Proč gel polštář nedrží na nehty

Manikúra je vizitka, proto se zástupci krásné poloviny obyvatelstva stále více obracejí ke službám mistrů manikúry. V poslední době je nejoblíbenější službou design nehtů prostřednictvím gelového polštáře nebo, aby to bylo v terminologii nail art, šelak.

Mnozí klienti si však stěžují, že tento nástroj ne vždy dostatečně prochází obdobím nošení. Často se gelový polštář nedrží jen na nehtech, praskne nebo odlupuje. Proč je takový nepříjemný jev a jak tomu můžeme zabránit, pokusme se na to přijít.

Důvody ovlivňující kvalitu manikúry

\ t

Než vyslovíme běžné chyby, které skončí v poškozené manikúre, stojí za to diskutovat o tom, jaký nástroj je šelak.

Většina žen mylně odkazuje tento termín na všechny druhy laků. Existují však rozdíly a jsou významné. Snadno rozpustný gel udržuje na nehtech déle než dva týdny. Rozdíly jsou nejen v kvalitě, ale také v dokonalé brilanci, kterou vytváří šelak. Kromě toho, gelový povlak pomáhá posílit přirozené nehty a zabránit jejich zlomení. Odstranění materiálu je poměrně jednoduché - obvyklým namáčením v nástroji na bázi acetonu a fólie.

A nyní stojí za to diskutovat o důvodech, proč se gelový materiál nelepí na nehty. A první věc, kterou chcete věnovat pozornost, je profesionalita mistra manikúry. Kvalita manikúry závisí hodně na správné technologii.použití, pokud během manikúry design chyby byly provedeny, pak šelak nebude trvat dlouho.

Takže typické chyby, které mohou mít za následek praskání šelaku nebo šelaku:

 • Jak je dobře známo, před zakrytím přírodních nehtů je nezbytné provést předběžnou přípravu: odříznout kožní válečky (kůžičku) a očistit nehty od zbytků tvorby kůže. Pokud by se takové manipulace prováděly špatně, pak se podstatně zvýší pravděpodobnost odlupování materiálu.
 • Zkazit manikúru a špatné broušení nehtové desky. Jedním ze stupňů navrhování nehtů s gelem je předběžná úprava nehtů pomocí buffu nebo běžného mlýnku, zejména v periunguální zóně a oblasti volného okraje. Pokud se broušení provádělo s porušením, pak manikúra netrvá dlouho.
 • Další chybou je nekvalitní odmašťování povrchu nehtu. K tomu použijte alkohol nebo obvyklé prostředky, které zahrnují aceton. Nečistoty otřete bavlněnou podložkou nebo hadříkem nepouštějícím vlákna. A v neposlední řadě by mělo být provedeno otřením, ne postřikováním nebo smáčením.
 • Šelak je spíše špatně připojen s nadměrným pocením rukou, tj. Na „mokrých“ nehtech. Aby se předešlo potížím, musí se před nanesením gelové vrstvy nehtové desky ošetřit základním nátěrem, můžete také použít ultrabond.
 • Vyvolání uvolnění nebo popraskánímůže být příliš silný povlak. Základní, barevné a dokončovací materiály musí být aplikovány v extrémně tenkých vrstvách.
 • Gelový materiál by měl být sušen UV lampou. Pokud lak dostatečně nevyschne, je možné jeho oddělení. Každá aplikovaná vrstva musí být zcela vysušena a poté aplikována. Pokud je výkon lampy slabý, je třeba prodloužit dobu schnutí.
 • Slabě uzavřené vrstvy také končí praskáním nebo odlupováním gelového materiálu. Po nanesení každé vrstvy je třeba ji pečlivě „utěsnit“, tj. Přikrýt ji šelakem na nehty. Navíc by měl být tento postup prováděn po nanesení každé vrstvy a nikoli pouze na poslední.
 • Závada zkažené manikúry nemůže být jen mistrovskou chybou. Struktura nehtů klienta je také schopna ovlivnit dobu trvání „ponožek“. Na tenké a měkké nehty gelový materiál je připojen mnohem horší než na silné a tvrdé. Tato skutečnost by však neměla být důvodem pro odmítnutí šelaku. Aby byl materiál dobře připevněn k nehtům, byl vyvinut speciální zpevňující gel. Pacientům s tenkými a křehkými nehty se však doporučuje používat pouze rozpustný materiál. Gel, který je odstraněn řezáním, může poškodit již ne moc silné nehty.
 • Manikúra zahrnuje použití nejen šelaku, ale také základního materiálu a vršku. Velmi často se tyto prostředky snaží ušetřit. Negativní materiályovlivňují konečný výsledek, takže gel jednoduše nedrží nehty. Kromě toho tyto fondy ovlivňují následné odstranění gelu. Jedním slovem, čím vyšší je kvalita použitých materiálů, tím déle bude manikúra těšit.
 • Mistři velmi často používají základní a horní pokrytí „2 v 1“. Samozřejmě, že takový nástroj je mnohem pohodlnější pro použití, nicméně je nižší v kvalitativních charakteristikách pro jednotlivé materiály. Navíc, takový “hybrid” je mnohem těžší střílet.
 • Bez použití základny a špičky byste se neměli spoléhat na spolehlivou manikúru. Některým lidem se však podařilo použít pouze jednofázový šelak, to znamená bez základního a vrchního nátěru. Nejkvalitnější je považován za třífázový nátěr, který pomáhá zpevnit a poskytnout požadovaný hustotní gelový lak.
 • Křehká struktura nehtů má také vliv na délku gelového leštění. U mnoha klientek je křehkost nehtové destičky způsobena zvláštností organismu. To však může vést k častému řezání gelového materiálu, což má škodlivý vliv na strukturu přírodních nehtů. Proto při výběru materiálu pro manikúru dávejte pozor nejen na jeho vlastnosti, ale také na to, jakou metodou bude nutné odstranit. Nejpříjemnější variantou je gelový lesk, který se odstraňuje namáčením v produktech obsahujících aceton.

Manikúra do značné míry závisí na pečlivém přístupu žen k nehtům. Nezapomeňte však, že nehty pokryté gelem nejsou určenyprovádění špinavé práce, v tomto případě je lepší použít ochranné rukavice.

Profesionalita mistra a váš starostlivý postoj k rukou vám umožní zachránit manikúru po dobu nejméně dvou týdnů.