Posilování nehtů doma

Mnoho žen má problémy s integritou nehtové desky. To může být způsobeno řadou faktorů: genetickou predispozicí, nedostatkem vitamínů, častými prodlouženími nehtů. Ideální způsob posílení nehtové destičky je jód. S ním si můžete připravit účinné koupele a masky. Měli byste vždy pamatovat na pravidla pro využívání těchto prostředků a zvážit možné kontraindikace, které mohou v některých případech vzniknout.

Přínosy jodu pro nehty

\ t

Jod je jedním ze stopových prvků nalezených v řasách. Jeho buněčná aktivita je podobná buněčné struktuře nehtů, vlasů a kůže. Proto jsou řasy přidávány do mnoha produktů péče o pleť. Na nehtové desce je účinek jódu následující: proniká hluboko dovnitř pod deskou, jód vyživuje všechny buněčné složky a zpevňuje ji, čímž zabraňuje oddělení nehtu.

K posílení nehtů dochází tím, že se jim poskytne soudržná struktura. Díky tomu také dochází k jejich aktivnímu růstu. Po týdnu pravidelného užívání jodovaných léků si ženy všimnou zlepšení stavu nehtové ploténky. Jód je schopen vyživovat, posilovat tkáně, obnovit strukturu nehtů. Nehty jsou silnější.

Jód má mimo jiné antibakteriální účinek na nehtovou destičku. To znamená jeho nesporný přínos pro plísňové infekce.onemocnění.

Domácí recepty na posílení nehtu na bázi jódu

\ t

- koupele

Zásobníky jsou nejběžnější způsob aplikace nehtových destiček. S jejich pomocí je možné destičky zpevnit, dát jim sílu, zajistit zdravý růst a také zabránit jejich oddělení a vzniku otřepů. Nejvhodnější doba pro procedury je chladné období, kdy nehty potřebují především holistickou péči, posílení a obnovení jejich integrity.

Pomoc!Za přechodných povětrnostních podmínek, kdy dochází k prudkému mrazu nebo ke vzniku tepla, jsou nehty obzvláště citlivé na nepříznivé vnější vlivy. V tomto období je otázka doplnění nedostatku vitamínů a živin zvláště akutní.

Na základě procesních manipulací vždy vezměte teplou vařenou vodu. Již přidává všechny potřebné ingredience. Dost 1 - 2 krát, aby se vaše ruce ve vodě s jódem, aby již všimnout pozitivní účinek. Nejběžnější a nejúčinnější koupele pro ruce a nohy:

  • Mořská sůl a jód.V širokém talíři nebo malé hůlce, vhodné pro umístění rukou, přidejte jeden šálek teplé vařené vody. Rozpusťte ve vodě 1 polévková lžíce. mořská sůl a 5 kapek jodizovaného roztoku, které lze zakoupit v lékárně. V takové lázni byste měli udržovat ruce asi 20 minut. Metoda je velmi efektivní a efektivní.
  • Jod a pomerančová šťáva . Vezměte půl sklenice teplé vody a půl sklenice čerstvě vymačkanéšťáva. Ke směsi se přidá 5 kapek jódu a důkladně se promíchá. V této kompozici mohou být prsty drženy po dobu až 30 minut. Po zákroku by se ruce měly otřít suchým ručníkem a dlaně namazat vyživujícím krémem. Díky tomuto nástroji jsou nehty nasyceny vápníkem a zpevněny.

- masky

Masky doma vařit velmi snadno. Jsou vynikajícím nutričním a zpevňujícím činidlem. Masky na bázi jódu se také používají častěji než 1-2 krát týdně. To bude dost dost na to, aby produkovaly správný efekt a dodaly nehtům krásný vzhled.

Pozor!Masky by měly být aplikovány bezprostředně před spaním. Tento stav je důležitý, aby se zabránilo kontaktu s vodou a jinými látkami. Během spánku je účinnost absorpce živin značně zvýšena.

Existuje několik osvědčených receptů na masky na bázi jódu, které jsou velmi účinné a bezpečné pro použití:

  • Jód a citronová šťáva.Jakýkoliv olej lze brát jako základ, dokonce i obyčejný slunečnicový olej. Užívá se v množství jedné lžíce a přidají se 3 kapky roztoku jódu a 3 kapky citronové šťávy. Doporučuje se mírně zahřát kompozici nebo ji přinést alespoň na pokojovou teplotu. Výsledná maska ​​by měla být aplikována na nehty bavlněným tampónem, přičemž je nutné provádět masážní pohyby tak, aby byl nástroj lépe absorbován a rovnoměrně rozložen na nehtu. Po 30 minutách byl přebytekprostředky, které neměly čas vstřebat, se odstraní čistým ubrouskem nebo papírovým hadříkem.
  • Jod a olivový olej.Ideální pro řešení stratifikace nehtové desky. Vezměte lžíci olivového oleje, zahřívejte ve vodní lázni a smíchejte s 5 kapkami jódu. Namazat nehty bavlněným tampónem, nechat produkt na nehtových destičkách a kůžičku po dobu 15 minut. Během této doby je veškerý nástroj zcela vstřebán a ruce budou suché, nepotřebují je dále umýt pod tekoucí vodou. Nejlepší je provést proceduru před spaním a celou noc nosit na rukou tlusté bavlněné rukavice. Krevní oběh se zvýší a absorpce živin se mnohonásobně zvýší. Když se probudíte, ruce se umyjí pod tekoucí vodou pod tekoucí vodou, osuší se a aplikují hydratační nebo výživný krém.

- prostředky z houby

\ t

Mladé dívky a starší ženy mohou pociťovat nepříjemné symptomy související s infekcemi houbových nehtů. Tento problém přináší spoustu problémů, ovlivňuje duševní a tělesnou kondici. Jód, díky svým antiseptickým účinkům, je vhodnější než kdy jindy k léčbě plísňových infekcí, a také pomáhá předcházet jejímu výskytu, tj. Hraje roli prevence.

Důležité!Abychom se zbavili problémů ve formě houby na nehtech, stačí aplikovat jodovaný roztok na každou nehet. Měkké tření zajišťuje dokonalou absorpci produktu. Ve stejné době byste se měli snažit, aby se netřelikůžičku a kůži kolem nehtu.

Mnoho žen zaznamenává zlepšení stavu nehtů a snížení projevů plísní po 2 týdnech užívání tohoto nástroje. Průměrná doba akce a dosažení pozitivního výsledku je přibližně jeden měsíc nebo jeden a půl měsíce. V tomto případě se nástroj aplikuje nejvýše jednou za dva dny.

Kontraindikace a pravidla používání

\ t

Struktura jódu má konzistenci homogenních stopových prvků. Tato enormní koncentrace užitečné a účinné látky v mírném množství je nepopiratelně přínosná. Existuje však také nebezpečí koroze struktury nehtové ploténky, pokud na ní budete mít jód často a po dlouhou dobu. Alkohol, který často tvoří velkou část produktu, může vysušit kůži kolem nehtu a vypálit kůžičku. Při nepříznivých účincích jódu může dojít k odlupování kůže a delaminaci nehtové ploténky.

Nebezpečí jódu by mělo být chápáno, pokud je používáno s existující individuální intolerancí. Než žena aplikuje jódovanou sloučeninu na problémové oblasti, měla by provést jednoduchý test. Rozetřete nehet nehtem vatovým tamponem s roztokem jódu a počkejte 15 minut. Test by měl být proveden den před plánovaným postupem, aby se zjistily nežádoucí reakce na tělo. Pokud během dne nedojde k nežádoucím reakcím těla, můžete nástroj bezpečně použít k posílení nehtové desky.

Při použití jódu by mělo být dodržováno následující.doporučení:

  • Nepoužívejte zneužití látky v čisté formě. Vždy byste měli ředit jód v poměru 1: 1 s některou složkou. To pomůže zabránit nerovnováze vody v epiteliálních buňkách a předejde suchosti a zvýšené křehkosti.
  • Nepoužívejte čistý čistič pokožky a pokožky. Jód může vážně spálit tyto měkké oblasti, poškodit celistvost kůže pod nimi.
  • Vždy dodržujte bezpečnostní opatření. Jod by měl být aplikován opatrně, aby se jeho kapičky nedostaly na jiné části těla a do očí. Měli byste také položit ubrousek pod ruce, abyste zabránili pádu jódu na nábytek, koberec a podlahu.

Pomoc!Jod nelze z povrchu prát. Proto je v bytě lepší provádět postup v koupelně a zároveň pod širokým ručníkem pod pažemi.

  • Nepoužívejte jód s éterickými oleji s roztokem amoniaku. Hrozná směs těchto látek může vážně poškodit nehtovou destičku a kůži kolem.

Pomocí jodizovaných směsí můžete nehty snadno a rychle zpevnit, zabránit jejich loupání. Je nutné pamatovat na bezpečnostní opatření při používání tohoto nástroje a vždy provést předběžnou zkoušku přenositelnosti součástí. Při správném používání jódu doma můžete dosáhnout úžasných výsledků a zbavit se hřebíků nehtů.