Proč se objevují otřepy a jak se jich zbavit

Takové obtěžování, jako je vyčnívající otřep, je schopno pohnout jednoho šílence. Nejen, že vada, o kterou jde, kazí vzhled manikúry, ale také dává spoustu nepohodlí. Když se dostanou do poškozené kůže infekce, otřepy začnou bolet a zánět. Co to způsobuje? Můžu se jednou provždy zbavit otřepů na prstech? Rozhodli jsme se řešit tyto naléhavé otázky v našem dnešním článku.

Příčiny otřepů na prstech

Malý proces pokožky v oblasti bočních válečků nehtových destiček se nejčastěji vytváří v nepřítomnosti pravidelné péče o ruce. Často se na mužských rukou objevují otřepy, protože představitelé silnějšího pohlaví považují manikúru za čistě ženské povolání a zřídka monitorují hygienu nehtů.

Další běžnou příčinou otřepů je zvyk kousání nehtů. Pokud se ocitnete ve stresových situacích, ve stavu hlubokého myšlení a jednoduše z „nic dělat“ vytáhněte prsty do úst, pak je nepravděpodobné, že by vaše ruce vypadaly dobře. Zbavte se tohoto zvyku okamžitě.

Dlouhodobý kontakt pokožky s čisticími prostředky a čisticími prostředky způsobuje nenapravitelné poškození rukou žen. Jsou suché, pomačkané, zlomeniny nehtů, trhliny a otřepy. Tomu se však lze vyhnout, pokud používáte běžné ochranné rukavice, které se během čištění prodávají v jakémkoliv obchodě s hardwarem.skutečné penny.

Nedostatek vitamínů v těle nebo nedostatek vitamínů negativně ovlivňuje stav nehtů a kůže. Zvláště často se tento problém vyskytuje na jaře, kdy je dodávka nezbytných stopových prvků s jídlem zanedbatelná. Často se často zhoršují chronická onemocnění, která mohou také vyvolat výskyt otřepů. Málokdo ví, že žaludeční onemocnění jsou jednou z nejčastějších příčin těchto potíží na kůži v blízkosti nehtů. Proto musí být včas léčeny všechny vnitřní patologie a chronické exacerbace.

Jak se zbavit otřepů na prstech?

Po prostudování hlavních příčin vzniku takové vady jste již uhodli, že pro vyřešení problému je nutné vypočítat její provocateur. A teprve poté můžete přistoupit k léčbě otřepů. V opačném případě bude účinek dočasný.

Pokud je důvod skrytý v nepřítomnosti řádné péče o nehty, pak od této chvíle přejděte na opravu této chyby sami nebo s pomocí manikérky. Kůžičku je nutné očistit, tvarovat nehty a provádět alespoň jednou týdně další hygienické postupy.

Zapálené otřepy lze odstranit pomocí lékařských lázní. Vařte všechny léčivé byliny, nalijte teplý vývar do široké nádoby a ponořte prsty do tekutiny po dobu 20 minut. Rostliny, jako je heřmánek, jehly, měsíčku, dubové kůry, mají antiseptické vlastnosti, což pomáhá rychle hojit zanícené otřepy.

Zabránitinfekce rány na kůži v blízkosti nehtových destiček, pravidelně si umývejte ruce a nechty ošetřujte dezinfekčním prostředkem. No, můžete odstranit suchý otřep podle tohoto návodu:

  1. Umyjte si ruce mýdlem nebo je držte v lázni na ošetření.
  2. Otřete je do sucha a odřízněte suchou pokožku kolem nehtů jemnými nůžkami na nehty nebo pinzetou. Nezapomeňte dezinfikovat spotřebiče alkoholem.
  3. Očistěte pokožku kolem nehtových destiček peroxidem vodíku, abyste zabránili vniknutí mikroorganismů do rány.
  4. Naneste hydratační nebo antiseptické masti na ruce.
  5. Je-li rána velmi hluboká, otřepe se otřepem.

Aby se předešlo opětovnému vzniku takového problému na rukou, snažte se co nejvíce umývat ruce jemným tekutým mýdlem, dělat domácí práce s ochrannými rukavicemi, po dlouhodobém kontaktu s vodou, aplikovat na pokožku výživný krém a nezapomeňte obohatit svůj jídelníček o potraviny bohaté na vitamíny a minerálů.

Dodržování těchto jednoduchých pravidel vám umožní dlouhou dobu se zbavit háčků na nehtech, cítit se sebevědomě a nehanbit se ukázat svým rukám krásnou a elegantní manikúru. Co vám vlastně přejeme.