Pedikúra s nehtovou houbou

Při ošetření houby na nehtech chodidel, zoufalství navrácení bývalé krásy nehtům a zastavení dělat pedikúru v salonu nebo doma. Je však třeba zvážit, že účinnost léčby závisí nejen na použitém léku, ale také na mentálním postoji pacienta. Neexistuje lepší způsob, jak vzbudit svou duši, než udělat pro svůj vlastní vzhled. Dobře upravené nohy a úhledný tvar nehtů nejenže zvýší váš duch, ale také zvýší účinek léčivých přípravků.

Domácí pedikúra pro nehtové houby

\ t

Nejlepší způsob, jak se starat o nehty během léčby houby na nehtech chodidel, je pedikúra doma. Na rozdíl od salonu pedikúra, nemusíte zažívat psychické nepohodlí během procedury a dát svého pána v nebezpečí infekce.

Během domácí pedikúry stojí za to zvážit některé body:

  1. Nedoporučuje se nanášet barevný lak s hustou strukturou a navíc se při léčbě nemoci věnovat prodloužení nehtů. Ideální možností by bylo použití bezbarvého léčivého laku a další dekorace se třpytkami nebo kamínky.
  2. Je nepřijatelné řezat nehty a kůžičku příliš hluboko. To může vést k mikrotraumatům na nehtech a kolem otvorů, což vyvolá hlubší pronikání plísňové infekce.
  3. Nedovolte, aby členové domácnosti používali nástroje pro pedikúruvysoké riziko zachycení infekce po vás.
  4. Všechny nástroje a příslušenství používané během domácí pedikúry by měly být ošetřeny speciálním dezinfekčním roztokem.

Pedikúra s houbami nehtů v salonu - preventivní opatření

Ti, kteří nechtějí vydržet obvyklý postup až do úplného uzdravení, musíte být připraveni na možné potíže.

Před návštěvou nehtového salonu je nutné předem upozornit svého pána na nemoc. Ne každý pracovník je připraven poskytnout pedikúru majiteli nehtů infikovaných houbou. Pokud je váš pán připraven sloužit vám, bude muset provést řadu dalších opatření, aby zabránil infekci sebe a jiných klientů houbami na nehtech.

Povinná opatření pro pedikúru pro pacienta s klientem nehtové houby jsou následující opatření:

  1. Práce provádí mistr v ochranné masce, rukavicích, zástěře, klobouku a zavřených botách.
  2. Po provedení pedikúry by mělo být dezinfikováno pracoviště velitele a křeslo, ve kterém byl klient umístěn.
  3. Pracovní zařízení, vybavení a nástroje podléhají rovněž povinné dezinfekci.
  4. V ideálním případě by klient, který trpí chorobou plísňových nehtů, měl přinést svůj vlastní pilník na nehty a kartáč na hrubou kůži na nohou.
  5. Po provedení pedikúry se doporučuje klientovi okamžitě aplikovat krém na léčbu plísňových infekcí nehtů.

Lékařská pedikúra snehtová houba

Mnoho majitelů salonů pro pedikúru odhadlo rozsah poptávky po službách pedikúry mezi klienty trpícími plísňovými chorobami nehtů. Není to tak dávno v oblasti kosmetologie nová služba - lékařská pedikúra. Když nehet houba, tento postup je blahodárnou alternativou k domácí pedikúru. Hlavním rozdílem od tradiční pedikúry je absence potřeby předparování nohou ve vodě. Namísto toho jsou kalené plochy změkčeny a vyčištěny speciálními mechanickými zařízeními - brousícími tryskami a uzávěry.

Moderní vybavení pro léčebnou pedikúru je vybaveno systémem pro odstraňování práškových částic keratinizované kůže při zpracování brusných nástrojů. Na konci terapeutické pedikúry se aplikuje terapeutické činidlo na nehtové destičky. Krém nebo gel s antimikrobiálními účinky se aplikuje na kůži mezi prsty a nehtové destičky jsou pokryty terapeutickým lakem. Proveďte lékařskou pedikúru s nehty houba nemůže být jednoduchý pedikúra mistra, a kvalifikovaný podolog - specialista zabývající se problémy nohou. Zpravidla platí, že náklady na lékařskou pedikúru jsou o něco vyšší, než je obvyklé kvůli dodatečným bezpečnostním opatřením uplatňovaným veliteli a přítomnosti dalších postupů.