Pepřová maska ​​na nehty

Léčivé vlastnosti papriky červené jsou již dlouho známy. Aplikujte je hlavně při vaření jako koření. Každý zná pepřovou vodku. A z léků známe jen pepřovou omítku, která se používá k nachlazení a artritidě. Protinádorové a protinádorové vlastnosti feferonky jsou již dlouho používány v lidovém lékařství v různých zemích. Jeho působení je založeno na lokálním dráždivém působení. V kosmetologii, pepř našel slušné použití pro simulaci růstu vlasů.

Terapeutické využití pepře je poměrně široké. Kromě potravin, léků, je používán v receptech k posílení nehtů, dnes je to známý a běžný způsob léčby. Před provedením jakýchkoli doporučení k aplikaci je třeba říci, že pepř je nejsilnějším alergenem a před zahájením jeho použití jako terapeutického činidla se ujistěte, že testujete toleranci na tuto rostlinu.

Lidská nehtová destička se skládá z keratinu nebo mrtvých kožních buněk epidermis. To však neznamená, že nehty nepotřebují další výživu. Jídlo lze získat několika způsoby: pomocí různých vitamínů a mikroprvků dovnitř, organizovat vyváženou stravu, která zahrnuje různé potraviny a mnoho zeleniny a ovoce, a můžete si různé pleťové vody, koupele a nehty masky. Dnes budeme o této metodě posilování hovořitnehty jako masky. Zvažte, proč mají takové preference a popularitu. Pro začátek je to naprosto cenově dostupný způsob pro každého. Různé masky mohou být vyrobeny doma. Pro jejich výrobu nepotřebuje minimum času a peněz.

Pokud nechty nechtějí růst vůbec, co lze udělat? Pro takový případ je ideální pepřová maska ​​na nehty. Ačkoli obchody poskytovaly obrovský výběr hotových masek pro nehty, ženy více důvěry v skladbách dělaných ručně - podle receptů tradiční medicíny. Existuje několik způsobů, jak vyrobit masky z pepře, dáme hlavní a náš názor je nejefektivnější.

Možnosti vaření masek na pepř

Číslo metody 1

Pro recept budete potřebovat 2 červené chilli papričky. Umyjte papriky a odstraňte střed. Nyní je musíte důkladně nasekat. Udělejte to jakýmkoliv způsobem k dispozici: v mlýnku na maso, v mixéru, na struhadle, libře v třecí misce. Nyní smíchejte výsledné pyré s jakýmkoliv výživným krémem na ruce. Pro napájení nehtů aplikujte výslednou hmotu na nehtovou desku a kůži kolem ní. Nenechte se strachovat, pokud se kůže začne cítit docela hmatatelná, pepř působí jako lokální dráždidlo. Doporučuje se, aby maska ​​nevydržela déle než 10 minut, poté opláchněte. Jak pepř? Vzhledem ke svým dráždivým vlastnostem způsobuje silný průtok krve do oblasti nehtů a nehet se začíná aktivně pěstovat.

Číslo metody 2

Pro recept potřebujete 2 lžíce krému na ruce, 2 lžičky mletého horkého červeného pepře z obchodu atrochu vařené vody. Pepř dobře promíchejte s krémem na ruce, nyní přidejte několik kapek vařené studené vody. Opět smíchejte vše a dejte do vodní lázně za občasného míchání asi 2-3 minuty. Naše maska ​​je připravená. Nyní můžete léčit nehty. Naneste na ně a vydržte 10-15 minut. Umyjte vodou a mýdlem. A nezapomeňte, že nyní takové prsty nemohou vzít na sliznici, například oči. Pepř je velmi dobře vstřebává do kůže a můžete dostat hořící sliznice.

Číslo metody 3

Pro tento recept budete potřebovat alkoholickou tinkturu z červeného pepře. Každý den musí být vtírán do nehtové desky. Tinkturu můžete míchat s ricinovým olejem. Namočte 20 minut, pak opláchněte.

Číslo metody 4

V jedné lžíci dětského krému nalijte půl lžičky červené papriky, 10 kapek vařené vody, 1/2 lžíce citronové šťávy nebo zředěné kyseliny citrónové. Všechny složky důkladně promíchejte, zahřívejte 10 minut ve vodní lázni. Po ochlazení kompozice může být aplikován na nehty. Pro udržení 15-20 minut, které jsou pokryty polyethylenovou fólií. Doporučuje se provést takovou masku jednou za měsíc. Pokud jsou nehty ve špatném stavu, můžete to udělat jednou týdně, ale ne více.

Všechny výše uvedené příklady lze snadno vyrobit, nevyžadují čas a peníze. Maska může být vždy čerstvá, což zvýší účinnost jejího působení. Všechny recepty jsou založeny na efektu červené horké papriky, stejně silnédráždivé. Díky tomuto efektu je růst nehtů urychlen. A to nejen díky svému pozoruhodnému složení, ale také výrazně posiluje nehtovou desku.

Zde jsou možná nejjednodušší a nejúčinnější masky pro nehty používající feferonku. Jejich použití pomůže zlepšit stav slabých nehtů: posílit je, učinit je lesklými, nedovolí delaminaci. Doufáme, že informace napsané pro vás budou užitečné.

A pro vás je potřeba jedna věc - neustále sledovat stav nehtové desky, při sebemenší změně nehtů, kontaktujte odborníka. Maska bude dalším nástrojem v léčbě a péči o nehty.