Tajemství použití a jedinečné vlastnosti ricinového oleje pro vlasy

Nádherné dlouhé vlasy jsou snem žen a předmětem pozornosti mužů. Ve věku inzerovaných procedur salonů ricinový olej předčí laminaci, keratinizaci a botoxu z hlediska dopadu. Masky založené na Castorce přitahují za přijatelné ceny a nedostatek dlouhého seznamu vedlejších účinků. Tato babička nástroj není první století na stráži ženské krásy a nebude odcházet do důchodu.

Výhody ricinového oleje pro vlasy

\ t Pokud jde o ricinový olej, je třeba poznamenat jeho rostlinný původ. Olej se získává z ricinového oleje. Skládá se ze směsi triglyceridů ricinoleové, linolové a olejové. Komplexní složení oleje umožňuje komplexně působit na vlasy ajmenovitě:

 • chránit před nepříznivými účinky na životní prostředí;
 • ovlivňují strukturu vlasů, což je husté, pružné a hladké;
 • nasycení vlasových folikulů vitamíny a minerály;
 • obnovení po chemickém vystavení a zabránění dělení (jako ricinový olej přispívá k tvorbě keratinu);
 • urychlit růst vlasů v důsledku zvýšeného krevního oběhu a intenzivního krmení kudrlinek;
 • normalizovat stav pokožky hlavy, zbavit se sucha a loupání.

Ricinový olej se získává ze semen ricinového bobu

.

Díky hojení rány a tvaru ricinového listu se také ricinový strom nazývá „Kristova dlaň“.

Metody použití ricinového oleje

\ t

Ricinový olej přinese více výhod vzhledem ke specifičnosti jeho použití při řešení různých problémů stavu vlasů.

S vypadáváním vlasů

V boji proti „sezónnímu tání“ lze ricinový olej používat nezávisle a jako součást směsi. Tradiční medicína nabízí následující technologii použití:

 1. Zahřívejte ricinový olej ve vodní lázni na 37 ° C.
 2. Rozložte ho po povrchu hlavy a vmasírujte ho masážními pohyby.
 3. Po nanesení musíte na hlavu dát plastový sáček a zabalit jej kapesníkem nebo ručníkem na hodinu a půl.
 4. Olej se doporučuje omýt 2 krát šamponem.

Směsi na vypadávání vlasů (aplikované na kořeny):

 • 5 ml ricinového oleje, 5 ml medu, 1 cibule, 1 žloutek;
 • 20 ml ricinového oleje, 20 ml citronové šťávy, 20 ml alkoholu;
 • 20 ml ricinového oleje, 20 ml olivového oleje, 1 žloutek.

Video: regenerační maska ​​s ricinovým olejem doma

S lupinami

Kyselina racinolenová obsažená v ricinu má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, což vysvětluje její účinnost proti lupům. Předehřátý ricinový olej by měl být aplikován a otřen do pokožky hlavy.Je možné usnadnit proces aplikace smícháním ricinového oleje s méně hustými oleji: olivovým nebo kokosovým.Postup by měl být opakován dvakrát týdně. Masku si ponechte na hlavě alespoň 20 minut.

Léky proti lupům (aplikované na pokožku hlavy):

 • 20 ml ricinového oleje, 20 ml olivového oleje, citronová šťáva;
 • 20 ml ricinového oleje, 20 ml tinktury z měsíčku;
 • 5 ml ricinového oleje, 5 ml zakysané smetany, 5 ml medu, 2 stroužky strouhaného česneku.

S dělenými konci

\ t

Existují dva způsoby, jak ricinový olej použít k opravě poškozených a dehydratovaných hrotů:

 1. Za prvé, zábal: ricina se aplikuje ve své čisté formě s kartáčkem na vlasy po celé délce vlasů. Je důležité nechat ujít každou oblast. Olej uchovávejte nejméně 1 hodinu pod celofánem a teplým ručníkem.
 2. Za druhé, jako složka masky: použití různých složek ve směsi vám umožní přizpůsobit se typu vlasů. Výsledky budou patrné po měsíčním kurzu.

Prostředkyz rozdělených konců (měly by být aplikovány pouze na konce vlasů):

 • 40 ml ricinového oleje, 1 žloutek, 5 ml jablečného octa, 5 ml glycerinu;
 • 20 ml ricinového oleje, 100 ml kefíru;
 • 10 ml ricinového oleje, 25 ml cibulového džusu.

Nanesení masky s ricinovým olejem uvolní dělené konce

Pro růst vlasů

Pokud je vaším cílem urychlit růst vlasů, učinit je silnými a zdravými, ricinový olej je nejlepší ponechat přes noc. Na suché vlasy naneste vyhřívaný olej, otřete do hlavy a tím stimulujte krevní oběh.

Opakování procedury 3x týdně významně sníží procento vypadávání vlasů. V kombinaci s rozmarýnovým olejem může ricinový olej stimulovat růst vlasů 3-5 cm měsíčně.

Recepční směsi pro růst vlasů (aplikované na kořeny a po celé délce):

 • 40 ml ricinového oleje, 20 ml medu, 1 vejce;
 • 40 ml ricinového oleje, 20 ml hořčičného oleje, 20 ml olivového oleje;
 • 40 ml ricinového oleje, 20 ml olivového oleje, 20 ml jablečného octa, 1 vejce, polovina buničiny avokádo.

Maska na bázi ricinového oleje, žloutku a medu zvýší růst vlasů

Se šedivými vlasy

Ricinový olej bude účinný pouze s malým množstvím šedých vlasů. V pozdějších fázích jsou přírodní prostředky k ničemu. Podle efektu na šedé vlasy ztrácí jednosložková maska ​​z castorky na vícezložkové směsi, jejichž výsledek bude patrný po třech měsících pravidelného používání.

Směsi ze šedých vlasů (máaplikované na kořeny vlasů:

 • 60 ml ricinového oleje, 20 ml medu, 20 ml citronové šťávy;
 • 60 ml ricinového oleje, 40 ml lžíce brandy, 40 ml medu, 60 ml pepřové tinktury, 1 žloutek.

Video: vlastnosti a použití ricinového oleje

S plešatostí u mužů

Není nutné vydávat poplach, když jste ráno viděli na polštáři jediné vlasy. Pokud je však vypadávání vlasů více než 100 za den, stojí za to se obávat. Muži, kteří trpí plešatosti, mohou otřít plešatou noc bavlněnou podložkou namočenou v ricinovém oleji nebo aplikovat olej na kořeny vlasů s masážními pohyby.Pro nejlepší účinek přidejte do masky mléčné výrobky nebo žloutek.V pokročilém stádiu plešatosti se ricinový olej používá s alkoholem a citronovou šťávou. Také castorca bude velkou pomocí při pěstování vousů.

Ricinový olej umožní majitelům vzácného strniště pěstovat vousy

.

V raných fázích rozvoje letectví byl ricinový olej používán k mazání leteckých motorů. Dnes je ricinový olej používán především pro lékařské účely.

Během těhotenství

\ t

Během těhotenství lze ricinový olej použít ke snížení vypadávání vlasů. Před aplikací zkontrolujte alergickou reakci: na ohyb loktu vložte olej a počkejte 10 minut. V případě svědění nebo zarudnutí - postup zlikvidujte. Nepoužívejte ricinový olej ve směsi s agresivními přísadami: cibulí, citronem, pepřem.

Požití ricinového oleje je nebezpečnézdraví budoucích maminek.

Doplnění o šampon

\ t

Ricinový olej je těžké vymýt. Přidáním ricinového oleje do šamponu se tohoto problému zbavíte. Pro léčebné kadeře smíchejte stejné části šamponu, ricinového oleje a lopuchového oleje. Pro majitele suchých vlasů, směs může být aplikována s každým mytí hlavy, jak je znečištěné. Při mytí mastných vlasů je lepší, aby se mezera 3 dny, snížit práci mazových žláz.

Ricinový olej pro různé typy vlasů

\ t

Při výběru masky na bázi ricinového oleje věnujte pozornost typu vlasů. Nadměrné nadšení při ošetřování vlasů ricinovým olejem může způsobit nežádoucí účinky.

Pro mastné vlasy

Navzdory veškerým výhodám ricinového oleje by měli lidé s vysokotučnými vlasy používat opatrně. Pravidelné užívání tohoto lidového léku může vést ke zvýšení produkce tuků mazovými žlázami.Majitelé mastných vlasů by měli používat kortikál smíchaný s krefirem a pro profylaktické účely.

Pro majitele mastných vlasů by měl být ricinový olej smíchán s kefirem

.

Pro suché a křehké vlasy

Lidé se suchými vlasy mohou bezpečně používat masky na bázi ricinového oleje. Postupy posílí vlasy, dodají vlasům nedostatek lesku, zlepšují strukturu. Castor umožňuje dívkám se suchými křehkými vlasy růst požadované délky. Vynikající účinek v tandemu s petrželovou šťávou.

Pro barevné vlasy

Ricinový olejsplňuje potřebu, aby byly barevné vlasy hydratované a vyživované. Kolečko umožňuje udržet vlhkost ve struktuře kadeře. Vrací životně důležitou sílu křehkým vlasům, aniž by ji vážila. Ricinový olej lze také použít v kombinaci s hennou pro bezpečné barvení. Doporučujeme aktualizovat barvu maximálně jednou za měsíc.

Recenze

Už dávno jsem vyhazoval všechna séra a používal pouze ricinový olej. To nejen urychluje růst vlasů, ale také vyživuje jej vitamíny, dělá to živější, lesklejší a poslušný ve stylu. To je jeden z mých stěžňových hevas.

LubopytnajaKoshka

http://mjusli.ru/club/t/kastorovoe-maslo-dlja-volos-vashi-otzyvy.61/

Udělal jsem to, dělám to a zítra to udělám - jedná se. Teplý ricír se rozetře do vlasů, na nich balíček a nahoře hustý ručník - a minimálně 4 hodiny. Během této doby, můžete vyčistit, pracovat na simulátoru, hlavu zahřívá, funguje to ještě lépe. Vlasy ztuhnou, ztmavnou a zůstanou na hlavě.

MAXIM

http://www.woman.ru/beauty/medley2/thread/3862576/

A přidávám ricinový olej pouze na masky na hořčičné vlasy. Překvapivě se velmi snadno omývá. Někde za dva týdny jsem cítil výsledek takových postupů. Z kořenů začaly pěstovat ježky nové chlupy. Nevím, co to ovlivnilo víc, castorca nebo hořčice, ale jsem s tímto výsledkem velmi spokojen.

Mila

http://www.glamday.ru/threads/kastorovoe-maslo-dlja-volos-otzyvy.275/

Video: Masha Kavylina - Zkušenosti s použitím ricínového oleje

Ricinový olej je účinnou léčbou vlasů, ale ne magickou. Z jedné aplikace nebudou kadeře dvakrát tlustší nebo o 10 cm delší. Dodržujte doporučení pro použití a nezapomeňte, že pravidelnost používání ricinového oleje je důležitá. Krása nevyžaduje oběť, vyžaduje trpělivost!