Pedikúra

Pedikúra je hygienický postup péče o nohy, který by měl být prováděn nejméně jednou za dva týdny. V létě je zvláště důležitá pedikúra, protože v otevřených botách jsou nehty znečištěny prachem a tvoří se natopty, v důsledku čehož nohy vypadají nečisté. Pro udržení normálního stavu pokožky chodidel, nehtů a prstů na nohou, jakož i mezioložních záhybů se doporučuje pravidelně stříhat pedikúru. Jak provést pedikúru a co je k tomu zapotřebí, řekneme v naší dnešní publikaci.

Nejdříve, když se ořezává pedikúra, odřezávají se odumřelé kožní buňky nehtu, odstraňují se a odstraňují mozoly, kuří oka, stejně jako ošetření deformovaných a zarostlých nehtů. Pro pedikúru s ostrým okrajem se do sady nástrojů přidává speciální holicí strojek s čepelí, stejně jako silné kleště a sterilní pemza. Lepší pedikúru je lepší provádět s mistrem, protože při provádění pedikúry se můžete zranit řeznými nástroji. A dokonce i sebemenší řezy nebo slzy mohou způsobit zánět.

Proto je velmi důležité dodržovat pravidla hygienického a epidemiologického režimu a používat pouze sterilní nástroje při provádění oříznuté pedikúry.

Postup při ořezávání pedikúru začíná teplou lázní, do které se přidává mýdlový prášek nebo tekuté mýdlo. Tyto prostředky přispívají k lepšímu změkčení nadržených vrstev kůže.Doba trvání koupele v závislosti na stavu pokožky je 15 až 30 minut. Poté se po vysušení nohy ručníkem odstraní nadržená kůže holicím strojkem. Pak se nehty očistí od hromadění šupin a nečistot a dávají jim tvar pomocí kleští a souboru.

Po ošetření jedné nohy se stejným způsobem postupuje. Po dokončení ošetřování se chodidla opět ponoří do lázně a pokračují k odstranění zbývajících kuřích a keratinizace v oblasti bočních úhlů. Pokud potřebujete další čištění nehtové kůžičky nehtů, vyrábí se řezáním. Dále hrubá kůže ošetřená pemzou.

Na konci nohy otřete a namažte mastný krém. Mistr může také provést lehkou masáž chodidel a lakování nehtů.

Úprava pedikúry doma

\ t

Chcete-li provést pedikúru doma, lze provést pouze tehdy, pokud jste si jisti, že nástroje jsou sterilní a mají dovednosti k řezání kůže. Jinak, když používáte holicí strojek, můžete zranit pokožku nohou. Měli byste také velmi opatrně odříznout zarostlé nehty a kůžičku.

Nejdříve si připravte teplou koupel s vodou a mořskou solí, přidržte na ní nohy po dobu 20 minut a pak jednu nohu osušte. Zjemněnou pokožku na patách pečlivě ošetřete holicím strojkem, který odlupuje stratum corneum. Opakujte stejné kroky s druhou nohou.

Následně si otřete nohy a nechte nehty požadovaný tvar. Pomocí nůžek nakrájíme kůžičku. Pokud jste velmi tenkáPokud je kůže blízko nebo cévy jsou umístěny blízko u sebe, pak je kůžička lepší jednoduše odstranit s dřevěnou tyčí.

Pomocí pily zpracujte boční válečky a opatrně pumpovejte kroky. Po tom, snížit nohy v lázni a udělat peeling. K tomu smíchejte jednu polévkovou lžíci kávy se zakysanou smetanou a ošetřete směsí nohou.

Nakonec naneste hydratační krém na nohy a zakryjte nehty ozdobným lakem.

To je v podstatě vše, co potřebujete vědět o pedikúru. No, aby se zachovala krása nohou pomůže denní koupele s infuze bylin, stejně jako přírodní křoviny, které pomohou rychle zbavit keratinized kůže na patách.

Dodržujte naše doporučení, starejte se o nohy a buďte krásná!