. Ochrana proti mrtvým buňkám pomocí pilníku na jedno použití.
  4. Nátěry nehtových destiček biogelem.
  5. Biogel se suší 2 minuty pod UV lampou.
  6. Aplikace druhé vrstvy biogelu.
  7. Sušení pod UV lampou.
  8. Nátěr se speciálním krémem.

Postup utěsnění biogelem trvá asi hodinu a půl.

Výhody tohoto typu těsnění jsou hypoalergenní, schopnost použití barevného biogelu, která poskytne nehtům typ profesionální klasické manikúry.

Těsnění minerálních nehtů

\ t

Pro zpevnění a růst tenkých nehtových destiček se doporučuje postup těsnění minerálů. Udělejte tuto manipulaci mezi nehty pro jejich uzdravení.

Těsnění se provádí speciálním krémem s bílkovinami, vitamíny nebo speciálním krystalickým minerálem. Po přípravné fázi se krém nebo krystalický minerál důkladně promíchá do destiček. Pak se efekt fixuje a lesk nehtům rozetřel olej. Utěsněná nehtová deska tak dlouho drží svůj zdravý a přirozený vzhled.

Těsnění doma

Mnohé ženy, po postupu zapečetění, si to samy začnou dělat sami, když si prostudovaly fáze jeho provádění. Nejčastěji se používá pro tento vosk. Má antibakteriální vlastnosti, obsahuje retinol a minerály, pryskyřice a propolis. Podstata těsnění nehtů domapodmínky spočívají v tření maxima prospěšných látek vosku.

Před tímto postupem však musí být hřebíky speciálně ošetřeny. Nejprve odstraňte starý lak. Pak je zkraťte a vyleštěte pilníkem na nehty. Desky můžete masírovat měkkým štětcem na manikúru.

Pro utěsnění nehtů doma pomocí vosku je lepší použít semišový buff. Můžete také použít leštící soubor s abrazivitou 1200.

Někdy se pro provádění tohoto postupu doma používají i jiné prostředky. Může to být směs olejů. Jako základ si můžete vzít například avokádový mastný olej a přidat sladký mandlový olej a jojobový olej v poměru 3: 1: 1.

Pro různé účely doma můžete připravit různé formulace pro utěsnění nehtových destiček. Když se tedy oloupou, uděláme esenciální oleje bergamotu a myrhy, pačuli a borovice, ylang-ylang a cedr, santalové dřevo a kadidlo. Protizánětlivé účinky mají tyto oleje: rozmarýn a čajovníky, santalové dřevo a heřmánek. Pro běžné hojení nehtů můžete použít levanduli a ylang-ylang, bergamot a citron.

V ženských fórech lze nalézt mnoho receptů dámy na utěsnění nehtů. Mezi nimi jsou recepty s včelím voskem, testované na osobní zkušenosti. Proto doporučujeme použít tuto směs pro těsnění. Vezměte 5 g včelího vosku a vložte ho do vodní lázně. Přidejte 5 g mandlového oleje, stejné množství jojobového oleje a ylang-ylang. Po důkladném promíchání azískání jednotné konzistence musí být nalito do skleněné nádoby. Skladujte v chladničce. Toto složení je dostačující pro několik postupů, které jsou doporučeny pro výše uvedené schéma. Kromě toho může být prostředek použit jako balzám na rty. To platí zejména v chladném období.

Existuje tedy mnoho možností pro utěsnění nehtů. Můžete postupovat doma a můžete mít dobrého mistra. Bez ohledu na umělce budou nehty po takové manipulaci silnější, krásnější a získají přirozený lesk.