Rozdíl mezi gel polish a šelaku

V současné době jsou v nehtovém průmyslu velmi oblíbené materiály na manikúru, jako je gel polish a šelak. Opravdu a zjednodušit úkol pro pána a výsledek výsledek potěší oko klienta. Gelové leštidla každého výrobce mají na rozdíl od laku širokou paletu barev, které výrazně zvyšují životnost manikúry a na rozdíl od gelu jsou snadněji použitelné.

Gel lesk: nádherný materiál

Gel lak je zvláštní hybrid gelu a laku. Jedná se o relativně nedávno vyvinutý plastový gel, který se snadno rozpouští s vhodným činidlem. Způsob nanášení na nehty je podobný způsobu běžného laku, což zjednodušuje vytváření různých vzorů nehtů. Zde se pouze suší gelový polštář pod UV lampou a životnost takové manikúry od 2 týdnů.

Další velmi významnou vlastností gelu je jeho lesk. Po dobu nejméně 2 týdnů si nehty zachovávají barvu a lesk, jako by byl nátěr aplikován poměrně nedávno.

Tenké a křehké nehty pokryté gelovým polštářkem se stávají pružnějšími a také tento materiál neumožňuje odlupování a rozbíjení nehtu, což je také jeho absolutní výhodou.

A ještě jeden plus. Postup pro odstranění gelu je značně zjednodušen. Není třeba podávat polštářek na gely (který opět zachovává nehetdeska před mechanickým poškozením). Odstranění tohoto materiálu je velmi jednoduché: bavlněná kulička se speciálním nástrojem se aplikuje na nehtovou desku, aby se šetřilo teplo a zlepšil účinek, to vše je pokryto fólií. Doba měknutí gelového laku závisí na výrobci (od 10 do 20 minut).

Gel je podle odborníků prakticky žádný nepříznivý výsledek. To znamená, že vzorec je měkčí než u běžného laku, který méně poškozuje nehtovou desku. Během procedury odstranění šelaku může neht trochu vyschnout, stává se zranitelnějším vůči negativním vnějším faktorům (kvůli prodlouženému kontaktu s acetonem). I když tento faktor může být zmírněn, existují speciální hydratační oleje a nehtové masky.

Šelak a jeho rozdíl

Ve skutečnosti je šelak a gel polish jeden a tentýž. Řada odborníků to říká. Do jisté míry s nimi můžete souhlasit. Ale existují malé rozdíly.

Gel se na scénu objevil asi před 3 lety. Jedna z předních společností v tomto oboru, CND nebo Creative, známá pod jiným názvem, oznámila, že inovativní nový produkt s názvem Shellak Gel Polish. Výrobek byl patentován společností a rychle si získal popularitu, což není překvapující. Konkurenti nezůstali příliš pozadu a brzy vyvinuli vlastní linii gelových leštidel. Přesto se Shellaku podařilo získat popularitu a nyní mnoho mistrů gelových laků to nazývá bez ohledu na výrobce.

Skutečný rozdílmají ve skutečnosti, že Shellak je v současné době jedinečný svým chemickým složením, strukturou a strukturou. Shellak - gelový lak, jehož použití nevyžaduje použití základního nátěru (kapalina, která zajišťuje lepší přilnavost mezi nehtem a nátěrem). Za druhé, gelové laky CND jsou mnohem snadněji odstranitelné z nehtu, což je velmi důležitý faktor pro lidi, kteří jsou obzvláště pozorní k otázce komfortu a bezpečnosti manikúry.

Shellak má však své nevýhody. Při jeho použití bylo pozorováno větší sušení nehtu než při použití gelových laků od jiných výrobců a častěji bylo oddělení nehtové desky.

Existují také určité rozdíly v nátěru nehtů s šelakem a gelem:

  1. Zde je postup standardní: příprava nehtu (ošetření kůžičky, oprava formy, léčba antibakteriálním činidlem)
  2. V případě šelaku je tento postup dostačující, v případě gelového leštění je třeba ještě nechat nehtovou destičku vyleštit.
  3. Tato fáze je stejná pro všechny výrobce. Deska hřebíku se odmastí speciálním nástrojem Bonder.
  4. V této fázi se použije základ, základní gel transparentní barvy.
  5. Přímo stupeň nanášení gelového laku nebo šelaku.
  6. Ukotvení. Po nanesení a zaschnutí 1-2 vrstev šelaku nebo gelového leštidla se aplikuje fixační gel, který zakrývá celou desku a utěsňuje okraje.
  7. Velmi důležité: každá nanesená vrstva se dobře suší v UV lampě. Doba schnutí se liší podle výrobce.(od 30 sekund do 2 minut).
  8. Posledním stupněm je odstranění lepivé vrstvy z povrchu nehtu (to se provádí pomocí speciálních prostředků nebo odstraňovačem laku na nehty bez acetonu) a nanesením hydratačního oleje na kůžičku.

Rozdíl není velký, ale je zde místo, kde má být

Všichni mistři také doporučují, aby se první den po povlakování zdrželi dlouhodobého kontaktu s vodou a různými prostředky.