Povlak Shellac (foto příklady)

Aby se nehty samy potáhly šelakem, žena bude potřebovat nejen znalosti, ale také dostupnost určitého množství peněz na nákup ultrafialové lampy a sadu nezbytných nástrojů. Stojí za zmínku, že finanční náklady se časem vyplatí, protože nebude třeba pravidelně navštěvovat drahé salonní procedury.

Jak se leštění nehtů provádí šelakem

Před zahájením přípravy na šelakové hřebíky se provádí jejich předběžná příprava. Pomocí nůžek na nehty se nastaví požadovaná délka nehtů a pomocí pilníku na nehty se přiloží správný kulatý tvar. Za zmínku stojí také to, že nehty obou rukou jsou pokryty šelakem v následujícím pořadí: od palce po neuspořádanou.

Nejdříve se na nehty nanese tenkou vrstvou základní vrstva. Poté jsou prsty umístěny pod světlo ultrafialové lampy, kde by měly být uchovávány po dobu 2 až 4 minut. Přesný čas závisí na výkonu lampy: čím více je, tím méně času na sušení bude potřeba.

Dále může být šelak aplikován na nehty, poté se umístí na sušičku pod světlo ultrafialové lampy na podobné časové období. Důležitá poznámka: když šelak dopadl na kůži prstů, nemůže být sušen bez předchozího odstraněnípřebytku této kosmetiky. V závěrečné fázi jsou hřebíky zakryty fixačním prostředkem a potřetí potřetí pod světlem lampy.

Výhody povlaku šelaku

\ t

Šellac byl zvyklý na vytvoření francouzské manikúry relativně nedávno, tolik zástupců krásné poloviny lidstva o něm stále nic neví. Vezměme v úvahu hlavní výhody, protože přítomnost šelaku je velmi oblíbená v oblasti péče o nehty.

Všestrannost a spolehlivá ochrana

Šelak je poměrně univerzální kosmetika, protože se dá aplikovat na krátké i dlouhé nehty. Kromě toho tento povlak poskytuje spolehlivou ochranu manikúry před téměř všemi vnějšími vlivy. Tenké nehty trpící křehkostí, časem se posilují. Povlak šelaku eliminuje možnost praskání a štěpení nehtů.

Perzistence

Šelak má jedinečnou odolnost, protože může být z nehtů odstraněn pouze pomocí speciálních nástrojů. Dokonce i nejsilnější domácí chemikálie na něj nemají žádný negativní dopad, takže ženy mohou snadno dělat domácí práce, aniž by se staraly o svou manikúru. S plným dodržováním technik provádění francouzské manikúry s použitím šelaku budou nehty příjemné pro okotři týdny.

Jas a lesk

Šelak je skutečně jedinečná kosmetika, protože pouze s jeho pomocí můžete vytvořit lesklý lesklý povlak, který se časem nezachrání.

Rozmanitost barev

Barevná paleta obsahuje téměř všechny možné možnosti: od jemných pastelových tónů až po bohaté a živé odstíny. Výrobci šelaků následují módu, takže sbírky jsou neustále aktualizovány v souladu s aktuálními trendy.

Bezpečnost

V šelaku nejsou žádné nebezpečné látky, což je považuje za dostatečně bezpečné. Dokonce i těhotné a kojící ženy mohou používat uvažovanou kosmetiku. Při výrobě šelaku se používají látky šetřící účinky, které nezpůsobí žádné škody na zdraví.

Možnost samočisticího povlaku ze šelaku

V případě potřeby lze šelak snadno odstranit z nehtů. Pro jeho odstranění se používá speciální kapalina, kterou lze zakoupit v mnoha salonech nebo ve velkých kosmetických prodejnách.

Nevýhody potahování šelakem

\ t

V zájmu spravedlnosti stojí za zmínku nevýhody, které má šelak. Ty lze spočítat pouze dva, takže jim věnujte zvláštní pozornost.

Vysoké náklady

Provedení francouzské manikúry šelakem je poměrně nákladný postup, jehož cenu lze přirovnat k ceně standardního prodloužení nehtů. Navíc tento způsob péče o nehty rukou vyžaduje opravu, která vede k dodatečným peněžním nákladům.

Ženy, které rychle rostou nehty, budou muset často hledat služby profesionálních mistrů, protože je obtížné provádět korekci nehtů doma.

Riziko onemocnění nehtů

Povlak šelaku je samozřejmě velmi trvanlivý a odolný, ale stále má jednu hlavní nevýhodu - vystavení vysokým teplotám. Například při mytí nádobí nebo provádění vodních procedur se nehty rozšiřují kvůli teplu. Pak jsou chladní a úzcí k přirozeným formám.

V důsledku takových vibrací se na povrchu nehtových destiček objevují mikrotrhliny, které si lidské oko nevšimne. Prostřednictvím těchto malých trhlin pod šelakovým povlakem mohou proniknout voda a nečistoty, což vytvoří nádherné podmínky pro vznik a reprodukci patogenních bakterií.

Pokud navíc vezmete v úvahu skutečnost, že povlak šelaku trvá až tři týdny, je tato doba dostatečná k tomu, aby bakterie ohrozily zdraví nehtů. Nejškodlivější nemocí, která se může vyskytnout, je houba.