Správná péče o manikúru

Manikúra v životě ženy hraje důležitou roli: dobře udržované ruce a krásný povlak na nehtech doplňuje obraz dobře udržované a stylové mladé dámy, která jí dává důvěru v její neodolatelnou a atraktivní. Nicméně, můžete dát elegantní vzhled nehty pouze s pomocí speciálního manikúra příslušenství. Téměř každá žena má pinzetu, nůžky, tlačný knoflík pro tlačení kůžičky, pilník na nehty a další nástroje, bez ohledu na to, zda je profesionální manikérka nebo nehtové umění samostatně, doma. Většina z nás ani neví, jak se o tyto nástroje správně starat. A to je velmi důležitý aspekt, protože při nesprávné péči je takové příslušenství nebezpečné pro zdraví.

Za prvé, hromadí velké množství bakterií, které mohou proniknout kůží a způsobit infekční onemocnění. Za druhé, tupé nástroje se nedokáží vyrovnat s jejich hlavním úkolem, což má za následek zranění nehtů a kůžičky. Každý z nás proto musí zvládnout základní pravidla péče o manikúru, alespoň z bezpečnostních důvodů. Pochopme všechno v pořádku.

Jak prodloužit životnost manikúru?

Pokud jste se nedávno stali majitelem nové sady nástrojů pro manikúru, měli byste brzy přemýšlet o tom, co je třeba udělat, aby vám sloužili po mnoho let. Všechny manikúry sčas tupý: nůžky snížit horší, kleště čepele nejsou tak hladké jako dříve, a pinzety zranil kůži. V tomto případě musíte důvěřovat profesionálům, kteří se zabývají ostření nástrojů. Kdy mám nosit manikúru na pána?

Pokud se na povrchu nůžek objevily skvrny, znamená to, že nástroj byl otupený. Tento problém snadno zvládne ostření diamantu. Po „resuscitaci“ budou vaše nůžky hladké, lesklé a ostré, takže odstranění kůžičky na prstech bude velmi snadné.

Pinzeta na manikúru se také časem otupí. Jejich povrch se stává drsnějším a při práci s nástrojem je nepříjemný. Pokud se tkanina pinzety stává nerovnoměrnou, je nutné je předat mistrovi ostření. Po řádném ošetření se nehty snadno odříznou. Čepele a posunovače také vyžadují včasné broušení a leštění.

Dezinfekce příslušenství pro manikúru

Toto pravidlo je třeba vždy pamatovat. Po každém nanesení manikúry se musí čistit speciálním dezinfekčním prostředkem. Neumývejte příslušenství vodou, protože to přispívá k tvorbě usazenin a rzi na dílech. Pokud se na nástroje dostane neopatrná voda, měla by být sušena vysoušečem vlasů. No, utírání nůžek, posunovačů, pinzet a pilníků na nehty je nejlepší alkohol nebo peroxid vodíku. Chcete-li prodloužit životnost ostrých nástrojů, noste na nich speciální ochranné krytky a uložte jepřípadu.

Mějte prosím na paměti, že kutikulární nůžky se nepoužívají k ořezávání nehtů. To poškodí zařízení a nehtové desky. Proto používejte každý nástroj k určenému účelu, aby se příliš často nebral na služby mistrů při broušení. No, pokud chcete prodloužit životnost manikúra, pak pravidelně mazat nůžky a kleště s olejem.

Shrnutím výše uvedených doporučení odborníků lze konstatovat, že péče o nástroje pro manikúru se skládá z těchto základních prvků:

  • Ostření.Kromě toho je nutné včas kontaktovat velitele pro ostření bez čekání na okamžik, kdy nebude možné s nástroji pracovat.
  • Dezinfekce.Tento aspekt péče o manikúru ochrání vaše nehty před infekcí. Po každém použití přístroje je nutná dezinfekce.
  • Mazání olejem.Tento postup se doporučuje provést alespoň jednou měsíčně. V tomto případě musí být olej kvalitní a čistý.

Zde v zásadě platí všechna základní pravidla pro péči o nehtové doplňky. Dodržováním těchto doporučení prodlužujete životnost nástrojů a chráníte se před negativními účinky nekvalitní manikúry.