RF (RF) - zvedání obličeje - co to je

Jako alternativa k faceliftovým operacím je nabízen postup RF zvedání (zvedání rádiových vln, RF) v salonech. Vždy existuje poptávka: mladí pacienti s jizvami a jizvami, s příznaky post-akné a žen s prvními známkami změn souvisejících s věkem, hledají pomoc. Proveďte postup všem, kteří povolí stav kůže. Se silnými změnami souvisejícími s věkem nebude RF-lifting fungovat a vina za to bude umístěna na kosmetičce. Proto jsou tyto procedury vždy doprovázeny primárním lékařským vyšetřením, aby bylo možné s vysokou pravděpodobností předvídat zlepšení zdvihání kůže ženy.

Co je to RF-face lifting

Schopnost RF zvedání se objevila u žen po příznivém účinku elektromagnetického pole na střední a hluboké vrstvy kůže, což umožňuje dosáhnout požadovaného účinku omlazení. Proud protéká elektrodami, hluboké tkáně se zahřívají na 45–60o .Rozdíl teploty je určen tím, jak postupujete, protože je zde termage (ohřev na vysokou teplotu), ale je zde jen zahřátí dermis. V obou případech, při působení vysoké teploty, jsou aktivovány proudění krve do ošetřené oblasti a regenerační procesy. Ale když je teplota velmi vysoká, to znamená, že dosáhne 60oa vyšší, kolagenová vlákna (fibrilární vlákna) koagulují a časem se transformují spirály s hustou texturou.Externě se tyto strukturální změny neobjevují okamžitě, v čase.Vzhledem k tomu, že přírodní kostra kolagen-elastin je obnovena, kůže obličeje se vyhlazuje, stopy postacne jsou vyhlazeny, vrásky se zmenšují, značky strie mizí nebo jsou méně viditelné. Vzhledem k tomu, že záření působí na podkožní tuk a štěpí tukové útvary, RF-lifting umožňuje eliminovat projevy celulitidy na obličeji, které se vyskytují jak u žen, tak u mužů.

U mužů je účinek zvedání patrný mnohem rychleji díky zvláštnostem struktury kůže - mají nižší podkožní vrstvu tuku.

Technologie RF-lifting je založena na působení vysokofrekvenčního proudu na střední a hluboké vrstvy kůže

.

Označení postupu

\ t

RF čelo se provádí:

 • při prvních známkách vyblednutí kůže;
 • s výskytem mimických a věkových vrásek;
 • když visí tkáně obličeje (ptóza);
 • když se objeví druhá brada;
 • pokud se stávají rysy obličejerozmazané;
 • pokud potřebujete odstranit jizvy, jizvy a stopy po akné;
 • pokud potřebujete odstranit strie;
 • konsolidovat výsledky plastické chirurgie nebo jiných kosmetických postupů, jako je liposukce, biorevitalizace nebo mezoterapie.

Ve věku 30 let je RF facelift indikován k léčbě akné, po akné, jizev, tmavých skvrn a prvních vrásek. Ve věku 35–40 let bude postup znát omlazující účinek. Po 50, aby se dosáhlo výsledku pomocí RF zvedání sám nebude fungovat. Produkce vlastního kolagenu a elastinu v období menopauzy se snižuje, a proto ani intenzivní elektromagnetické ozáření nepomůže obnovit dřívější intenzitu metabolických procesů. Pro zlepšení výsledku Rf-liftingu můžete tento postup kombinovat s mezoterapií nebo biorevitalizací.

RF-lifting opravuje vady související s věkem - snižuje otok tkání a vyhlazuje vrásky, zlepšuje pleť a zjemňuje pokožku

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace pro RF zvedání zahrnují:

 • jakékoli maligní neoplazmy;
 • hormonální poruchy a onemocnění štítné žlázy;
 • onemocnění srdce a cév;
 • diabetes v jakékoli fázi;
 • nemoci imunitního systému;
 • exacerbace zánětlivých a /nebo infekčních onemocnění;
 • přítomnost instalovaných elektronických zařízení, stejně jako kovových desek, korun na zubech, kovových stahovacích nití.

Je nežádoucí provádětběhem těhotenství a kojení, stejně jako během jednoho měsíce po operaci na obličeji.

Během těhotenství a krmení je lepší odmítnout RF-lifting - je to bezpečné pro běžnou ženu a matka má komplikace

.

Jaké typy RF-zvedání jsou, jaké jsou jejich rozdíly

Po celou dobu trvání tohoto postupu se objevily tři generace zařízení pro vysokofrekvenční zvedání, které se liší v následujících parametrech:

 • počet elektrod;
 • proudová pevnost;
 • přítomnost automatických spínacích režimů;
 • dostupnost možností.

Na jakém vybavení pracují v salonech:

 • Mono nebo unipolární zařízení. Jedná se o první generaci radiofrekvenčních zařízení, která byla uvolněna pro proceduru lipolýzy (redukce vrstvy podkožního tuku) na těle. Byly tam dvě elektrody: jedna byla umístěna pod tělem pacienta, druhá pracovala. Teplo proniklo hluboko, což umožnilo dosáhnout požadovaného výsledku i po jednom sezení. Problém byl v tom, že isole elektrického pole pokrylo celé tělo, a ne jen oblast, která má být léčena - z toho důvodu se riziko komplikací zvýšilo. Navíc, i když byl pracovní povrch elektrody ochlazen, nepomohl moc snížit bolestivost procedury: pacient musel snášet nepříjemné pocity. Jednorázové provádění monopolarního RF zvedání.

  Unipolární RF zvedání: Je považováno za zastaralé technologie, protože je nebezpečné pro zdraví

 • Bipolární zařízení druhé generace vybavené dvěmakontaktní elektrické vodiče, které byly vloženy do rukojeti. Léčili jak obličej, tak tělo - vybavení bylo bezpečné, téměř nikdo nepozoroval žádné komplikace po zákroku, což je pochopitelné: elektromagnetické vlny pronikly do hloubky mnohem méně než v zařízeních první generace. Ale bolest a postup se významně snížily. Průběh léčby byl nyní až 6 procedur.

  Bipolární RF zvedání se provádí jak na obličeji, tak i na těle, moderní vybavení s touto technologií pracuje nejčastěji

  .
 • Tripolarní (multipolární) zařízení nové generace vybavené několika elektrodami. Pouze dvě pracovaly současně, pak po určité době se póly přepínaly a proud byl aplikován na dvě další elektrody. Proud působil současně na různé vrstvy kůže. Výhodou tohoto režimu je schopnost zpracovat velké plochy kůže v krátkém čase. Zbytek systému je podobný bipolárnímu RF-zvedání, rozdíl mezi nimi je pouze v počtu elektrod.

  Tripolar RF lifting je zařízení nové generace: je účinné, ale stále existují daleko od všech salonů

  .

Pro obličej je vhodnější použít bipolární (nebo tripolarní, ale stále méně obyčejný) proud.RF zvedání prováděné na nich nebude mít negativní důsledky, zatímco monopolární zařízení mohou být zdraví škodlivé. Uveďte, jaké vybavení pracují v kabině: i když jsou uvažována monopolární zařízenízastaralé, ale na některých místech na nich nadále pracují.

Jaké jsou výhody a nevýhody postupu - tabulka

\ t
+ -
Může být provedeno na jakékoli kůži: normální, suché, kombinace, problém, pokud nejsou kontraindikace.
Bolest během zákroku se téměř necítí.
Neexistují žádné důsledky jako jizvy, podlitiny a podráždění.
Doba rehabilitace trvá jen několik dní.
Akumulační účinek proti stárnutí.
Přijatelné k provádění současně s jinými postupy
Vysoké náklady na řízení.
Potřeba postupů pro cyklus cyklu.
Kurz je poměrně dlouhou dobu natažený.

Příprava pro RF face lifting

Dlouhodobá příprava a opuštění obvyklého způsobu života, aby bylo možné RF zvedání, není nutné. Jediné, co by mělo být v průběhu léčby vyloučeno, jsou postupy, které zahrnují mechanické účinky na obličej (zejména různé druhy slupek). Postupy proti stárnutí se zpravidla provádějí před RF-zvedáním a samotné zvedání po cca 2 týdnech - za účelem konsolidace výsledku. Přesněji řečeno, kosmetolog vám sdělí intervaly mezi procedurami na recepci. Obecným omezením pro všechny pacienty jsou nezahojené stehy a implantáty po operaci. Neměli by být. Určitě navštivte kosmetologa. Pro co je to:

 • stanovit přítomnost kontraindikací a alergií na drogy a účinky proudu;
 • pro zjištění povolených hodnotProvádí stav kůže postup a zda bude mít požadovaný výsledek.

Bezprostředně v den řízení nemusíte používat make-up - kůže by měla být čistá.Je lepší odstranit kovové šperky před zasedáním - když pracujete s elektrickým proudem, další opatření nebudou rušit.

Muži se musí před zákrokem oholit.

Před zákrokem byste měli pokožku očistit a zvlhčit - stačí jednoduché mytí pěnou a hydratačním krémem, peeling není nutný

Jak probíhá relace na RF-lifting

RF zvedací postup se provádí vleže. Jak se to všechno děje:

 1. Aby se pacient cítil dobře, je mu podávána anestezie - na ošetřovanou oblast se aplikuje chladicí krém nebo gel.
 2. Když se látka vstřebává, kůže se třese antiseptikem a mikrozone se označí lehkou tužkou, která se má zpracovat. To se provádí tak, aby lékař náhodně chodil elektrodou dvakrát na stejném místě.
 3. Zařízení je vybaveno kontaktní tryskovou elektrodou a systémem řízení výkonu. Ženy říkají, že různě převádějí způsoby zásobování teplem: ukázalo se, že proud většího výkonu (až 10 mA), ti, kteří mají lépe zvlhčenou pokožku, obvykle nese. Čím vyšší je výkon, tím silnější je účinek každého provedeného postupu.
 4. Když se elektroda dotkne tkáně kůže, zahřeje se na 45–60o . Zatímco lékař pohání elektrodu podél masážních linií, pacient cítí jen světlo, pro mnoho dokonce i příjemné.vřele
 5. Obě poloviny obličeje jsou ošetřeny odděleně, s menším připojením - oblast kolem očí, pak krk a oblast dekoltu - v případě potřeby samozřejmě.
 6. Po zákroku se maska ​​aplikuje - alginát, kolagenem, silikonem nebo kyselinou hyaluronovou.

Průběh léčby: 6-10 procedur s intervalem 2 týdnů, přesné množství závisí na počátečním stavu kůže a požadovaném výsledku.

Délka léčby je přibližně rok. Pro udržení hladké a čerstvé pokožky se doporučuje opakovat cyklus zvedání každých 1,5–2 roky.

Pochopitelná kosmetologie: jak provádět RF zvedání - video

Náklady na jeden postup v průměru - od 2 000 do 5 000 rublů.Dělejte RF lépe v kabině. V prodeji jsou zařízení pro dům, a budou stát přibližně jako průběh postupů. Ale i když je možné ušetřit na vybavení, výhoda tohoto nákupu je poněkud pochybná: zpravidla samočinné zvedání poskytuje mnohem méně znatelný výsledek než postup prováděný na silném vybavení salónu.

Výsledky postupu a možné komplikace

\ t

Normální reakce kůže na působení vysokofrekvenčního proudu je mírné zarudnutí a otok během prvních dnů po zákroku. I když taková reakce nemusí být, ale pouze růžová, osvěžující kůže. Pokud stále dochází k mírnému otoku, tkáň se zotaví přibližně za 36 hodin. Zvedací efekt se projevuje postupně - během jednoho a půl měsíce ode dne zasedání. Výrazné výsledky budou u lidí s hustou a dobřezvlhčenou pokožku. Pokud RF zvedání předcházely jiné postupy proti stárnutí, kůže zůstane hladká a dokonce i asi rok, pak výsledky léčby postupně zmizí a léčba bude muset pokračovat.

Výrazný zdvihový efekt bude patrný po asi měsíci a půl po zákroku, u některých pacientů jsou výsledky patrné dříve, po 3–4 sezeních

.

Komplikace jsou velmi vzácné, pokud:

 • RF technologie zvedání byla porušena;
 • postup byl proveden u pacienta, který má kontraindikace, včetně alergie na léky nebo proudu;
 • doporučení pro péči o pleť po porušení zasedání.
Jaké nežádoucí účinky mohou být:

 • hyperpigmentace;
 • herpes;
 • dermatitida.

V případě, že lékař doporučil, aby v důsledku nevratných změn souvisejících s věkem nedocházelo ke zvedání RF, může i zcela dokončený kurz projít bez kůže. Trvat a očekávat radikální změny vzhledu z podpůrného postupu nestojí za to.

Období rehabilitace

Během prvních dnů po zákroku se při mytí nedoporučuje používat čisticí prostředky a pokud je to možné, je lepší je vůbec umýt. Den nebo dva budou muset být jako bez make-upu, na týden, aby se vzdali dlouhých procházek na slunci (a také návštěvy solária), vodních procedur a intenzivní fyzické námahy.

Recenze RF-zvedací plochy s fotografiemi před a po

Obecný problém naší estetikyoblasti - hyperbolizující účinek. a nastavení pacientské reklamy pro okamžité změny. Ve skutečnosti se s tím bohužel snažím bojovat, bohužel, bez úspěchu (ruské zvedání je rozhodně procedura kurzu. A ne 5–6, ale 10–15 procedur je zapotřebí pro více či méně rozumný efekt. každá procedura má indikace RF - pro tenkou kůži s jemnými vrásky a pacient by neměl být starší než 40–45 let, v tomto případě to bude v případě, že pacient je v menopauze - účinek bude minimální (

)

smska

https://smska.livejournal.com/97398.html

Předal jsem přístroj poslední generace. Záleží na tom, kolikrát budete muset postupovat. Absolvoval jsem 4 procedury s rozdílem 14 dní. Jak říká můj kosmetolog, později je to možné, dříve - ne. A na zařízení, na kterém jsem udělal, by nemělo být prováděno více postupů, i když jsem četl, že provádějí až 10 postupů. V zásadě jsem šel do RF více pro prevenci, aniž by měl nějaké hrozné problémy, takže to bylo těžké vyhodnotit, a to i po první době to bylo těžké. Ale teď, týden po skončení čtvrtého, posledního postupu, jsem viděl výsledek. A docela náhodou. Včera jsem použil červenat a viděl, že kůže na tvářích je elastická, tam jsou jablka. Dokonce bych řekla kapalinu. Pořád mám dědičný problém - je to dvojitá brada, ale toto velmi pečlivě sleduji, protože práce neumožňuje. Snažím se dělat facebooking, abych to snížil.Co se týče vrásek, moc neříkám, protože Nemám skoro žádnou. Co jsem si všiml a bylo mi potěšením, byla skutečnost, že „zmačkaná kůže“ se velmi rychle vyhlazuje ráno, během 20 minut. I když byl v zimě jeden okamžik, kdy jsem vstal v 6 hodin ráno a do 8 hodin, při práci byly moje „záhyby“ stále na svém místě.

Julia po procedurách zaznamenala, že lícní kosti jsou výraznější

.

Lady Julia

http://irecommend.ru/content/chto-takoe-rf-lifting-litsa-deistvitelno-li-eto-prekrasnaya-alternativa-khirurgicheskoi-oper

Nedávno navštívilo několik postupů pro zvedání Rf. Samotný postup je v zásadě příjemný. Za prvé, kůže je potřísněna speciálním gelem a poté provedena válečkem, který vysílá rádiové vlny do kůže. Válec se zahřívá na teplotu 70–80 stupňů nebo více, pokud kód není příliš citlivý. Radiové vlny kondenzují protein pod kůží. Výsledek: kůže je zpřísněna, ale po 6 ošetřeních jsem si myslel, že uvidím jiný výsledek. Chtěl jsem se zbavit mimických vrásek a kruhů pod očima, to se stalo, samozřejmě, lepší, ale nedosáhlo výsledků, které bych chtěl.

Eugene 5

https://otzovik.com/review_3883278.html

Dvakrát jsem provedl [postup]. Účinek byl velmi dobrý, zejména po druhém - udělal jsem 8 procedur. Bylo mi 40 let, výsledek byl patrný po prvním postupu, což potvrdili moji příbuzní a kolegové. Tvář je čerstvá, ovál je dotažen, druhá brada (i když to není příliš výrazná) byla také odstraněna. Vyrobeno na dobrém bipolárním přístroji v hardwarovém centrukosmetika u dermatokosmetologa s vysokoškolským vzděláním. Brzy to udělám znovu, minimálně 6–7 procedur s intervalem 1-2 týdnů. Poradím všem, ale musíte pečlivě přistupovat k výběru kliniky a lékaře.

Marie

http://www.woman.ru/beauty/plastic/thread/4268143/ ​​

RF zvedání je v jistém smyslu nenahraditelný postup. Proč: ano, je to prostě ideální pro ženy ve věku 30–39 let, které již potřebují něco, co by se někde dalo vytáhnout a vyladit, ale pro operaci brzy, a není odhodlání. RF zvedání pomůže udržet kůži v delším tónu, a bez bolesti a pro mírný (ve srovnání s face lift) poplatek.