Posílit nehty doma

Každý ví, že do konce zimy se tělo unavuje z neustále noseného těžkého oblečení, stejně jako stravy, která je pro vitamíny a mikroprvky velmi vzácná, což je stále vzácnější z důvodu neustálého zvyšování našich prodejen. a kvalitu, což je naprosto nepřijatelné. Všechny tyto změny způsobují avitaminózu v těle, která postihuje nejen kůži nebo vnitřní orgány, ale také nehty, které se z tohoto nedostatku stávají křehkými, začínají se odlupovat a žloutnout

.

Chcete-li tento problém vyřešit, neměli byste okamžitě běžet do nejlepšího salonu krásy a platit velké peníze za obnovu a obnovu zdravých nehtů. Zaprvé, ne každý si může dovolit zaplatit za takové expresní kurzy a zadruhé, takové rozhodnutí nemusí být vždy odůvodněné, protože složky používané v salonech jsou převážně syntetické povahy.

zpevňující prostředky pro nehty

\ t

Metody léčení a posilování nehtů doma navržené v tomto článku nebudou vyžadovat, abyste měli speciální dovednosti nebo kupovali drahé komponenty pro provádění postupů.

zpevňující lázně

\ t

Pobyt na moři je užitečný v mnoha aspektech, navíc umožňuje, aby nehty rostly intenzivněji a jejich vzhled a síla jsou mnohem vyšší? Veškerá chyba je mořská sůl, která je vynikající složkouudržování zdraví nohou. Přirozeně, není nutné, aby každý problém šel do moře, takovou pomoc pro nehtovou desku lze poskytnout doma, pokud si posilujete lázně s mořskou solí. Pro tento postup bude vhodná pouze čistá sůl bez jakýchkoliv přísad nebo barviv. Přidejte do sklenice teplé vody 2-3 lžíce soli a ponořte do ní prsty. Doba trvání procedury je 10-15 minut, je nejlepší provádět denně, ale pokud to není možné, bude to stačit a 1 čas za 2 dny. Po koupeli se ruce a prsty potřísní smetanou a pokud je vana vyrobena na noc, bylo by dobré, aby se rukavice, které jsou v rukavicích z tenké bavlněné tkaniny, dostaly k lepšímu pronikání solí do nehtové desky. Po několika ošetřeních si všimnete rozdílu ve stavu nehtů a pokožky rukou, které budou pružnější a měkčí.

Opevnění citronu

Posilování nehtů s citronem je jednou z hlavních metod zlepšování stavu nehtové ploténky. Takzvaná „maska“ s citronem pomáhá obnovit měsíčky, pokud jsou suché, začnou se odlupovat, špatně vyrůstají z rukou, odtrhnou od jakýchkoli nepřesných doteků, zbarví žlutě, jako kuřák atd. Tato maska ​​navíc výrazně zpomaluje růst nehtové kůžičky což znamená, že manikúra musí být prováděna mnohem méně často. Recept na tento postup je jednoduchý až obscénní. Stačí jen snížit citrón na polovinu a ponořit do něj prsty po dobu 10-15 minut, pak opláchnout studenou vodou a trochu oleje do nehtových destiček. Tento postupvelmi dobře kombinované s sledováním televize, když ruce nejsou zvlášť potřebné. Tento postup bude užitečný, když budete opakovat 1-2 krát týdně. Kromě toho existuje další účinný způsob, jak posílit nehty doma - koupel citronové šťávy s přidáním mořské soli. K přípravě potřebujete 2-3 lžíce čerstvě vymačkané citrónové šťávy a pár štipky mořské soli, která nemá žádné přísady, příchutě nebo barviva. Roztok důkladně promíchejte a konečky prstů ponořte na 15-20 minut, poté opláchněte vodou. Tuto směs lze také aplikovat na povrch nehtu štětcem a po vysušení po 10-15 minutách.

Domácí metody pro posílení nehtů

Posílení olejem

\ t

Olivový olej, avokádový olej, hroznové víno, meruňky, broskvová jádra a jiné druhy moderních kosmetických olejů, pokud se používají ve formě obkladů, koupelí nebo masážních základů, jsou ideální pro zpevnění nehtů. Dlouhé nošení laku-gel nebo prodloužení nehtů na dlouhou dobu je výrazně oslabuje. A nechat gel sám o sobě nemá žádné látky, které by poškodily nehtovou destičku, tekutiny pro odstranění této nádhery, které obsahují aceton nebo jiné formaldehydy, viditelně suché a oslabují nehty.

Je také možné obnovit a posílit nehty přidáním několika kapek esenciálního oleje do rostlinných olejů, asi 1-2 kapek na pár polévkových lžíce báze. Tento roztok by měl být promíchán do nehtu a kutikuly, nebo zalít teplý roztok.před spaním. Hlavní typy éterických olejů, které jsou v moderním umění nail, jsou: bergamot, myrha, santalové dřevo, tea tree, rozmarýn, pačuli, ylang-ylang a citron. Bergamot a citrón vybarvují žluté nehty dobře a esenciální olej z čajovníku pomáhá při poškození houbových nehtů. Pro takové nehty, které mají bílé skvrny, mají tečky, které prasknou, velmi malou tloušťku, přidejte do roztoku několik kapek olejů vitamínu A a E

.

Posílení jodem

\ t

Podle statistik Světové zdravotnické organizace - nedostatek jódu v těle trpí více než 75% obyvatelstva na Zemi, není divu, že rusky mluvící odvětví Evropy s hustotou nebezpečné produkce je na jednom z prvních míst v tomto seznamu. V manikúru, jód dělá hřebík silnější, pružnější, a také, přes to tam je celkové nasycení těla. K nasycení nehtů jódem můžete použít lázně s roztokem obsahujícím: 4-5 kapek jódu rozpuštěného ve vodě s lžící čisté mořské soli bez nečistot. Tyto lázně by se měly provádět několikrát týdně po dobu 15 minut.

Pro takové nehty, které rostou velmi špatně a odlupují se, existuje samostatná technika, kterou je přímo aplikovat jód na nehtovou ploténku (v žádném případě nedovolte jód na kůžičku, protože ho může spálit). Tato aplikace se provádí lépe v noci a ráno se na nehtech nevyskytují žádné stopy jódu.

Vosk zesilující

\ t

Pravděpodobně každýznámé zázračné vlastnosti medu a včelího vosku. Kupodivu, Japonci, ve kterých není včelařství běžné, mohou aplikovat včelí vosk i v zemích, kde je mnoho včel. Jedním z těchto receptů je „těsnění“ nehtů. Je třeba roztavit malý vosk ve vodní lázni do stavu zakysané smetany nebo trochu měkčí, a začněte ho vmasírovat do každého hřebíku, při masírování a leštění paralelně. Dalším způsobem je odebrat stejné části včelího vosku, rostlinného oleje a medu. Vosk se zahřívá ve vodní lázni, když se úplně roztaví - přidávejte olej za stálého míchání. A po ochlazení směsi na 60-70 stupňů přidejte med. Tato směs se každý večer jednoduše vtírá do nehtů. Praxe posilování s voskem dává lesk nehtům, činí je silnými a neumožňuje exfoliaci po prvních procedurách.

Zesilovací lak

\ t

Všechny výše uvedené metody, navzdory své jednoduchosti a účinnosti, nejsou soběstačné, a proto je nutné sledovat další zdravotní aspekty nejen nehtů, ale i celého organismu. Posílení laku na nehty, navzdory všem postupům, a minimální zátěž, dokud nezíská sílu - je prioritou, pokud chcete, aby vaše nehty vyzařovaly pouze brilanci a krásu.