Šedé vlasy: příčiny, prevence a léčba

Každý člověk bude dříve nebo později čelit problému šedých vlasů. Ve většině případů je jejich vzhled výsledkem přirozeného stárnutí organismu a někdy signalizuje přítomnost závažných poruch v těle. Existují však způsoby, jak pomoci předejít nebo alespoň odložit projev šedých vlasů, stejně jako metody korekce a léčby. Informace uvedené v článku jsou relevantní jak pro ženy, tak pro muže.

Druhy šedých vlasů

\ t

Sedin je různého druhu v závislosti na jeho příčinách:

 • Věk. Je to znamení procesu stárnutí. Objeví se ve věku asi 50 let, ale z různých důvodů to může být dříve. Rozvíjí se pomalu azačíná s několika stříbrnými chlupy na spáncích nebo na zadní straně hlavy.
 • Předčasné (presenile). Objevuje se ve věku 25-30 let a objevuje se v důsledku problémů v těle nebo genetické predispozice.
 • Vrozené (leukotrichie). Vzácný druh, který je výsledkem genetické mutace, ve které pigment ve vlasech chybí.

Mimochodem, tmavovlasí lidé mohou mít šedé vlasy dříve než blond ženy, ale ti, kteří jsou rychlejší. Také věk, ve kterém se projevuje, závisí na rase: bělošští šedivější častěji a dříve. Negroids následovat, a pozdnější všichni je předběhnout Mongoloids.

Druhy šedých vlasů

Šedivé vlasy jsou rozděleny do dvou typů:

 • Plain. S tímto typem kutikuly vlasy zředěné a jsou ve velké vzdálenosti, a vlasy samotné je lehké a měkké.
 • Sklovec. Je tvořen, pokud kůžičky dobře sedí. Na dotek takové vlasy jsou pevné a trvanlivé.

Záleží na typu šedých vlasů, například na tom, jak snadno jsou šedé vlasy natřeny.

Galerie: fotografie různých typů šedých vlasů

Proč se vlasy na hlavě zbarví

Velký počet lidí se vždy stará o to, co se zdá být šedé.Šedivé vlasy se mohou objevit z různých důvodů, které jsou stejné pro muže i ženy. S jakoukoliv formou šedých vlasů ztrácejí pigment - melanin, který je nahrazen vzduchovými bublinkami. Rychlost vzhledu a šíření závisí na tom, jak aktivně probíhá proces vymírání funkcí melanocytů (buněk produkujících melanin). Po odumření melanocytů přestanou pigmenty proudit do vlasového folikulu, což vede k jeho zabarvení.

Pigment melanin, který dodává vlasům určitou barvu, je nahrazen vzduchovými bublinami v důsledku smrti melanocytů

.

Důvody tohoto procesu jsou však zcela odlišné.

Fyziologické faktory

\ t

Někdy příčinou tohoto problému mohou být změny v těle způsobené těmito fyziologickými faktory:

 • Dědičnost. Je to dědičnost, která vede k výskytu šedivých vlasů u mladých lidí a dětí. Věk, ve kterém se objeví první šedé vlasy, je přenášen s geny, proto je zbytečné bojovat proti nim.
 • Nedostatek vitamínů, makro- a mikroživin. Funkčnost melanocytů může být ovlivněna nedostatkem vitamínů A, B a C, zinku, železa, manganu, selenu a především jodu.
 • Nemoci. Hormony hypofýzy a štítné žlázy jsou zodpovědné za produkci melaninu, a proto může narušení jejich práce způsobit šedivění. Také nemoci, které vyvolávají vývoj šedých vlasů, zahrnují gastritidu, aterosklerózu a pásový opar.

Vnější faktory

V důsledku expozice se mohou objevit šedé vlasy.tyto vnější faktory:

 • Špatný životní styl a špatné návyky. Zneužívání alkoholu, kouření, nedostatek spánku, podvýživa - to vše porušuje funkci melanocytů, což významně zvyšuje riziko předčasných šedivých vlasů.
 • Vystavení teplotě. Pokládání s vysoušečem vlasů a žehlení, stejně jako být v chladu bez klobouku může výrazně snížit kvalitu, což může vést k šedivění.
 • Nesprávná péče o pokožku hlavy. Dlouhý pobyt na slunci, zbarvení a perm vede ke zničení vlasové struktury, která může způsobit vzhled šedých vlasů.

Úloha stresu při výskytu šedivých vlasů

\ t

Neexistuje žádné přímé spojení mezi napětím a vzhledem šedivých vlasů. Konstantní úzkost, úzkost a nervové napětí oslabují zdraví, což může urychlit proces stárnutí v těle, ale nic víc.Skutečnost, že se člověk může během několika minut po silném šoku obrátit na šedivost, je společný mýtus.Z lékařského hlediska je to velmi nepravděpodobné. Po silném stresu mohou vypadat zdravé chlupy, díky nimž se šedé vlasy, které jsou již přítomné, stanou znatelnějšími.

Video: Je možné přes šedě přes noc

Jak zabránit šedivým vlasům

\ t

Již šedé vlasy nemohou vrátit původní barvu, ale můžete zabránit vzhledu. Postupujte podle těchto pokynů:

 • Jezte správně. Vytvořte vyváženou stravu, abyste získali dostatek vitamínů a prvků z potravin. To nebude jen varovatzhoršení stavu, ale také zlepšení stavu.
 • Sledujte pitný režim. Protože vlasové folikuly potřebují velké množství vody pro normální fungování, je nutné vypít nejméně 1,5-2 litrů vody denně.
 • Správná péče. Vyzdvihněte kvalitní kosmetiku, minimalizujte používání vysoušeče vlasů a žehlení, odmítněte barvení a nezapomeňte na čelenku, když jste v chladu nebo pod sluncem.
 • Vzdát se špatných návyků. Udržujte zdravé tělo.

Je šedě oboustranný

Bohužel není možné zvrátit již započatý proces šedivění. Jediný způsob, jak můžete své staré vlasy vrátit do šedých vlasů, je barvení. Pokud jsou šedé vlasy vzácné, můžete je vytáhnout ven. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, počet šedých vlasů se nezvýší, pokud ho vytáhnete. Ale to nedává sebemenší smysl, protože na místě roztrhaných vlasů vyrostou nové. Kromě toho může být do folikulu vytržených vlasů zavedena infekce.

Jak se zbavit šedých vlasů

Ačkoli šedivění je nezvratný proces, může být zpomaleno. To může pomoci jak salon postupy, a kosmetické nebo lidové prostředky.

Ošetření šedých vlasů odborníkem

Profesionální péče pomůže zastavit vývoj šedých vlasů. Po konzultaci s lékařem trichologa můžete vyzkoušet následující salonní procedury:

 • Plasmolifting. Postup ošetřenípředstavuje injekci plazmatického koncentrátu obohaceného destičkami přímo do pokožky hlavy. Po zákroku je pokožka hlavy obnovena na zdraví, což může zastavit šedivé vlasy.
 • Mezoterapie. Injekční injekce pokožky hlavy s formulacemi vitamínů a mikroelementů. Jedná se o efektivní metodu řešení ranných šedých vlasů.
 • Masáž pokožky hlavy. S ním je zvýšen průtok krve v pokožce hlavy, což stimuluje růst a zvyšuje tok živin do vlasových folikulů.
 • Hardwarové postupy. Zaměřeno na zlepšení mikrocirkulace krve v pokožce hlavy a zlepšení pronikání účinných látek z terapeutických činidel.

Proto jsou procedury salónu zaměřeny na obohacení pokožky hlavy o vitamíny a prvky a její léčbu.

Výživa a léčba vitaminem

Salonní procedury a použití kosmetiky ze šedých vlasů budou neúčinné, pokud se o ně nestaráte především zevnitř. Příprava vyvážené stravy je první věc, o kterou se musíte postarat. Prvky nezbytné pro obnovu zdraví a krásy šedých vlasů, jakož i produktů, v nichž jsou obsaženy, jsou uvedeny v tabulce níže.

Tabulka: nejdůležitější prvky a jejich zdroje

Prvky Produkty
Mangan Oves, sójové výrobky, brusinky, divoká růže, kaštany, pšeničný chléb.
Měď Mořské plody, ryby, játra skotu, \ thloh, fazole, černý rybíz, dýně, cuketa.
Zinek Pšeničná zrna a pšeničné otruby, dýňová a slunečnicová semena, játra ryb a skotu, chobotnice, ořechy.
Kobalt Kakao, čaj, mléko, řepa, černý rybíz, vejce.
Tyrosin Játra, krupice, chléb, drůbež, sezam.
Jod Mořské řasy, treska, tuňák, bílé fazole, brusinky, krůtí filé, švestky.
Kyselina para-aminobenzoová Kvasinky, ledviny a játra zvířat a ptáků, mléko, houby.

V případech, kdy se šedé vlasy vyvíjejí v raném věku nebo rychle, je nezbytné získat další živiny, které zpomalí proces stárnutí a zabrání dalšímu zabarvení. Chcete-li to provést, vezměte následující vitamíny:

 • Vitamin B9 (kyselina listová). Vyživuje folikuly kyslíkem a vnáší do nich další živiny.
 • Vitamin B7. Je nezbytné, aby šedé vlasy byly vyprovokovány zhoršením zdraví na pozadí častých stresů. Zvyšuje odolnost proti stresu a posiluje vlasy.
 • Vitaminy B3 a PP. Učinit barvu více nasycenou a posílit kořeny.
 • Vitaminy B2, B5 a B6. Zvýšit celkový tón, který nemůže jít v boji proti šedé vlasy.

Přečtěte si více o vitamíny se šedými vlasy v článku - Vitamíny versus šedé vlasy.

Nejlepší vitamínové komplexy ze šedých vlasů jsou:

 • Selmevit Intensive. Složení tohoto komplexu je bohaté na složky nezbytné proprevence a kontroly šedých vlasů. Cena - cca 350 rublů.
 • Pentovit. To bude užitečné pro rané šedé vlasy spojené s nedostatkem vitaminu. Cena - cca 150 rublů.
 • Melan Plus. Činnost komplexu je zaměřena na obnovení toku melaninu do vlasových folikulů. Cena - 2800 rublů.

Kosmetika

Kosmetika nevrátí původní barvu, ale pomůže zlepšit její stav a vzhled, protože šedé vlasy se stávají křehkými, suchými a matnými. Téměř každá kosmetická značka má řadu produktů pro péči o šedé vlasy. Mezi nimi jsou:

 • Šampon. Speciální šampon by neměl být složen ze síranů a jiných agresivních složek, protože může zhoršit stav vlasů. Také, takový šampon by měl mít bělící vlastnosti, aby se zabránilo šedivým vlasům odžloutnout.
 • Balzám. I když použijete správný šampon, měli byste si vybrat vhodný balzám, protože šedé vlasy potřebují více vlhkosti. Ve speciálním balzámu by měly být obsaženy více hydratačních přísad, než je obvyklé. Plus by byla přítomnost fialových nebo modrých pigmentů ve složení, které také zabraňují žloutnutí.
 • Nezmazatelný kondicionér spreje. Pomůže to každý den dostatečně hydratovat.
 • Maska. Chcete-li masku dostatečně hydratované a vyživované, měli byste hledat produkt noční použití. Použití takové masky výrazně zlepší stav šedivých vlasů.

Zbarvení

Dnes je barvení nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit šedivých vlasů. Existují dva způsoby:

 • Tónování. Sparing metoda malování šedých vlasů pro ty, kteří nechtějí zranit již slabé vlasy čpavkem nebo peroxidem vodíku, nebo pro ty, kteří si chtějí udržet stříbrné vlasy, ale aby jejich stín byl krásnější. V prvním případě se používají odstínové přípravky (šampony, balzámy), jejichž barva se blíží původní barvě vlasů. V druhém případě se používají barviva barevného perla, kouřově růžové, perly nebo popela.
 • Trvalé barvení. V tomto případě se používají rezistentní amoniaková barviva. Tato metoda bude pečlivě skrývat přítomnost šedých vlasů, ale může výrazně zhoršit stav vlasů. Významnou nevýhodou této metody jsou také rostoucí kořeny, které rozdávají vše, co se snažíte skrýt.

Přečtěte si více o barvení šedých vlasů v článku - Jak a jak namalovat šedé vlasy.

Majitelé sklovitých šedých vlasů před lakováním by měli dodržovat následující doporučení:

 • Naneste 1,5 - 3% okysličovadla na suché vlasy. To pomůže zvednout a uvolnit vlasovou kůžičku tak, aby barva pronikla lépe. Okysličovadlo se nemusí vyplavovat, jen lehce sušit a pokračovat v barvení.
 • Proveďte před pigmentaci, rozdělte produkt do mokrých vlasů o něco světlejší, než jste se rozhodli barvit. Po 20 minutách se provede barvení.

Postup barvení šedých vlasů má mnohonuance, takže nejlepším řešením by bylo kontaktovat salon, a ne se snažit malovat na šedé vlasy doma.

Video: jak skrýt šedé vlasy bez nátěru

Lidové léky

Lidové léky budou vhodným způsobem pro ty, kteří preferují přírodní produkty v péči. Pokud se rozhodnete odstranit šedé vlasy nebo jednoduše zlepšit stav šedých vlasů doma pomocí lidových prostředků, použijte následující recepty:

 • Výživná maska ​​na bázi ricinového oleje. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. Já oleje, 2 kuřecí žloutky a 2 lžíce. Já čerstvý kefír, zahřívejte a rozdělujte vlasy. Po půl hodině udržujte masku pod ručníkem.
 • Maska žloutnutí na šedých vlasech. Smíchejte šťávu z poloviny citronu, změřte její množství a přidejte k ní dvojnásobek množství olivového oleje. Rozetřete na vlasy a zabalte po dobu 40 minut.
 • Maska pro vytvoření krásného odstínu šedých vlasů. Smíchejte 1 polévkovou lžíci. Já bezbarvá henna, kakaový prášek, zakysaná smetana a olej z lopuchu. Přidejte kuřecí žloutek a tobolku vitamínu E. Na vlasy naneste 1 hodinu teplou směs a opláchněte šamponem. Tato maska ​​je vhodná pouze pro hnědé a tmavé blond vlasy.

Takové masky lze provádět 2-3krát týdně.

Video: lidové prostředky pro šedé vlasy

https://youtube.com/watch?v=jETNom7bH3I

Recenze ošetření šedých vlasů

\ t

Moje šedé vlasy se objevily po podivném léku na kořeny vlasů. Zapříčinila jsem spoustu problémů. Výrobek byl zrušen, vlasy byly krájeny, Selmevit Intenzivně řezá 14 dní, vše je v pořádku, vlasy rostou aJe tma, jak má být.

Yuliya-Teddy

http://irecommend.ru/content/vitaminy-ot-rannei-sediny

Po stresu začaly vlasy velmi špatně vypadávat. Právě jsem čelil plazmovému zvedání a pán mi poradil, abych zkusil plazmové zvedací hlavy. Pro společný postup slíbil dobrou slevu. Vzal jsem riziko. A nic nelitoval. Vlasy přestaly vypadávat, začaly růst rychleji (okamžitě viditelné z nenatřených kořenů). Okamžitě tak získal dvojí účinek: napjatou pokožku a luxusní vlasy

Polina

http://kosmo.wiki/plazmolifting-kozhi-golovy-otzyvy.html

Je velmi obtížné namalovat šedé vlasy, zejména pokud není šedá část vlasů tmavě zbarvená, ani drahý nátěr se ne vždy vyrovnal a po několika praních hlavy se barva vymyla a šedivé vlasy se staly již červené. Zde je barva Londa Color "Pro tvrdohlavý šedá" vyrovnala se s problémem o 100%.

AnZHnA

http://irecommend.ru/content/spravilas-s-sedinoi-i-pridala-blesk-volosam-ton-12-temno-korichnevyi

Šedé vlasy tak nejsou vždy známkou stáří. Takže nepropadejte panice, pokud se ocitnete v nějakých šedých vlasech. Vhodná péče pomůže zastavit proces a zbarvení vrátí vlasům původní barvu. Šedé vlasy jsou krásné a ušlechtilé, takže pokud budete hrát ve stínu správně, budete vypadat neodolatelně.