Tea tree oil - spolehlivý asistent péče o pleť

Jedinečné léčivé vlastnosti tea tree - meleleuki (Melaleuca alternifolia) - byly známy ve starověku. Je třeba poznamenat, že tento keř nemá žádný vztah k čaji. Dlouho před příchodem Evropanů, aborigines Austrálie používal jeho listy k léčbě zranění a nachlazení. Postupem času schopnost obyvatelstva vyrovnat se s infekcí ocenili i obyvatelé Starého světa. Na počátku minulého století byly provedeny studie, které prokázaly, že antibakteriální vlastnosti oleje tea tree byly téměř desetkrát vyšší než lékařské antiseptika té doby. Po objevení antibiotik, dezinfekční vlastnosti oleje vybledly do pozadí, ale v 80. letech, kdy zájem o tradiční medicínu začal obnovovat, se nástroj stal opět populárním. Dnes je však melaleuki olej lépe známý jako účinný nástroj pro řešení kosmetických problémů. S ním se můžete vyrovnat s akné a černými tečkami, odstranit stárnutí pleti, obnovit hladkost pleti, dobře upravený a zdravý vzhled.

Kdy použít

Přírodní olej ze stromů stromů je mírně viskózní kapalina transparentního nebo světle nažloutlého odstínu. Charakteristickým rysem tohoto nástroje, který jej odlišuje od ostatních etherů, je bohatá dřevitá vůně.Vzhledem k vysokému obsahu účinných látek je tento olej silným antiseptickým prostředkem a může být také použit jako účinný prostředek v boji proti kožním změnám způsobeným bakteriemi, houbami a viry.Navíc má vysokou schopnost hojení ran. Obecně platí, že melaleuki olej lze bezpečně použít v případě potřeby:

 • vyrovnat se se zánětem kůže;
 • klidné podrážděné oblasti;
 • čistí pokožku dobře;
 • zbavit se akné a akné;
 • urychlení hojení ran;
 • snížení nadýchání;
 • vyrovnat se s pustulárními vyrážkami, ekzémy, dermatitidou, furunkulózou;
 • zbavit se bradavic, papillomů, herpesu;
 • k vyléčení rtů na rtech (angulit).

Olej z tea tree se získává z listů australské rostliny melaleuki

.

Ale nemyslete si, že tento nástroj můžete používat pouze v nouzových situacích. Naopak přinese zdravou pokožku mnoho výhod. Při každodenním používání můžete zesvětlit nebo dokonce odstranit skvrny na obličeji, zlepšit strukturu a barvu pleti, odstranit malé vrásky.

Vhodnější je olej z listnatých stromů.ty, jejichž kůže je náchylná k tukům, zánětům a akné. Dámy s kombinovaným typem ji mohou používat. Majitelé suché a normální kůže aplikovat tento nástroj se doporučuje pouze jako součást jiné kosmetiky vhodné pro jejich typ.

Musíme si však uvědomit, že výrobek, který se nazývá olej z čajovníku, se vztahuje na esenciální oleje. Skládá se z více než 98 sloučenin.Je to vysoká koncentrace látek, která vyžaduje opatrnost při používání tohoto nástroje.

Melaleuki olej může být použit pouze pro vnější použití a množství produktu by mělo být vypočítáno v kapkách (bez lžíce). Před použitím se musíte ujistit, že vám to vyhovuje. K tomu se na vnitřní povrch ohybu kolene aplikuje kapka oleje smíchaná se základnou. Pokud se podráždění neobjeví během několika hodin, lze tento prostředek bezpečně použít.

Překonání nedostatků

Mistři kosmetického průmyslu samozřejmě nemohli ignorovat látku s takovými působivými vlastnostmi av posledních letech se olej z meleuchi aktivně používal jako nedílná součást léčby mnoha dermatologických patologií, jakož i preventivní složky, která podporuje zdraví a krásu pokožky. .

Olej z tea tree se často používá jako přísada do terapeutických masek

.

Jak se zbavit černých teček

S pomocí máslového oleje se můžete zbavit černých teček.Je zvláště účinný pro hluboké čištění.Kromě protizánětlivých látek má éterický olej zklidňující a antibakteriální účinek.Existuje několik způsobů, jak se zbavit černých teček pomocí etheru:

 1. Parní žlaby. K provedení tohoto postupu se vařící voda (1 litr) nalije do hlubokých a širokých jídel, nechá se vychladnout po dobu 3-5 minut, přidá se 8 kapek esenciálního oleje a promíchá se. Obličej je nakloněn nad vodou, pokrytý velkým ručníkem nahoře. Postup se provádí po dobu 10-15 minut. Po parní lázni se póry kůže otevřou a bavlněnou podložkou můžete rychle a účinně odstranit všechny nečistoty.
 2. Lotiony. V láhvi tinktury měsíčku (100 ml) zalijeme 7 kapek oleje Maleleuki. 1 lžička Výsledná kapalina se přidá do sklenice horké vody, navlhčí ubrouskem a nanese na kůži. Poté, co tkanina vyschne, může být znovu navlhčena. Doba trvání procedury je 20-25 minut.
 3. Křoviny. Půl šálku cukru se smíchá s šálkem olivového oleje. Přidá se 6 kapek oleje tea tree a promíchá se. Na kůži naneste křoviny, masírujte po dobu 1-2 minut. Vzhledem k tomu, že jeho částice jsou poměrně hrubé, mělo by se to provádět jemně. Tuto směs můžete uchovávat v těsně uzavřené nádobě v chladničce po dobu 7 dnů.

S akné

Vzhledem ke svým protizánětlivým vlastnostem může být melaleuki olej používán jako účinný prostředek proti akné. Současně může být používán jak v čisté formě, tak i pro výrobu potřeb pro domácnost:

 1. Neředěný přípravek dvakrát, s přestávkou 8–10 hodin, je tečkovaný přímo na akné, snaží se nedotýkat zdravé kůže (je vhodné použít bavlněný tampon). Tato metoda zcela nezbavuje akné, ale díky těmto denním výkonům se intenzita vyrážky po čtyřech dnech výrazně sníží.
 2. Je možné odstranit zanícené komedony, pokud denně aplikujete čerstvou šťávu z aloe (1 polévková lžíce). 4 kapky oleje na obličej jako krém.
 3. Dalším způsobem, jak používat melaleuki olej k řešení akné, je vyrobit domácí mléko. Nejjednodušší možností je rozpustit 6 kapek esenciálního oleje ve 2 lžíce. Já vařená voda. Komplexnější zahrnuje použití odvarů léčivých bylin. K tomu, obvykle vezměte 1 polévková lžíce. Já heřmánek, měsíčku nebo hypericum (můžete použít jakoukoliv rostlinu, která má protizánětlivé vlastnosti), nalijte 200 ml vroucí vody a zabalte, trvejte na 30 minutách. Po odvarovém filtru a přípravě mléka. K tomu přidejte 25 sklenic oleje na sklenici produktu. Tato kompozice se aplikuje na pokožku ráno a večer, aniž by se vymyla.
 4. Další variantu lotionu lze připravit smícháním 25 ml tinktury Sage spirit, 60 ml růžové vody (tyto složky lze zakoupit v nejbližší lékárně) a přidat jim 16 kapek oleje. Večer otřete obličej bez mytí. Nejlepší je skladovat tuto směs v tmavém obalu v chladničce.
 5. Za účelem posílení a upevnění účinku používání pleťové vody můžete připravit speciální krém,obohacen stejným agentem. K tomu, v samostatné sklenici ležel 1 lžička. svůj denní nebo večerní krém a přidejte 2 kapky esenciálního oleje. Jediné, co musíte věnovat pozornost - výsledný krém musí být důkladně promíchán.

Malaleukiho olej pomůže snížit zánět v případě akné

Vezměte prosím na vědomí, že esenciální olej čajovníku je téměř nerozpustný ve vodě, proto před použitím vodného roztoku musí být důkladně protřepán.

Od akné

V některých případech, i když je možné se zbavit akné a akné, na památku sebe zanechávají tak nepříjemnou věc jako post-akné. Samozřejmě, nejčastěji stopy procházejí samy, ale je lepší tento proces řídit:

 1. Aby se snížila intenzita stop akné, můžete denně otírat problémové oblasti šťávou vylisovanou z citronového klínku (1 polévková lžíce) se 4 kapkami oleje.
 2. Pokud jsou jizvy vysloveny, můžete použít čistý olej. Za tímto účelem se nanese přímo na post-akné. Pro zvýšení efektu můžete tento postup kombinovat s použitím jiných prostředků. Například, nejprve, rosemary olej může být aplikován na postiženou oblast, a pak tea tree olej.

Při použití oleje z tea tree je důležité nepřekročit požadovanou koncentraci

.

Boj proti vráskám

Kromě věku, podvýživa a přísun kyslíku do kůže často přispívají k vzniku vrásek.Od ropymalaleuki zvládá čištění pleti, je to druh prevence vzniku těchto kosmetických vad.Po očištění začíná pokožka přijímat více živin a postupně se vyhlazují jemné vrásky. Ve své čisté formě se však čajový olej nepoužívá k boji proti vráskám. Zpravidla se přidává do hotových krémů a pleťových vod.

 1. Maska bílé nebo zelené hlíny pomůže zbavit se vrásek. Pro jeho výrobu, 30 g hlíny se nalije přes 2,5 lžíce. Já vody a přidejte k výsledné hmotnosti 7 kapek oleje. Doba trvání procedury je 30 minut. Po uplynutí této doby se maska ​​vymyje.
 2. Usnadňující účinek na kůži a umytí přidáním esenciálního oleje. V 1 litru studené vody přidejte 3 kapky přípravku, promíchejte a umyjte obličej ráno, aniž byste po zákroku otřeli kůži.

Kapka oleje z čajovníku ve smetaně zvýší péči o kosmetiku

.

Aby se kosmetika obohatila o olej melaleuki, přidává se 3–6 kapslí do 15–20 g produktu. oleje.

Bělení kůže

Navzdory skutečnosti, že olej z čajovníku má bělící vlastnosti, nejsou tak výrazné, aby se vyrovnávaly s pigmentovými skvrnami. Doporučuje se proto přidávat do jiných výrobků s bělícím účinkem. Jako základní olej můžete použít mandle, olivu nebo ricinu. Chcete-li například připravit směs pro aplikaci, musíte ji vzítNásledující složky:

 • 10 kapek oleje tea tree;
 • 2 lžíce. Já mandlový olej;
 • 5 kapek citrónového oleje.

Směs olejů se nanáší na místa s pigmentací.

Je také možné vyrobit bělící krém doma. K tomu potřebujete:

 • 3 lžíce. Já olivový olej;
 • 1 lžička. glycerol;
 • 2 lžičky. heřmánkový odvar;
 • 3 kapky oleje tea tree;
 • 5 kapek citronové šťávy.

Všechny složky jsou smíchány a ponechány na kůži přes noc. Krém můžete uchovávat v chladničce.

Od modřin pod očima

Olej Melaleuki bude velmi účinný při řešení tmavých kruhů kolem očí v důsledku jeho bělících vlastností. Kromě toho může být použit k odstranění nafouknutí, které často doprovází modřiny pod očima. K dosažení požadovaného efektu je nástroj přidán k hotovým krémům a pleťovým vodám. Můžete také připravit speciální led, na který se před zmrazením přidá několik kapek produktu (7 kapek na 200 ml vody). Třením obličeje s takovými kostkami ledu v dopoledních hodinách dosáhnete nejen svěží pleti, ale i napnuté kůže.

Tento postup nejenže zlepší pleť, ale dá i celý den radost

.

S rosacea

Bohužel, olej z tea tree nemůže vyřešit problém růžovky.Může být užitečný pouze v případech, kdy se na místě pavoučí žíly objeví zánět.Aby bylo možné vyrovnat se s růžovkou, je lepší použít rozmarýnový olej, růže, neroli, pelargónie aJako základní olej se bude používat ostropestřec mariánský, olej z hroznových jader nebo sezamový olej.

Masky s použitím tea tree oil

Kosmetické masky připravené doma jsou již dlouho cenově nejdostupnějším způsobem, jak bojovat s kožními problémy a chránit jejich zdraví. A čajový strom ether byl dlouho používán jako jejich trvalá složka.

Masky obsahující olej z tea tree řeší mnoho kosmetických problémů

S akné

 • 20 g kosmetického jílu;
 • 1 lžíce. Já ovesné vločky;
 • 50 ml kefíru;
 • 5 kapek oleje tea tree.

Hlínu, ovesné vločky a kefír smíchejte. Do výsledné směsi se přidá ether a nanese se na pokožku 15 minut. omýt tuto masku lépe teplou vodou.

 • 1 protein;
 • 3 kapky oleje tea tree;
 • 1 kapka heřmánku a levandulového oleje.

Všechny složky se smíchají a aplikují se na připravenou kůži po dobu jedné hodiny. Tuto masku můžete vytvořit s intervalem 2-3 dnů.

 • 20 ml teplé vody;
 • 20 ml 70% ethanolu;
 • 80 g medu;
 • 2 kapky tea tree a grapefruitových olejů.

Maska se aplikuje na dušenou kůži pomocí houby a nechá se 20 minut. Po zákroku se kůže opláchne studenou vodou.

 • 1 kuřecí vaječný protein;
 • 3 kapky oleje tea tree;
 • 2 kapky rozmarýnu a levandulového oleje.

Protein se šlehá do silné pěny a přidají se esenciální oleje. Směs se míchá a aplikuje na připravenýobličej po dobu 15 minut. Použití této kompozice je lepší pro mastnou nebo kombinovanou pleť. Pro suchou pokožku je protein nahrazen žloutkem.

Účinné čištění

 • 1 vaječný bílek;
 • 1 polévková lžíce. Já mleté ​​ovesné vločky;
 • 20 kapek oleje tea tree.

Míchejte přísady a aplikujte na obličej. Počkejte 20 minut, pak opláchněte.

 • 0,5 tbsp. Já suchý modrý jíl;
 • 2 lžičky. zakysanou smetanou (je lepší vzít si produkt s nízkým obsahem tuku);
 • 3 kapky oleje tea tree.

Všechny složky se smísí, činidlo se aplikuje na připravený obličej po dobu 15 minut.

Bělící masky

 • 0,5 tbsp. Já hliněný prášek;
 • 3 lžíce. Já kefir;
 • 1 lžička. citronová šťáva;
 • 4 kapky oleje tea tree.

Všechno se míchá po dobu 15 minut. aplikován na kůži. Po tomto postupu se zbytek směsi odstraní za použití vlhké bavlněné podložky.

S čajovým olejem je možné nejen vyřešit mnoho kosmetických problémů, ale také udržet zdravou pokožku

.
 • 1 lžíce. Já olej bodlákový;
 • 1 lžíce. Já olej z hroznových semen;
 • 1 lžička. černý kmínový olej;
 • 3 kapky oleje tea tree.

Oleje se smísí, mírně zahřejí přes vroucí vodu, zahřejí na vyčištěný obličej a nechají půl hodiny.

Video: trochu více o výhodách oleje z tea tree

Recenze

Tečkovaný (pouze bodově, to je velmi důležité, jinak citlivá kůže může dostat malé popáleniny) aplikovaný na pupínky před spaním, každý večer - jako výsledek, druhý denmalé pupínky zcela vyřešeny. A ti, kteří byli pustulární, bezpečně prošli bez zjizvení a hrozné červené skvrny.

Farissa

http://irecommend.ru/content/mirovoe-sredstvo-ot-pryshchei-zapakha-izo-rta-boleznei-i-plokhogo-nastroeniya

Hliněné masky jsou pro mě nejlepší a s čajovým olejem se efekt stává ještě lepší. Kůže po takové masce je napnutá, hladká a zvlhčená + olej zmírňuje zánět.

Sakura

http://irecommend.ru/content/v-borbe-za-idealnuyu-kozhu

Navzdory velkému množství různých kosmetických přípravků, které slibují, že během několika dnů vyřeší jakýkoli problém, mnozí dávají přednost používání lidových receptů, které byly po léta testovány s použitím přírodních přírodních složek. Patří mezi ně tea tree oil. Nicméně, při výběru nástroje, musíte mít na paměti, že výrobce musí být spolehlivý, jinak nebude mít žádný prospěch z užívání léku. A ještě jedna důležitá poznámka - olej malaleuki může pomoci vyrovnat se s problémem, ale nenahrazuje kombinovanou terapii. Proto, po zahájení léčby, musíte stále konzultovat s odborníkem.