Reliéfní mast: použití proti vráskám

Žádná žena nechce vyrovnat vrásky. Mnozí jsou ochotni utratit velké peníze za kosmetické procedury, drahé léky proti stárnutí, jiní trpělivě dělají pravidelné masáže a gymnastiku pro obličej, připravují masky z přírodních surovin. Ale je tu další způsob, jak se zbavit zákeřných nesrovnalostí na kůži - nástroje lékárny. Jedním z nich je reliéfní masti, která je navzdory zcela jinému účelu schopna aktivně bojovat proti stárnutí kůže a tvorbě nepravidelností.

Co jsou vrásky a jejich typy

Vrásky jsou viditelné záhyby na kůži, které vznikají v důsledku svalové zátěže na kůži, která s věkem ztratila svou elasticitu.Mělké nepravidelnosti jsou spojeny se změnami povrchové vrstvy epidermis: zhoršená produkce kolagenu, nedostatečná tvorbakyselina hyaluronová.Pod kůží je tzv. Kostra kolagenních vláken, ale po 40 letech se postupně zhroutí, kůže ztrácí svou pružnost a „klesá“. Změny dosahují nejvzdálenějších vrstev epidermy a začíná vznik hlubokých vrásek. Drážky se vytvářejí rychleji, pokud zároveň ztrácejí svaly obličeje.

Vrásky se klasifikují podle několika znaků. Pro kosmetology je nejdůležitějším bodem pro výběr dopadu určování hloubky záhybu:

 • povrchové (epidermální) - malé vrásky ve formě síťoviny, které se objevují jako výsledek dehydratace kůže, vyvíjejí se pomalu;
 • středně hluboké (dermální) - vzniklé v důsledku oslabení elastinových vláken, jejichž syntéza zpomaluje;
 • hloubka - ovlivňuje všechny vrstvy kůže. Kostra kolagenů je zničena, v důsledku čehož dochází k oslabení pružnosti kůže, k tvorbě záhybu.

Kvůli tvorbě dynamických (mimických) a statických (věkových) vrásek. V prvním případě vedou mimické pohyby, obvykle stanovené 16–20 let, k tvorbě nepravidelností, při kterých kontrakce určitých svalů vede k roztažení přilehlé kůže a následné tvorbě záhybů. Zpomalit syntézu kolagenu a elastinu, který přichází po 40 letech, stejně jako produkce enzymů, které je zničí, vedou ke statickým drážkám. Navíc čím více je pokožka dehydratovaná a čím slabší jsou svaly obličeje, tím hlubší jsou nepravidelnosti.

Mimickévrásky jsou spojeny s aktivním pohybem svalů obličeje a mohou se objevit ve věku 16–20 let

.

Klasifikace podle polohy vrásek umožňuje vizuálně určit charakter osoby, protože nejčastěji jsou nejjasnější záhyby vytvářeny v důsledku projevu určitých emocí:

 • úzkostné (frontální) - horizontální pruhy na čele, které jsou mimické, protože jsou vytvořeny jako výsledek častého zvedání obočí, například s překvapením;
 • rozzlobený nebo pyšný (obočí) - svislé záhyby, které se objevují především mezi milovníky, kteří si prohlížejí obočí;
 • nohy vrány - jemné vrásky v rozích očí jsou tvořeny vtipnými osobami, které se často usmívají a smějí se. Nicméně, oni nejsou považováni za věk-příbuzný, na rozdíl od nepravidelností pod spodním víčkem;
 • Drážka pro roztržení je deprese, která odděluje kůži pod dolním víčkem a tváří. Nejvýraznější se zvýšeným opuchem;
 • nasolabiální záhyby - kvůli gravitační ptóze (vynechání) kůže;
 • pouzdro - nepravidelnosti kolem rtů a brady, které se tvoří s věkem;
 • prsteny Venuše - kruhové vodorovné záhyby na krku, které se objevují jako výsledek ochabnutí kůže a oslabení svalů.

Je možné, aby pokožka byla pružnější a napjatá působením antioxidantů, tonických a vazokonstrikčních látek. Tento účinek má lék Relief, což je komplex přírodních rostlinných, minerálních a živočišných olejů, které pomáhají udržovat vlhkost v kůži, stejně jako ostatnínepostradatelné pro udržení tónu a mladistvých složek dermis.

Léčivé vlastnosti protivráskových komponentů

Reliéf je lék s léčivými, vazokonstrikčními a protizánětlivými funkcemi.Jeho přímý úkol se týká proctologie a v abstraktu není jediné slovo o jeho použití proti vráskám. Bylo to však právě díky zpřísňujícím vlastnostem, že kosmetici svou pozornost na tento lék zastavili jako účinnou látku proti vráskám.

Reliéfní mast se používá v proktologii pro léčbu hemoroidů

.

Úleva v poměrně krátkém časovém období může vyhladit nesrovnalosti v kůži. A to vše díky vysoce účinným vlastnostem aktivních složek, které ve složení tohoto nástroje trochu, ale jsou poměrně efektivní:

 • olej ze žraločích jater. Nejcennější produkt, který obsahuje velmi důležité mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Jedním z nich je vitamin A, který stimuluje produkci kyseliny hyaluronové, a tím udržuje vlhkost v kůži. Dalším je vitamin E, který je silným antioxidantem, který zastavuje proces stárnutí kůže. Unikátní složení žraločího oleje podporuje aktivní regeneraci v buňkách, kontroluje vodní bilanci dermis, což je hladké a rovnoměrné;
 • hydrochlorid fenylefrinu. Má vazokonstrikční účinek, zmírňuje opuch a otok, snižuje zánětlivé procesy, tmavé kruhy pod očima.

Zbývající složky nejsou v přípravku v takové vysoké koncentraci, alepřinést významné výhody v boji proti vráskám:

 • kakaové máslo a vazelína - mají změkčující účinek;
 • acetát hydrokortizonu - zmírňuje otoky, záněty, svědění, má vazokonstrikční účinek;
 • tymián - protizánětlivá látka, čistící pór;
 • včelí vosk - hydratuje a vyživuje pokožku, zjemňuje pleť;
 • Tymiánový olej - odstraňuje černé skvrny a akné;
 • glycerin - slouží jako výplň vrásek;
 • kukuřičný olej - aktivuje ochranné vlastnosti epidermy.

Reliéf je k dispozici ve formě rektálních čípků a mastí.Za účelem péče o pokožku obličeje není první možnost příliš pohodlná, takže je to oblíbená kosmetika. Nicméně, pokud by čípky ležely ve vaší lékárničce jako zbytečné (s neprozkoumaným datem expirace!), Můžete je roztavit ve vodní lázni a použít výslednou krémovou hmotu pro stejné kosmetické účely.

Důležité: je třeba mít na paměti, že lékařská mast není kosmetickým krémem a nelze ji pravidelně používat.

Podle počtu pozitivních zpětných vazeb od kosmetologů i běžných uživatelů má masti Relief téměř ideální složení pro péči o stárnoucí pleť obličeje a boj proti vráskám.

Odlehčení vrásek s reliéfem (gel, krém, svíčky)

Mnozí mohou být odrazováni počátečním předepisováním léku, ale pouze v případě, že člověk neví, jaký pozitivní účinek má léčivo.kůže Díky úspěšné kombinaci všech svých aktivních složek může reliéfní masti řešit problémy nejen v proctologii, ale také učinit pokožku tváře měkčí, čerstvější a tónovanější, což podporuje účinné zvlhčování. Kromě toho má lék jiné funkce proti stárnutí:

 • zlepšuje tón pleti;
 • vyhlazuje vrásky;
 • zmírňuje otoky a tmavé kruhy pod očima;
 • zlepšuje pleť.

Je také možné použít svíčky na zmírnění vrásek, které byly předtím roztaveny ve vodní lázni

.

Účinnost léku

\ t

Jednou z hlavních výhod tohoto léku je vysoká účinnost. Tento nástroj lze použít v nouzových situacích, kdy potřebujete zítra vypadat mladě a krásně, a prostě není čas na dlouhodobé komplexy proti stárnutí.Reliéfní masti je schopna v poměrně krátké době (je třeba poznamenat, že výsledek je patrný po prvním použití), aby vás zbavil vrásek, ale pod podmínkou správného použití.

Návod k použití

Pokud je tato mast používána nesprávně, může situaci zhoršit.Proto byste měli zvážit některé vlastnosti léku a dodržovat následující doporučení:

 • aplikovat mast ne více než jednou denně - to je lepší večer, protože výrobek má mastnou strukturu a není příliš vhodný jako základ pro make-up;
 • Před použitím Relif očistí pokožku obličeje za použití obvyklé kosmetiky. Můžete také parní póry prozlepšit pronikání masti do hlubších vrstev epidermis;
 • naneste masti pouze na problémové oblasti pomocí tamponu nebo prstů, aby se měkké pohyby;
 • z důvodu špatné absorpce po 30 minutách, odstraňte zbytkovou mast z obličeje papírovou ubrouskem;
 • pro vystavení hlubokým vráskám, naneste na ně silnou vrstvu masti a utěsněte ji omítkou. O hodinu později odstraňte sádru a odstraňte zbytky prostředků ubrouskem.

Reliéf by měl být aplikován pouze na problémové oblasti kůže

Doba použití

\ t

Při dlouhodobém používání může reliéfní mast zaschnout pokožku, otupit ji a unavit, proto se nedoporučuje ji trvale aplikovat.Nejvhodnější je použít tento nástroj jako pomocný prostředek - ne více než 1 krát týdně, například před důležitou událostí nebo datem.

Pokud plánujete provést omlazující kurz s použitím tohoto léku, pak jej aplikujte na problémové oblasti kůže jednou denně po dobu 7 dnů. Po tom, ujistěte se, že si přestávku na 2-3 měsíce. Pokud tato pravidla nejsou dodržována, může mast vést k tvorbě podráždění a dokonce i vzniku nových vrásek. Proto nezanedbávejte doporučenou frekvenci.

Vlastnosti použití masti pro oční okolí

\ t

Kosmetičky mohou používat reliéf pro citlivé oblasti, jako je kůže kolem očí. Nicméně, v tomto případě musíte dodržovat extrémní opatrnost, protože dostat masti nasliznice může způsobit podráždění.

Lékaři však mají odlišný názor: podle jejich ujištění je podivné používat proti hemoroidní lék jako kosmetický krém proti vráskám, protože dnes existuje mnoho speciálních přípravků.Kromě toho je pro kůži očních víček lékařův názor založen na následujících faktech:

 • Mezi nejčastější příčiny opuchu pod očima patří špatná dědičnost nebo retence tekutin. Reliéfní masti s takovými problémy nebojuje;
 • tato mast je léčebným přípravkem a její přímý účel je terapeutický;
 • Léčivý prostředek pro proctologic onemocnění, není vhodný pro jemnou pokožku kolem očí - může dráždit tenkou dermis.

Kosmetologové povolují použití reliéfu na kůži kolem očí, ale s opatrností

Kontraindikace a možné nežádoucí účinky

\ t

V některých případech může úleva způsobit:

 • pocit pálení;
 • pocit těsnosti;
 • vzhled zarudnutí.

Tyto příznaky se nejčastěji objevují při nesprávném použití (nadměrně časté nebo ve velkém množství) a zmizí bez dalšího působení. Pokud je však taková reakce pozorována při každém použití, může být projevem alergií.Proto před zahájením léčby tímto lékem, stejně jako u jiných kosmetických přípravků, je nutné provést test alergie.Za tímto účelem naneste malé množství dovnitřkoleno nebo ušní lalůček a počkejte půl hodiny. Pokud nedochází k zarudnutí nebo pálení, svědění, můžete bezpečně používat masti pro kosmetické účely. V opačném případě byste měli zvolit jiný, nejvhodnější nástroj pro vás.

Vzhledem k tomu, že Relief je léčivý přípravek, jeho použití má určité kontraindikace. Vezměte si své zdraví vážně a pečlivě zvažte případy, kdy byste měli tento lék odmítnout:

 • diabetes;
 • závažné poruchy krve;
 • období těhotenství a laktace;
 • tromboembolie;
 • onkologie;
 • přítomnost hlubokých ran v ošetřených oblastech;
 • přecitlivělost kůže náchylné k alergickým reakcím;
 • individuální nesnášenlivost složek.

Důležité: Je třeba poznamenat, že maska ​​Relief není oficiálně kosmetickým přípravkem pro boj s vráskami, není klinicky prokázáno, že by bylo bezpečné na obličeji. Proto je konečné rozhodnutí o použití tohoto nástroje pouze pro vás.

Srovnávací charakteristiky některých analogů v kosmetologii

\ t

Různé léky proti vráskám z lékárny jsou poměrně velké. Každý z nich je účinný svým vlastním způsobem a má řadu specifických výhod a nevýhod. Pochopte, jak se vám tento nástroj líbí, můžete ho použít pouze v procesu. Při neexistenci výsledku je lepší použít jiný výrobek. Výše uvedená pomocná mast má svévýhody a nevýhody jiných drog.

Tabulka: Srovnávací charakteristiky mastí proti lékům proti vráskám

Jméno Cena, rub Přítomnost zápachu Konzistence Reakce na UV záření Použití na kůži kolem očí
Reliéf 400–450 Má výrazný pach ryb. Velmi hustá, mastná textura. Chybějící. Možná s opatrností.
Retinová masti 150–300 Bez zápachu. Mastná, spíše těžká. Zvyšuje fotosenzitivitu kůže, proto se nedoporučuje používat před odchodem. Zakázáno.
Zinková masť 16 Není k dispozici (mohou být přidány příchutě). Velmi silná. Zabraňuje stárnutí kůže při přímém UV záření. Nedoporučuje se.

Zinková mast chrání pokožku před nepříznivými účinky slunečního světla

Recenze reliéfního krému na vrásky

Zpočátku jsem neviděl mimořádně působivý výsledek. Ale když jsem si vzal make-up, odraz v zrcadle, upřímně řečeno, byl neuvěřitelně potěšen, protože to nebylo příliš dlouho potěšením. A v restauraci, na toaletě, jsem byl potěšen deset let s čerstvým obličejem. Zdá se, že aby výsledek viděl, muselo jít někam půl hodiny. Od té doby, někdy používám tento nástroj, ve výjimečných případech, samozřejmě, ne trvale - pro tento účel existujíurčené pro péči o pokožku kolem očí. Setkal jsem se s recenzemi kosmetik vrásky na masti na internetu, a četl, že pokud ji používáte po celou dobu, můžete vyschnout jemnou pokožku pod očima a dostat se z jemné vrásky na efekt "pečené jablko". Nezpozoroval jsem žádné negativní účinky na kůži pod očima po dobu jednoho roku pravidelně (asi 2–4 krát za měsíc), naopak, tašky se staly téměř nepostřehnutelnými a kůže byla více vyživená a hladká, i když mi bylo již 40 let.

Sdílet se mnou ...

http://irecommend.ru/content/neobychnoe-ispolzovanie-ot-meshkov-i-temnykh-krugov-pod-glazami

... Vezmu si svíčky Relief (mírně změkčené před použitím do vodní lázně) nebo reliéf Advance (mast), výborný lék, ale obecně si můžete správně vybrat pro svou tvář, velmi účinně odstranit otlaky a hladké vrásky !!! Ani jeden krém z jiné cenové kategorie mi nepomohl !!!

Marika​​

http://www.woman.ru/beauty/face/thread/4498197/

Zkoušel jsem 2. týden reliéf Ultra pro obličej. Určitě omlazuje o 30 procent. Četl jsem tipy a zastavím, abych se vyhnul problémům. Bojím se o oči, protože krém se dostává do očí a ne pohodlí.

Grace

http://www.woman.ru/beauty/face/thread/3955110/

Nemáte žádnou příležitost provádět drahé kosmetické postupy, jak se zbavit vrásek, neměli byste zoufat, abyste si koupili specializovanou kosmetiku. Po správném použití bude Relief mastová lékárna rychle a účinně poskytovatomlazující účinek na určité oblasti obličeje, včetně kůže kolem očí. Je však třeba mít na paměti, že se jedná o lék, takže jeho dlouhodobé užívání může vést k opačnému efektu.