Pedikúra ryby

Živý peeling, jejichthyo masáž, rybí peeling, rybí peeling nebo jednoduše manikúra /pedikúra s rybami s jistotou získává stále více obdivovatelů po celém světě. Mezi jeho obdivovatele patří ženy všech věkových kategorií a profesí, stejně jako muži a děti. Tajemství této popularity spočívá v zvláštnostech postupu, ve kterém jsou hlavní výkonní umělci zcela neobvyklí ve vzhledu, ale velmi zvláštní a užitečné ryby.

Doktor ryby - mistr pedikúry

V některých zemích se používání ryb Chin-Chin v Číně používá k provádění postupů loupání. Tyto ryby však nejsou příliš populární, protože mají ostré zuby, které klientům kosmetických salonů nezpůsobují příjemné pocity.

Nejčastěji se pedikúra s malými rybami v různých zemích světa provádí za účasti bezzubého Garry Rufy, který se překládá jako rybí lékař. Tito malí obyvatelé termálních vod jsou ideální pro měkký, efektivní peeling a nemohou nic poškodit naši pokožku. Různé zdroje ukazují různé země vodních lékařů - Turecko, Čína, Japonsko. Kdekoli pocházejí, a dnes už potěr opustil celý svět.

Ryby Garra Rufa žijí v teplé vodě, živí se mrtvými buňkami, mají speciální strukturu ústní dutiny (ve formě přísavek) a vylučují enzymy, které jsou pro lidskou pokožku nejvhodnější a které jsou nejvhodnější pro omlazující, obnovující a relaxační procedury.

Tyto ryby jsou téměř vždy hladové, a proto v intervalech mezi procedurami musí mistr lázeňských salonů krmit speciální potravou. Pokud však Garra Rufa zůstane bez práce po dlouhou dobu, to znamená, že není zapojen do pedikúry nebo manikúry, rychle ztrácí svou „kvalifikaci“. To je důvod, proč nemá smysl tyto ryby držet doma a není to levné.

Ale salóny, které svým návštěvníkům nabízejí služby Garry Rufy, se chovají s velkou rychlostí.

Většina z nás se nejprve setkává s exotickými loupanými rybami během prázdnin v teplých zemích. Popularita rybího peelingu se však velmi rychle šíří po celém světě.

Jaká je podstata postupu odlupování ryb?

S výjimkou finanční otázky pro obě strany (majitele salonů a jejich klientů), jinak je pedikúra ryba velmi jednoduchá a pohodlná.

Pokud jdete do salonu speciálně pro tento účel, pak nepoužívejte žádné kosmetické přípravky pro péči o pleť doma v těch oblastech, které budou upraveny rybami - takové „lahůdky“ jim nebudou prospěšné.

Mistr již v salonu jistě zkontroluje kůži kandidáta na peeling, zejména na otevřené rány a poškození kůže, kožní léze, plísňová onemocnění. Pak jsou ruce nebo nohy hygienicky vyčištěny a dezinfikovány - a ponořeny do nádrže s vodou a rybami. Teplota vody je nad 30 ° C, pro manikúru a pedikúru jiné"Akvárium".

V teplé vodě je kůže dušená a změkčená, což usnadňuje práci ryb. A oni jsou vzati pracovat téměř okamžitě! Po pobytu na pohodlném křesle nebo na gauči po dobu 15-30 minut a po obdržení jeho části výhod a potěšení, může pacient lékaře ryby volitelně dokončit postup s jedním z tradičních typů pedikúry, které mistr již provede. Pokud neexistuje žádná taková touha, pak jsou nohy jednoduše masírovány a zpracovány hydratačním nebo výživným krémem.

Ryby pro pedikúru: výhody a nevýhody

Snad jedním z důvodů popularity rybí pedikúry je praktická absence chyb. Nějaký čas, to bylo věřil, že peeling ryb byl nehygienický, protože stejné ryby jedí epidermis od kůže různých hostitelů. Později se však zdálo, že tyto obavy jsou neopodstatněné. Pokud jde o nádrže a vodu, po každém použití se „akvária“ vyčistí a vydezinfikují a kapalina se ošetří zvláštním způsobem, včetně ozáření ultrafialovým světlem. To je ideální. Jak jsou věci v praxi, můžeme jen hádat.

Návštěvníci objasní, zda jsou v daném salonu dodržována všechna preventivní pravidla. Navíc informace, že ryby a voda mohou sloužit jako nositelé a zdroje infekčních onemocnění, nejsou v praxi vyvráceny. To znamená, že rizika stále nejsou vyloučena ... V některých zemích je proto pro masová zařízení zakázán peeling ryb.

Relativní nevýhoda takové pedikúry může býtlechtání způsobené "polibky" ryb. Ve většině případů jsou však pocity, které se objevují v procesu loupání, příjemné pro zákazníky, považují je za vtipné a příjemné. A to není jediná a ne nejdůležitější výhoda módního postupu.

Velitelé rozlišují tři hlavní a rybí pedikúru:

  1. Po koupeli nohou v akvarijním rybníku se povrch kůže stává hladkým, obnoveným, omlazeným, protože Garra Rufa je konzumována mrtvými a nemocnými buňkami dermis, bez ovlivnění zdravé tkáně.
  2. Malé ryby zároveň tráví mikromasáž, která přispívá k relaxaci v končetinách, zmírňuje únavu, odstraňuje opuch a jednoduše si užívá procedury.
  3. Enzymy vylučované rybami během jídla nejlépe ovlivňují stav kůže, omlazují, hojí, tonizují, regenerují pokožku a zlepšují vzhled kůže.

Velitelé i zákazníci rovněž považují velkou výhodu pedikúry ryb za to, že nedochází ke kontaktu s pokožkou s ostrými nástroji používanými v klasické pedikúre: riziko infekcí se snižuje a pravděpodobnost zranění se snižuje na nulu. Pro ty, kteří mají velmi citlivou pokožku nebo jsou velmi blízko povrchu jsou kapiláry na prstech, rybí peeling může být téměř jediný dostupný způsob péče a čištění dolních končetin. A mnoho lidí vidí v pozorování procesu druh rekreace nebo zábavy.

Odborníci říkají, že Garra Rufa se nemůže starat jen o tonohou, ale také k léčbě některých kožních onemocnění, jako je dermatitida, lupénka, ekzémy, různé druhy peelingu a akné. Proto lze rybí peeling aplikovat na různé části těla - paže, nohy, záda, stehna.

Pokud spojíme všechny výhody do jednoho, můžeme říci, že ryby působí na naše nohy komplexně a zároveň zklidňují nervový systém, uvolňují celé tělo, zbavují stresu a starají se o nohy, zlepšují a omlazují pokožku.

Budete muset zaplatit za další potěšení a péči, ale náklady na řízení nejsou přemrštěné. Jediná škoda je, že jedno sezení nebude stačit na to, aby bylo dosaženo znatelného výsledku. Doporučuje se podstoupit minimálně 5-10 takových postupů s frekvencí nejvýše každé dva týdny.