Praskání Manikúra - módní trend v retro stylu

Nelze si představit moderní ženu bez manikúry. Dobře upravené nehty - jedna z hlavních částí, které tvoří ženský obraz.

Spolu s módou, tvarem nehtů, změnou barvy laku se přidává dekorace ve formě jisker a kamínků. Jedním z módních trendů je vintage styl, nebo retro, to je moderní verze minulé módy. Nešel kolem a nehty. Poprvé byla v roce 2011 prokázána manikúra craquelure a dnes je velmi populární a je žádaná nejen nejmodernějšími módy.

Praskliny se objevují při použití dvou nekompatibilních složek, dekorativního laku na bázi rozpouštědel a craquelure na bázi vody. To je důvod, proč popraskaný lak nemůže být aplikován přímo na čistý, bez základny, hřebíku, efekt praskání nedojde.

Termín „craquelure“ francouzského původu, který v ruštině znamená „trhliny na povrchu“. Zajímavé je, že jakmile byl použit pouze v kruhu restaurátorů, nyní je toto slovo také oblíbené v manikérském průmyslu.

V nedávné době byla manikúra ve „starém“ stylu vytvořena výhradně profesionály, „praskliny“ byly aplikovány speciálními kartáči ručně. S příchodem craquelure laku, můžete vytvořit podobný efekt sami.

Vintage věci jsou svého druhu. To je tato jedinečnost na nehty, které budou dány craquelure manikúra s použitím praskání laku. Vytváří vzhled malých trhlin „pod“starověku "nebo vlivu" graffiti ".

Běžně se používají dva typy laků typu craquelure: spider craquelure, který poskytuje vzhled tenkého pásu a praskliny, se širokými prasklinami, kterými prochází základna kontrastní barvy.

Jednou z nejvýraznějších možností je vzor „pod hadí kůží“. To je důvod, proč tento lak nese další, běžnější název - „lak-python“. Vypadá úžasně s jakýmkoliv příslušenstvím: zlaté a stříbrné prsteny, náramky. Hlavní je vybrat barvy laků použitých v kombinaci s dekorem, nebo naopak s nimi kontrastovat.

Jaký druh kosmetiky je nezbytný pro krakování

\ t

Pro samoobslužnou manikúru ve stylu vintage se velké akvizice nevyžadují.Bude trvat:

 • Laková základna pro nehtovou desku nebo základní nátěr, vyhlazuje povrch nehtu a posiluje ho;
 • dekorativní lak, budoucí barva „trhlin“;
 • Lak Craquelure, který udává obecný tón celého designu nehtů;
 • Vrchní nátěr, který dává dramatický vzhledlesk, nebo naopak matnost a prodloužení doby manikúry.

Jak se říká, neexistují společníci chuti a barvy, ale při nákupu základních dekorativních a craquelure laků je třeba mít na paměti následující:

Pod jasnými prasklými laky můžete použít kontrastní základnu pro chytlavý, zářivý design. Tento efekt dává kombinaci černého craquelure laku s kontrastním bílým, žlutým nebo červeným pozadím.

Pro vytvoření sofistikované, měkké manikúry je lepší brát pastelové barvy. Neuvěřitelně jemný vzhled modrý lak v kombinaci se šedou nebo ocelí.

Jak udělat manikúru craquelure sami

Předtím, než je nutné provést všechny manipulace s obvyklou hygienickou manikúrou:

 • Ošetření kutikuly klasickou metodou řezání pomocí pinzety nebo neřezaného řezu pomocí speciální kosmetiky;
 • tvarování nehtů pomocí pilníku na nehty;
 • Odmaštění nehtů odstraňovačem laků.

Po přípravě nehtů můžete začít vytvářet manikúru ve stylu vintage

.

Zde je postupný aplikační program:

 1. Za prvé, hřebík je pokryt transparentním nebo béžovým podkladem, který musí být zcela suchý. Pokud není aplikován, efekt „praskání“ bude nerovnoměrný, neuspořádaný. Jako pozadí lze použít základní základnu. V tomto případě se přímo na něj nanese vrstva prasklého laku.
 2. Dále naneste barevný odstín pozadí, který bude prosvítat„trhlinami“. Pokud použijete příliš tekutý lak, můžete jej znovu použít. Je prostě nutné počkat, až je tato vrstva zcela suchá, jinak bude další „rozmazat“ a nehet bude vypadat neuspořádaný.
 3. Rychlé povrstvení lakem Craquelure díky rychlému schnutí. Tloušťka vrstvy tohoto laku závisí na množství „trhlin“, čím je tenčí, tím silnější je síto. Pro velké trhliny se nanese silná vrstva. Tento lak protřepejte, jinak se mohou v nanesené vrstvě objevit vzduchové bubliny. K popraskání laku dochází během dvou až pěti minut a musí počkat.
 4. Poté, co se objeví efekt stárnutí a lak je zcela vytvrzen, je nanesen povlak vytvrzovacího tónu. To dá manikúru hotový vzhled a posílit to. Musí být použit fixační přípravek, jinak se manikúra velmi rychle rozpadne. V řadě některých značek je vrchní nátěr, který vytváří efekt zlaté nebo stříbrné depozice, což dodává manikúru ještě větší lesk a půvab.

Možnosti použití krakovacího laku

\ t

Dnes, díky nejširší škále barev, změnám struktury laku s efektem praskání, nail art realizuje myšlenky, které dříve nebyly možné.

Například použití matných laků vytváří kancelářský vzhled. Super měsíční manikúra je tvořena základnou dvou kontrastních laků, které jsou aplikovány jeden na druhý a zanechávají díru v základně nehtu a jsou pokryta prasklým lakem.

Kromě tradičního „hadího“ vzoru můžete vytvořit „vintage“ ve své čisté formě pomocí laku craquelure použitím vzoru v nějakém stylu, například čínském, na prasklém povrchu. A bude to umělecký design.

Použitím tohoto laku v tlusté vrstvě můžete vytvořit efekt krokodýlí kůže, který je nyní velmi módní.

Bílý lak, zářící pod ultrafialovými paprsky, používaný jako hlavní tón v kombinaci s kontrastním craquelure, bude chytrým doplňkem k obrazu pro chod do nočního klubu.

Vintage manikúra vypadá vítězně, když se používá zlatá nebo stříbrná barva jako základ pro lak na trhliny jakéhokoliv odstínu.

Jemný obraz je tvořen růžovým základním lakem s bílými prasklinami. Další večerní možnost - kombinace růžové základny s černou prasklinou.

Je možné použít laky stejné barvy, ale s odlišným kontrastem, například pro zakrytí světle růžové základny jasným karmínovým „pythonovým lakem“.

Vytvoří letní náladu béžovou béžovou základnu a hravou oranžovou craquelure.

Obraz sněhové princezny doplní bledě modrou základnu a bohaté modré „graffiti“.

Unikátní vzory mohou být vytvořeny použitím craquelure laku nejen tradičním vertikálním způsobem, ale také horizontálně, což dává manikúru zcela odlišný účinek.

Dnes se kosmetický průmysl posouvá kupředu. Neil umění nestane stranou. StatečnýExperimenty - to je slib příležitosti přilákat pozornost, ustavit se. Promyšlený obraz zaručuje úspěch a stylová manikúra v souladu s módními trendy je jednou z nejdůležitějších součástí obrazu moderní ženy. Vintage styl manikúra je skvělým řešením pro jasnou cibuli.