Pedikúra doma

Nepochybně, každá dáma se snaží se všemi svými silami udržet svůj vlastní dokonalý obraz. Trvá to hodně času a peněz, protože, jak každý ví, krása opravdu vyžaduje oběť. Je dobré, když má žena finanční příležitost pravidelně navštěvovat různé procedury v kosmetických salonech. Některé mladé dámy se však musí o sebe postarat bez odborné pomoci. Nejdůležitějším prvkem každého obrazu je pedikúra. Nehty umístěné na prstech a samotná kůže vyžadují zvláštní péči. Ne všechny ženy však vědí, jak postupovat správně doma, a proto jsou omezeny na banální lakování.

Jak udělat pedikúru doma?

Především nezapomeňte, že tento postup má několik variant. Pokud máte všechna potřebná příslušenství, můžete si je vyrobit sami bez významných nákladů. Zpočátku by žena měla jasně definovat, jaký typ pedikúry má ráda, a teprve pak pokračovat přímo k přípravě. Mohlo by se zdát, že následující postupy nejsou možné, ale to je v zásadě špatné.

Hardware pedikúru lze provádět pouze se speciálním strojem, který je určen pro broušení a korigování tvaru nehtové desky, odstranění kutikuly, odstranění odumřelých kožních buněk dermis nebo kukuřice. Toto zařízení můžete zakoupit v aplikacispecializovaných prodejnách nebo objednat online. Samozřejmě musíte utratit určitou částku, ale v důsledku toho žena získá nejlepšího asistenta, aby vytvořila dokonalé nehty.

Klasická pedikúra je jednoduchá, protože její rozdíl od předchozího typu je pouze to, že kutikula, mozoly a mrtvé buňky epidermis jsou odstraněny ručně pomocí speciálních pinzet, pilníků na nehty a pemzy. Tento postup nevyžaduje velké investice, takže každá žena je ideální volbou. Je velmi důležité věnovat zvláštní pozornost dezinfekci všech přístrojů, aby se zabránilo zavedení patologických mikroorganismů.

Francouzské pedikúry, mladé dámy vždy znamenají použití bílého laku na horní okraj nehtové desky, ale to není úplně správné. Tato metoda se liší tím, že prsty jsou ošetřeny speciálními prostředky, které změkčují pokožku a chrání ji před mechanickým poškozením během procedury.

Ale pedikúra SPA je obtížné dělat doma. K tomu je zapotřebí komplex speciálních čisticích a zvlhčujících prostředků. Rovněž je nutné vyleštit nehtovou destičku a odstranit všechny odumřelé kožní buňky. Ale drahé make-up pro nohy mohou být nahrazeny self-made křoviny.

Jak udělat hardwarovou pedikúru?

Při koupi vozu je třeba vzít v úvahu skutečnost, že vybavení kabin se výrazně liší od vybavení určeného pro domácí použití.Proto je důležité konzultovat s prodávajícím a zvolit nejlepší možnost, stejně jako pečlivě přečtěte pokyny. Hlavní výhodou tohoto typu pedikúry je úplné odstranění mrtvých buněk, kuřích a kůžičky.

Začněte změkčením povrchu nohou. Pokud máte po ruce speciální nástroje, je nejlepší je použít. Ale v extrémním případě, můžete jednoduše parní nohy v horké vodě s přídavkem éterických olejů, a pak zacházet s hydratačním krémem. Teprve poté musíte začít s odstraňováním přebytečné kůže.

Po dokončení první etapy je nutné věnovat pozornost nehtové desce, vyrovnat ji se speciální tryskou a upravit tvar. Samozřejmě, že to bude trvat hodně času, ale s každým dalším postupem bude snížena. Poté můžete aplikovat lak svého oblíbeného odstínu a po vysušení ošetřit prsty změkčovacím krémem.

Jak udělat klasickou pedikúru doma?

Tento postup bude třeba důkladně připravit. Nejdříve je třeba vařit nohy ve vaně s přidáním mořské soli. Můžete začít odstraňovat mrtvou tkáň, i když jsou nohy ve vodě. To pomůže ušetřit čas. Pak byste měli vymazat zbytky starého laku a vytvořit nehtovou desku. Je důležité si uvědomit, že pokud jsou oválné, rychle se začnou odlupovat a růst do kůže.

Dalším krokem je řezání pokožky. Je nutné jemně zatlačit bambusovou tyč apak řez se speciálními nůžkami. Pokud stále nemůžete odstranit část kůže, můžete to udělat pinzetou. Často, kvůli nedostatku zkušeností, ženy zraní prsty, tak rána by měla být okamžitě zpracovaná s antiseptikem, a jen pak pokračovat k použití laky. Poslední fází je aplikace různých krémů.

Pedikúra SPA doma

Tento typ postupu lze bezpochyby hodnotit pouze v kosmetickém salonu, ale bude možné zlepšit stav nohou sami. Mnoho žen tráví každý den v pohybu obrovské množství času, takže dolní končetiny vyžadují odpočinek a relaxaci. Je nezbytné, aby se pára v horké vodě vypařila s několika kapkami rozmarýnu, máty a borovicového oleje. Je také žádoucí rozpouštět některou mořskou sůl v kapalině.

Po tom, měli byste použít domácí křoviny na základě kůže na základě mletých kávových zrn a růžové hlíny. Po deseti minutách by měl být nástroj opláchnut a odstraňte kutikulu. Pak se použije další maska. Pro jeho přípravu je třeba promíchat třicet gramů mořské soli a stejného množství jódu. Po pěti minutách musí být hmota odstraněna. Na závěr, můžete ošetřit povrch kůže s výživnými krémy, a teprve pak přistoupit k aplikaci laku.