Plasmolifting vlasy: efektivní a bezpečný způsob, jak obnovit

Většina žen, které se potýkají s problémem vypadávání vlasů, vynakládají veškeré úsilí na jejich obnovu. Dělají masky, uchylují se k masáží, poskytují kadeře s komplexní péčí. Ale také se stává, že to nepomůže. Dodnes se může kosmetický průmysl pochlubit nejnovějším efektivním postupem - plazmovým zvedáním vlasů. Díky této technice je možné efektivně řešit zhoršení kadeří a jejich ztráty.

Podstata plazmového zvedání

\ t

Plazmoterapie je inovativní technika, která podporuje bezpečné a účinné začlenění vlastních zdrojů těla do jejích přirozených regeneračních procesů. Krev je zdrojem všech složek nezbytných pro omlazení, krásu a hojení.

Plazmoterapie je účinnou metodou řešení kožních a vlasových problémů

.

Plasmolifting vděčí za svůj vzhled nejnovějšímu vývoji vědců z Ruska. Již ve dvacátém století bylo zjištěno, že naše těla jsou schopnásamoléčba. Na základě těchto údajů vědci navrhli, že všechny nemoci mohou být léčeny plazmou, která je největší složkou krve. Obsahuje všechny užitečné stopové prvky a minerály, které jsou člověku známy. Existuje mnoho metod, které používají tuto tekutinu k obnovení pacienta po těžkém poranění nebo operaci. Plazmatická transfuze je účinnější než krevní transfúze.

Existuje několik technik plazmatické terapie:

 • plazmolifting (eng. "Plasmolifting");
 • použití aktivované (nebo neaktivované) - autologní krevní plazmy obohacené růstovými faktory krevních destiček (AOT, Platelet-Rich-Plasma - PRP).

I.V. Kosheleva, L.I. Shadyzheva, N.O. Pereverzina, N.A. Klivitskaya

https://www.lvrach.ru/2018/01/15436890/

K provedení plazmového sběru se odebírá krev, která byla předtím vystavena působení vakua. Zpracuje se odstředivkou umístěnou ve speciální zkumavce. V podmínkách rychlé rotace tekutiny při vysoké rychlosti a úplné nepřítomnosti tlakové plazmy se uvolňuje z krevní hmoty. Podává se pacientovi během procedury. Díky lokální injekci autoplazmy bohaté na destičky je zajištěna aktivace regeneračních procesů ve tkáních.

Při přípravě autoplasmy se buněčné stěny krevních buněk zničí a získá se tak plazma, suspenze buněčných fragmentů a malý počet konzervovaných buněk. Lékařskéúčinek plazmového zvedání závisí na počtu neporušených destiček.

I.V. Kosheleva, L.I. Shadyzheva, N.O. Pereverzina, N.A. Klivitskaya

https://www.lvrach.ru/2018/01/15436890/

Oblasti použití

\ t

Plazmoterapie v kosmetologii se používá v mnoha případech. Použitá technika:

 • bojovat proti změnám v kůži souvisejícím s věkem. Jedná se o účinný a bezpečný způsob, jak opravit vrásky, odstranit problém suchosti a ochablého stavu kůže, zvýšené pigmentace. Začíná regenerací, zvyšuje pružnost pokožky, pružnost. Zároveň jsou vyhlazené mělké vrásky a hluboké vrásky jsou méně patrné;
 • k odstranění strie a jiných defektů kůže. Díky injekcím bohatým na krevní destičky je aktivována syntéza kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové odpovědné za elastický stav kůže;
 • při léčbě akné. Plazmolifting účinně léčí problém akné, odstraňuje kožní defekty. Používá se samostatně a v kombinaci s ostatními lékaři. V kombinaci s laserem nebo broušením se efekt zvyšuje a doba rehabilitace je zkrácena;
 • při řešení problému vypadávání vlasů. To je hlavní způsob léčby, který se používá samostatně nebo v kombinaci s jinými metodami.

Plazmoterapie vlasů je proces léčby a obnovy kadeří injekcí.Během procedury byla plazma nasycenadestiček. Aktivně zásobují vlasové folikuly látkami nezbytnými pro růst. Velmi často se do plazmy přidávají koktejly. Tekutina zavedená do kůže je schopna zabránit procesu smrti vlasových folikulů a přepnout je do fáze růstu. Použití této techniky zajišťuje zlepšení metabolismu na buněčné úrovni, posílení lokální imunity pokožky hlavy, potlačení patogenní mikroflóry, aktivní výživy folikulů.

Tato moderní technika umožňuje vyléčit vlasy, uvolňuje alopecii, pomáhá obnovovat strukturu vláken.

Vzhledem k tomu, že se tento postup týká injekční kosmetiky, domnívám se, že jeho použití je přípustné pouze jako poslední možnost, kdy žádné jiné dostupné a neškodné metody dávají kladné výsledky a problém čelí plešatosti.

Indikace a kontraindikace

Lékaři v takových situacích doporučují plazmatickou terapii:

 • s intenzivním vypadáváním vlasů;
 • pokud je diagnostikována alopecie;
 • v případě poškození struktury zvlnění po aplikaci salónních postupů: barvení, chemie, rovnání keratinu;
 • když kudrlinky mají zjevné zhoršení a mají bez života, matný vzhled.

Alopecie - patologické vypadávání vlasů, které vede k jejich řídnutí nebo úplnému vymizení v určitých oblastech hlavy a trupu.

Androgenní alopecie je nejčastějším typem vypadávání vlasů u mužů a žen (Kligman poznamenává, že ve věku 70 let, 50–60%muži mají výraznou plešatost; Norwood hovoří o zvýšené ztrátě vlasů u androgenního typu u žen: 14% u žen mladších 50 let a 26% u žen starších 50 let.


Klimova Elena Vadimovna

http://www.1nep.ru/pro/articles/209631/

Navzdory závěru trichologů, kteří hovoří o úplné bezpečnosti techniky, se každý klient stále lehce bojí a neodvažuje se k němu uchýlit. Plazma může být přičítána poměrně složitým sloučeninám. Používá se pro transfúze pouze v případech extrémní nutnosti. Tento postup je kontraindikován:

 • v přítomnosti rakoviny;
 • během období zhoršení chronických onemocnění;
 • během gestace a laktace;
 • během menstruace;
 • v případě alergické reakce na antikoagulant;
 • pokud se jedná o onemocnění krve nebo nemoci přenášené kontaktem;
 • pokud ve výsledcích analýz existují odchylky od normy.

Před zahájením řízení je povinen subjekt plně přezkoumat. Pokud lékař zjistí jakoukoliv patologii, pak se neprovede plazmová terapie.

Výhody a nevýhody metody

\ t

Mezi výhody této techniky můžeme vyzdvihnout vynikající výsledky, které umožňuje dosáhnout. Mezi ně patří:

 • řešení problému spojeného s intenzivním vypadáváním vlasů;
 • odstranění lupů;
 • posílení vlasového folikulu;
 • zlepšení ukazatele kvality vlasů, odstranění jejich křehkosti, otupělosti, roztřepení konců;
 • normalizace mazových žláz.

Výhodou plazmatické terapie je, že umožňuje nejen zlepšit vzhled vlasů, ale také zvýšit jejich růst.Další nespornou výhodou tohoto postupu je jeho bezpečnost .Pro manipulaci s použitím vlastní krve odebrané pacientovi. To eliminuje rizika spojená s odmítnutím nebo nekompatibilitou plazmy.

Pozitivní aspekty této kosmetické služby zahrnují také rychlé výsledky. Změny k lepšímu zaznamenávají pacienti ihned po prvním zákroku. Prameny zvyšují elasticitu, stávají se lesklejšími a silnějšími. Správná léčba plazmou za účasti kompetentního lékaře eliminuje výskyt nežádoucích účinků, kterými mohou být suchost, bolestivost v místě vpichu injekce, zarudnutí kůže nebo svědění.

Další výhodou je, že postup nevyžaduje zdlouhavé přípravy na jeho realizaci, nezpůsobuje potřebu závažných rehabilitačních činností po jeho dokončení. Pacient může okamžitě začít podnikat.

Podobně jako většina kosmetických služeb má i plazmové zvedání své nevýhody. Jedním z nich je výskyt nepříjemných pocitů při manipulaci až do mírné bolesti. Mnoho žen se bojí vyhlídky na injekce do pokožky hlavy. Během procedury je jehla stříkačky vložena do kůže do hloubky ne více nežjeden milimetr. Podle odborníků, kteří zasedání provádějí, by to nemělo způsobit bolest. V případě potřeby však může lékař navrhnout lokální anestézii.

Hlavní nevýhodou plazmové terapie je její vysoká cena. Mezi ostatní nevýhody patří pravděpodobnost nepříznivých účinků. Mezi tyto faktory patří:

 • riziko smluvní virové hepatitidy. Aby se tomu zabránilo, postup by měl být prováděn na licencované klinice s certifikáty pro poskytování lékařských služeb, včetně plazmového zvedání. Vybraná instituce musí mít povolení k provádění postupů využívajících krevní produkty;
 • pravděpodobnost autoinfekce. Může to být způsobeno aktivací virů již v krvi. Abyste se tomuto problému vyhnuli, musíte v předvečer procedury podstoupit lékařskou prohlídku a složit všechny nezbytné testy;
 • možné alergické reakce, například na antikoagulancia. Aby se jim zabránilo, je nutné před zahájením manipulace provést testy na alergeny.

Před plazmovým zvedáním je nutná konzultace s lékařem.Ten by měl situaci posoudit a vyjádřit se k možnosti řešení tohoto problému touto technikou, aby nevyvolával vedlejší účinky a negativní důsledky.

Před rozhodnutím o plazmatické terapii by nebylo zbytečné studovat zpětnou vazbu od těch, kteří podstoupili tento postup. No, pokud vaše zkušenosti s vámi mohouSdílejte někoho ze svých příbuzných, přátel nebo známých, kteří se uchýlili k tomuto nouzovému opatření, aby si zachránili vlasy.

Fotogalerie: Výsledky terapie plazmou

Charakteristiky přípravy postupu

\ t

V předvečer použití plazmatické terapie k vyřešení problému vypadávání vlasů musí pacient podstoupit vyšetření a zkoušky. Podle jejich výsledků, pokud neexistují žádné kontraindikace postupu, specialista předepíše čas.

Příprava vlasů pro zvedání plazmy není zatěžující. Několik dní před manipulací je nezbytné, aby se pacient omezil na konzumaci tekutin, aby odstranil mastné těžké pokrmy a alkoholické nápoje ze své stravy.

V předvečer aplikace této techniky není přípustný příjem antikoagulancií (Aspirin, Heparin). Je to nežádoucí simultánní plazmové odstranění s jinými procedurami salónu.

Ráno se provádí prázdná žaludek. V extrémních případech je přípustné jíst lehké sacharidové jídlo. Postup by měl být dodáván s čistou hlavou.

Při výběru kliniky by se podle mého názoru měl člověk řídit zdravým rozumem a nikoli možnými úsporami nákladů. Instituce musí mít dobrou pověst, pracovatv souladu se stávajícími hygienickými normami, mít všechny certifikáty. Doporučujeme se předem informovat o informacích o klinice a hodnoceních zákazníků. To pomůže vyhnout se vážným zdravotním následkům.

Provádění manipulací

Plazmolifting se provádí na klinice s přísným dodržováním určité posloupnosti činností prováděných kompetentním kosmetologem:

 1. Pro získání plazmy pro injekce se odebírá malé množství krve pacienta.
 2. Kůže v problémové oblasti, kde bude prováděna manipulace, je léčena antiseptikem.
 3. Poté lékař postupuje přímo k postupu zvedání plazmy. Specialista provádí injekci autoplazmy do epidermy pokožky hlavy, pohybující se shora dolů. Nejprve je zpracována oblast čela a poté okcipitál.

Trvání manipulace trvá přibližně jednu hodinu.

Získat silné a silné vlasy v jednom sezení nestačí. Chcete-li získat dobré výsledky, potřebujete kurz skládající se nejméně z pěti sezení. Vše čistě individuální. Počet procedur požadovaných pro každý jednotlivý případ stanoví lékař. Časový interval mezi sezeními by měl být nejméně sedm dní. Může být delší, pokud to doporučí odborník provádějící zákrok. Jeden cyklus plazmatické terapie vyřeší problém poškozených a tenkých vlasů. Potřeba druhého rokus lékařem.

Plazmoterapie je poměrně drahá technika obnovy vlasů. Jeden kurz může stát pacienta v množství dosahujícím 20.000 rublů. Náklady budou záviset na počtu postupů potřebných k vyřešení problému. Je ovlivněna velikostí kůže, která bude manipulována. Mnoho klinik nabízí slevu pro pacienty podstupující plazmatickou terapii. V takových případech mohou úspory dosáhnout 50% celkových nákladů.

Video: provedení procedury pro plazmové zvedání vlasů

Účinek řízení

\ t

Odborníci tvrdí, že účinnost plazmatické terapie alopécie přesahuje 70%. To je poměrně vysoká postava.

Po absolvování zdravotního kurzu se atrofie vlasového folikulu zastaví a zesílí. Po dvou nebo třech léčbách ožívají folikuly, které jsou ve stavu hibernace. Na hlavě roste. V tomto případě se vlasy vyznačují plasticitou a elasticitou. Spolu s tím se normalizuje práce mazových žláz, eliminuje se suchost epidermis a lupů.

Plazmoterapie poskytuje dobré výsledky

Pacienti, kteří po prvním zákroku stále pozorují vypadávání vlasů, se nemusí obávat. Kudrlinky budou silnější po několika opakováních.

J. Donavan v roce 2015 zveřejnil údaje o případu úspěšné léčby ophiasis pomocí PRP. Tato forma alopecia areata se vyznačuje výskytem plešatosti v této oblastitýlní hrbol (nebo, někdy, v přední oblasti), který, se slučovat, ve formě pásky, sahají k uškám, dosahovat chrámů. V pozorování J. Donavana bylo trvání onemocnění více než 10 let, onemocnění bylo rezistentní na léčbu kortikosteroidy a minoxidilem. Během PRP terapie byl pozorován pozitivní účinek již po prvním zákroku. PRP byla podávána jednou měsíčně, pouze 3 injekce v průběhu léčby. Po 3 měsících byla délka vlasů pacienta 2,8 cm, autoři se domnívají, že PRP lze účinně použít při léčbě forem fokální alopecie rezistentní vůči steroidům nebo v případě nesnášenlivosti steroidních léčiv.


I.V. Kosheleva, L.I. Shadyzheva, N.O. Pereverzina, N.A. Klivitskaya

https://www.lvrach.ru/2018/01/15436890/

Plazmolifting ovlivňuje pokožku hlavy uvnitř i vně. Hedvábí a lesk se vracejí do vlasů, kadeře se zastaví a zlomí se.

Pokud se práce provádí správně, pak nebudou žádné takové vedlejší účinky, jako je suchost, hypertermie, svědění, bolest, v místech injekce. Tato technika umožňuje zvětšit průměr vlasů. Pokládání po jeho aplikaci bude svěží a objemné.

Plazmatická terapie má dlouhodobý účinek. Výsledek je dost na pár let, a pak, pokud to bude potřeba, můžete kurz znovu absolvovat.

Období rehabilitace

Po ukončení procedury byste si neměli vlasy umýt nejméně dva až tři dny. Je nežádoucí používat hřeben po manipulaci.

Specialista varuje pacienta před nutností odmítnout návštěvu sauny, od koupání v bazénu, od návštěvy kadeřníka alespoň po dobu prvních tří až pěti dnů po plazmové terapii. Během této doby je nežádoucí vyrábět masky na vlasy obsahující dráždivé složky, jako je hořčice nebo pepř.

Pacient by měl být chráněn před přímým slunečním zářením.

Pro stabilnější a dobré výsledky se doporučuje užívat vitamíny. Lékař by měl doporučit vitamínový komplex, který je pro tento účel nejvhodnější.

Po plazmatické terapii bude vyžadovat zvláštní pozornost péče o hlavu. Opraví výsledek a rozšíří jej. Kromě vitamínových přípravků se doporučuje používat v chladném ročním období výživné masky, které nosí klobouky, což omezuje používání prostředků, které jsou škodlivé pro vlasy, jako jsou žehličky, kadeře, vysoušeč vlasů.

Pro znatelnější výsledky při zvedání plazmy se doporučuje provést střih. Toto opatření vám umožní odstranit rozdělené konce a umožnit rostoucím zámkům rychleji naplnit svazek.

Recenze

Chci zanechat recenzi o postupu pro zvedání vlasů - plazmy. Můj problém s vypadáváním vlasů začal už dávno. Od dětství je mám štíhlé, zejména v přední části a v chrámech. A v posledních letech (mám to kvůli různým stresům a hormonální zátěži), vlasy začaly vypadat šíleně. Už jsem udělal 4 procedury a chci říci, že jsem spokojený! Už po třetím postupu jsem to zjistilpo umytí začaly vlasy padat nejméně dvakrát méně. Ztráta se velmi snížila, to je fakt. Proto doporučuji tento postup.

Anetta37

http://irecommend.ru/content/moi-volosy-dovolny-25

Po porodu a dlouhém kojení mi vlasy ztenčily a ztenčily. Dlouho jsem se neodvážil provést zákrok, ale brzy, když vypadávání vlasů a ztenčování se stalo nesnesitelným. Celkem jsem šel na 4 procedury s intervalem 2 týdnů. V důsledku toho, jak mi řekl tricholog, ztenčující se skvrny na hlavě se stáhly, vlasy byly silnější. Ano, já jsem cítil příznivé účinky plazmatické terapie. Určitě doporučuji tento postup. Velmi efektivní!

Aliya_Hamad

http://irecommend.ru/content/moshchnyi-stimulyator-rosta-volos

Krásný a dobře upravený vzhled lze nazvat slibem úspěchu a sebedůvěry. Většina nedostatků může být skryta kvůli správnému make-upu a dobře zvoleným stylům oblečení. Ale problém vypadávání vlasů je tak snadné skrýt před ostatními, zejména pokud je vyslovován. Plazmová terapie pomůže vyhnout se takovým problémům jako plešatosti. Tato technika se osvědčila v boji proti vypadávání vlasů. Kromě toho je schopen zlepšit vzhled vlasů, vrací její zdravý lesk a hustotu. Bezpečnost a účinnost zajišťuje přirozené a přirozené složení plazmy.