Proč gel na nehty vyleští trhliny

Manikúra používající polštářek gelu nebo šelak ochutnala mnoho moderních žen. Souhlasím, ideálně hladký lesklý povlak na nehtech, který si zachovává svůj původní vzhled po dobu dvou týdnů, je snem každé módy. Nicméně potěšení z gelové manikúry je často zastíněno zklamáním, protože u některých žen šelak drží na nehtech extrémně špatné, praskliny a exfoliace. Co je příčinou takových problémů? Pojďme na to společně.

Mnohé ženy se domnívají, že gel polish a šelak jsou dva různé produkty. Ve skutečnosti, Shellac je jen název produktu společnosti CND, což je gelový povlak na nehty. To znamená, že mezi šelakem a gelovým polštářem není žádný rozdíl.

Technologie nanášení gelového povlaku na nehty zahrnuje předběžné leštění destičky za použití základního činidla pro lepší adhezi k gelu, nanášení barevného šelaku, polymerizaci nehtů v UV lampě a jejich úpravu lesklou špičkou.

Proč gelová polská trhlina?

Tuto otázku kladou hlavně ženy, které si gel zhotovují sami doma. Podívejme se na typické chyby, které vedou k odlupování a popraskání gelu:

  1. Špatné čištění nehtové desky.Pokud se na kůžičku nebo na nehet dostane samotný kus nečistoty nebo prachu, pak se gelový lak jistě odlupuje.
  2. Hřeb je špatně vyleštěn.Pro lepší uchopení.gelový kryt s nehtovou destičkou by měl být mírně drsný.
  3. Nedostatečné odmašťování nehtové desky.K tomuto účelu můžete použít odstraňovač alkoholu nebo laku na nehty, který neobsahuje aceton. Současně by měly být odmašťovače aplikovány otřením nehtu měkkým hadříkem, který nepouští vlákna. V opačném případě zůstanou klky na nehtech, což zabrání ulpívání gelu na desce.
  4. "Mokré hřebíky".Aby bylo zajištěno, že povlak je odolný, je volný okraj nehtu ošetřen základním nátěrem. Tento nástroj odstraňuje veškerou vlhkost z povrchu nehtových destiček a umožňuje prodloužit životnost gelové manikúry.
  5. Příliš silná základní vrstva, šelak nebo vršek.Tyto látky musí být aplikovány v tenké vrstvě, jinak se dobře nepolymerizují.
  6. Slabě vysušené vrstvy.Po nanesení každé vrstvy musíte počkat, až bude zcela suchá. Pokud vaše UV lampa nemá dostatek energie, můžete jednoduše prodloužit dobu schnutí.
  7. Slabě uzavřené vrstvy gelového laku také způsobují praskání povlaku.Utěsnění je potažení nehtu šelakem. Na volném okraji nehtové desky je třeba aplikovat každou vrstvu laku, a ne pouze poslední.
  8. Nekvalitní základnaa vršek ovlivňují trvanlivost gelového povlaku, takže byste na tyto prostředky neměli šetřit. Nedoporučuje se používat základnu a horní část „2 v 1“, protože kvalita těchto komponent je výrazně nižšíjednotlivých produktů.
  9. Křehkost nehtových destiček.Tento jev může být jak znakem organismu, tak získaným faktorem v důsledku častého řezání gelového nebo akrylového povlaku.

Jak prodloužit životnost gelové manikúry?

Ve skutečnosti je všechno velmi jednoduché! Pokud budete dodržovat správnou technologii gelové manikúry, pak by neměly vzniknout žádné problémy s nátěrem. Nesmíte také zapomenout, že gelový polštář, i když je vysoce odolný, není určen pro otevírání zámků. Manikúru zacházejte tak opatrně a pečlivě, jak je to jen možné. Nevystavujte agresivním mycím prostředkům ani jiným nepříznivým podmínkám.

Je třeba poznamenat, že řádné odstranění gelového povlaku hraje také důležitou roli v následné manikuře za použití šelaku. V žádném případě nelepte leštidlo na gely kovovými předměty a obzvláště ne žvýkejte. Pro odstranění laku je nutné použít speciální prostředek na likvidaci kapaliny. V tomto řešení je třeba navlhčit bavlněnou podložku, připevnit ji k nehtu a zabalit do fólie. Po 5-10 minutách odstraňte „uniformu“ a zbývající lak odstraňte posunovačem (dřevěnou tyčí).

Na základě těchto jednoduchých doporučení se na dvou nebo více týdnech objeví krásný a jasný gelový lesk na nehtech.

Hodně štěstí!