Shellac na nohou (foto s příklady)

Šelak se objevil na domácím trhu poměrně nedávno, tolik z nich stále nemá žádnou představu, co to je. Tato kosmetika je hybrid laku a gelu. Shellac byl vytvořen ve Velké Británii a byl původně používán pouze britskými make-up umělci, ale nyní se každý může cítit v jejich roli, protože tento gel polský je k dispozici na prodej.

Šelak je skutečně univerzální kosmetika. Může být použit pro péči o nehty rukou a při provádění pedikúry. Shellac absorboval ty nejlepší vlastnosti: z gelu dostal výdrž a trvanlivost a od laku - jasný lesk a snadné použití.

Jak provést pedikúru s šelakem

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob provádění pedikúry zahrnuje přítomnost speciálního vybavení. Stojí za zmínku, že auta pro použití v salonech a pro domácí použití mají mezi sebou mnoho rozdílů. Rozdíl spočívá v síle zařízení, jeho nastavení, stejně jako v počtu trysek obsažených v sadě.

Pedikúra přístrojů používající šelak se provádí takto:

 1. Nejprve připravte kůži nohou. K tomu, na kuřích a natoptysh dát speciální nástroj, který podporuje změkčení. Pokud takový nástroj není k dispozici, může být nahrazen běžnou lázní na nohy s přidáním mořské soli nebo olejů.
 2. Ve druhé etapě se odstraní ztvrdlá kůže, po které je možné pokračovat v ošetření nehtů.
 3. Pro zpracování nehtů se používají speciální trysky, které umožňují odstranit kůžičku a poskytnout hřebu požadovaný tvar. Velikost použitých trysek závisí na ploše ošetřované plochy.
 4. Kované nehty musí být odmastěny. K tomu vezměte bavlněné podložky navlhčené odstraňovačem laku na nehty.
 5. Dále jsou nehty pokryty základnou, která slouží k jejich spolehlivějšímu spojení s šelakem.
 6. Aplikovaný základní nátěr by se měl sušit v ultrafialové lampě. V této fázi lze očekávat malé potíže: ne každý bude poprvé schopen umístit nohu pod světlo lampy.
 7. Poté, co je základní nátěr zcela suchý, pokračujte do hlavního kroku - aplikace šelaku. Doporučuje se zakrýt nehty dvěma vrstvami, což je učiní trvanlivějšími a krásnějšími. Po nanesení každé vrstvy musíte nechat nehty do lampy a počkat, až uschnou.
 8. V poslední fázi jsou nehty pokryty vrchním nátěrem, který má neuvěřitelný lesk. V případě potřeby lze nehty a pokožku nohou ošetřit speciálními oleji a krémy.

Jak provést klasickou pedikúrušelak

Pro ty, kteří nemají speciální stroj, nebo ho prostě nechce používat, existuje klasická pedikúra, kde jsou všechny akce prováděny ručně. V této metodě, stejně jako při provádění manikúry hardwaru, je zvláštní pozornost věnována přípravě nohou.

Nejprve se připraví lázeň, do které se přidávají mořská sůl nebo aromatické látky. Můžete také nalít trochu citrónové šťávy do vody, která se zbaví únavy nohou. V té době, když jsou nohy ve vodě napařeny, mohou být již zpracovány pomocí souborů různých abrazivností, které umožňují odstranit odumřelé kůže.

Po úplném usušení chodidel se odstraní starý nátěr a odmastí se nehtové desky. Mnohé etapy manikúry a pedikúry jsou stejné, ale stále existuje jeden významný rozdíl: nedoporučujeme dávat kulaté nehty. To je způsobeno tím, že kulaté nehty mohou růst do kůže, takže nejlepší volba - hladké linie.

Dále pokračujte v ořezávání kůžičky. Všechny úkony by měly být prováděny s opatrností a opatrností, protože je zde větší riziko zranění, zejména s malými zkušenostmi s těmito postupy.

Pro řezání kutikuly se používají speciální kovové kleště nebo nůžky na nehty se zaoblenými hranami. Odstraňte kůžičku je možné pouze v případě, že nohy byly ve vodě dost času a změkčil.

Dále se provede potah šelakového nehtu. V tomto postupu nebudezaměřit svou pozornost, jak bylo podrobně popsáno v předchozím odstavci.

Jaké barvy zvolit pro pedikúru šelak

Doporučuje se zvolit jasné barvy pro nehty. Každý rok na vrcholu popularity jsou klasické odstíny červené, tato sezóna nebyla výjimkou. Volba ve prospěch jasných barev je zcela pochopitelná: nejen potěší lidské oko, ale také klíč k velké náladě.

Šelaky jsou k dispozici v téměř jakékoli barvě, takže každá žena si bude moci vybrat vhodnou možnost pro sebe. Jasné barvy jsou vždy relevantní bez ohledu na sezónu. Například pestrobarevná letní manikúra vám připomene teplo, odpočinek a moře.

A představte si tuto situaci: v zimě se vrátíte z práce, venku je již tma, nejste v náladě a jste unaveni. Je však nutné pouze odstranit boty, punčochové kalhoty nebo ponožky, stejně jako dobře upravené nehty se objeví před očima, pokryté červenou, modrou, žlutou, oranžovou nebo jinou barvu. Takový obraz rychle pozvedne vaše duchy a po zbytek dne nabije pozitivní.

Jak dlouho trvá postup a jaké jsou jeho výhody

Pedikúra s lakem na nehty šelaku trvá v průměru jednu a půl hodiny až dvě hodiny. Přesný čas závisí na stavu nehtůnohy. Tento postup má mnoho výhod, mezi něž patří:

 • trvanlivost.Povlak šelaku je neuvěřitelně odolný. Pokud na pažích trvá až 2-3 týdny, pak na nohách po 4 týdny.
 • nasycení.Pedikúra, vyrobená s použitím šelaku, se vyznačuje sytostí barev. Ani po chvíli nehty neztratí svůj původní vzhled a budou mít stejný lesk jako první den.
 • neškodnost.V šelaku nejsou žádné škodlivé a nebezpečné látky (např. Formaldehyd). Díky tomu bude pedikúra naprosto bezpečná pro zdraví ženy.