Proč lak na nehty nedrží nehty: jak vydržet manikúru déle

Šetříme na laku nebo „lakomec zaplatí dvakrát: poprvé, kdy si koupí levný lak, a druhý, když přemýšlí nad tím, proč se lak nelepí na nehty.“

Mnoho dívek se s takovým problémem potýkalo: právě včera udělali novou krásnou manikúru, aby se potěšili, udeřili do očí milovaného člověka, nebo aby vypadali dobře, ale už dnes se lak začíná rozbíhat. První myšlenka, která přijde na mysl: „Byl jsem prodán špatným lakem, půjdu a žádám peníze zpět. Kvalita laku totiž přímo závisí na tom, jak bude manikúra dopadat a jak dlouho bude trvat. Proto není nutné dostat lak z rukou nebo do neznámých vývodů. Také, nevlídná služba, může sloužit touze zachránit. Ti, kdo kupují lak při záměrně snížené ceně, riskují nejen skutečnost, že lak nebude trvat dlouho, ale také vzhled jejich nehtů. Kvalita a životnost manikúry však ne vždy závisí pouze na laku. Často je faktem, že ženy nedodržují základní pravidla své aplikace.

Lakování nehtů podle pravidel

Lak by měl být aplikován pouze na suché nehty. Je-li před manikúru parní ruce, je lepší počkat několik minut, dokud nehty jsou suché. V opačném případě může lak použitý na mokrém povrchu rychle prasknout.

Před použitím laku na nehty je lepší odmastit. To lze provést pomocí odstraňovače laku na nehty nebo obyčejného mýdla. Tento postup netrvá moc času a úsilí, ale s ním si můžete být jisti, že lak je zapnutýnehty zůstanou rovné, neblokujte a neloupejte.

Před nanesením barevného laku je vhodné zakrýt nehty speciálním transparentním lakem, kterým manikúra trvá až 4-5 dní. Navíc složení lakových základen často obsahuje vitamíny a minerály, které posilují nehty a chrání nehtovou destičku před zabarvením.

Je vhodné věnovat pozornost správnému používání laku. Nejprve se do láhve ponoří kartáč s lakem, po kterém je nutné odstranit jeho přebytek tak, aby na kartáčku zůstalo pouze množství laku, které je nezbytné pro nátěr nehtu. Pokud se pokusíte aplikovat velmi silnou vrstvu laku, bude s největší pravděpodobností trvat velmi krátce. Natřete nehty od středu desky a potom rovnoměrně rozložte podél okrajů. Neměli byste se zdržovat pouze na jedné vrstvě laku, jinak bude hřebík bledý a manikúra se nezdá být úplná. Je nutné dát první vrstvu zaschnout, pak aplikovat druhou a teprve poté opravit nedostatky manikúry, pokud taková potřeba nastane.

Manikúra po lakování

\ t

Dokonce i nejkvalitnější lak vám nezaručuje, že manikúra vydrží dostatečně dlouho, pokud nebudete dodržovat určitá pravidla. Jedná se především o sušení nehtů. Nemělo by to být ve snaze uschnout nehty rychle rána na ně a ještě více tak, aby používaly horký vysoušeč vlasů. To povede k zabarvení, tvorbě puchýřů a předčasnému loupání.

Je také důležité pravidelně se staratManikúra: soubor nehtů pilník pro udržení tvaru, sledování stavu pokožky. Ti, kteří pracují v letní chatě nebo jsou na základě své profese napojeni na půdu, by měli pravidelně čistit nečistoty pod nehty.

Lak často neudržuje hřebíky ani pro ty, kteří hodně mytí, mytí nádobí nebo práci s detergenty. Pokud patříte do této kategorie, je lepší zvolit lak světlejších tónů, na kterém nejsou tak malé trhliny a škrábance. A samozřejmě, manikúra musí být pravidelně aktualizována. Nejlepší volba alespoň jednou týdně. Ale častěji malovat nehty také nestojí za to. Z účinků laku na nehty deska může vyblednout, stát křehké a křehké.

Konečně stojí za to připomenout velmi důležité pravidlo: nikdy nepoužívejte za žádných okolností lak s dobou použitelnosti. To, co je uloženo déle než dva roky, by mělo být okamžitě a bez jakéhokoli lítosti zasláno do koše. Doba použitelnosti laku nelze rovnoměrně aplikovat. S největší pravděpodobností bude odtok, bubliny na nehty a odlupovat další den po aplikaci. Nezapomeňte, že lak může poškodit nehtovou desku v důsledku chemických reakcí, které se v ní vyskytují.

A za jakých podmínek je nemožné jít s peelingovou manikúrou. Žádné laky na nehty a krátké nehty jsou lepší než dlouhé a špinavé. To nejenže vypadá ošklivě, ale může trvale kazit dojem z vás, který by žádná žena nechtěla. Proto pokud se lak odloupne, odstraňte jejodstraňovač nehtů a znovu naneste. Ať vám žádné životní těžkosti nebrání v tom, abyste vypadali velkolepě.