Péče o nehty doma

Pro mnoho žen je péče o nehty doma známým postupem. Konec konců, každá móda chce mít krásné a dobře udržované měsíčky.

Pozornost, kterou věnujeme většině žen, však může být učiněna neuspokojivým závěrem: mnozí z nich nevědí, jak se o ně starat, nebo nechtějí.

Zakřivené a křehké nehty, bílé skvrny, praskliny a proužky na nehtových destičkách - to je důsledek nedostatečné a nesprávné péče o ruce. Ženy z nějakého důvodu věnují více pozornosti, času, úsilí a financí, aby se staraly o obličej a vlasy, ale bohužel se jim nedostává řádné péče.

Naše ruce však také vyžadují péči. Pravidelné nanášení různých lakových nátěrů nebo krémů nestačí k tomu, aby vypadaly uklizené a zdravé. Je nutné se o ně pravidelně a správně starat, a pak výsledek nebude trvat dlouho. Jak to udělat doma - to je náš článek.

Péče o měsíčky

Ochrana - přesně tam, kde začíná péče o nehty. Každý den naše ruce, včetně nehtových destiček, trpí účinky různých nepříznivých faktorů. Silný vítr, spalující slunce, silný mráz, chemikálie, tvrdá voda, a tak dále mají negativní vliv na nehty a kůži rukou. Proto potřebují neustálou ochranu.

Při větrném a mrazivém počasí používejte rukavice, rukavice nebo palčáky, což to umožníChraňte své ruce před povětrnostními vlivy a polevou a nehty - před poškozením a zlomením. A v horkém počasí, nezapomeňte zvlhčit ruce se speciálními krémy, věnovat zvláštní pozornost na nehty desky. Použití takových nástrojů nejenže zabrání vysychání kůže a nehtových destiček, ale také je chrání před ultrafialovým zářením.

Při provádění domácích prací s chemikáliemi nezapomeňte nosit na rukou gumové rukavice. Ano, není to příliš pohodlné, ale zároveň téměř všechny moderní mycí a čisticí prostředky obsahují agresivní složky, které negativně ovlivňují naše pera, včetně manikúry. Proto je lepší umýt nádobí a provádět čištění pomocí gumových rukavic, spíše než chodit s rozbitými a poškozenými nehty.

Jídlo je naše všechno!

Zdraví naší manikúry závisí do značné míry na tom, co jíme. Aby byly nehty silné a zdravé, musí být ve stravě přítomny následující potraviny:

 • zelenina;
 • ovoce;
 • bobule;
 • mléčné výrobky;
 • zelené;
 • ryby a mořské plody;
 • tvrdé sýry;
 • sušené ovoce;
 • matice.

Vitamíny a minerální látky by měly být pravidelně přijímány v našem těle, v případě jejich nedostatku je velmi těžké udržet vaše nehty zdravé. Někdy správná výživa nestačí k tomu, aby plně uspokojila vitamínové potřeby těla. Proto, pokud je to nutné, odborníci mohou také doporučit multivitaminové komplexy, které zahrnujíVápník, vitamíny A a E jsou zahrnuty.

Podnosy pro nehty

\ t

Speciální lázně jsou nejúčinnějším prostředkem péče o měsíčky. Poskytují péči, hydratují, posilují a vyživují nehtové destičky. Nabízíme vám několik účinných a snadno připravitelných receptů.

Olejové lázně

\ t

Nalijte zeleninové, olivové a ricinové oleje ve stejném poměru. Pak zahřejte trochu olejové kapaliny ve vodní lázni a ponořte prsty do ní po dobu 10-15 minut. Můžete také přidat trochu čerstvě vymačkané citrónové šťávy do "koktejlu" z rostlinných olejů - to vám umožní saturovat měsíčku s vitaminem C.

Pokud nemáte čas na koupání, pak můžete jednoduše navlhčit vatový tampon ve vyhřívaném oleji a otřít nehty.

Olejová terapie je velmi užitečná pro nehty. S pravidelným postupem, výsledek nebude trvat dlouho: nehty přestanou lámat a odlupovat, stát se silný, zdravý a dobře upravený.

Léčba citronem

\ t

Léčba citronem je zvláště užitečná pro zažloutlé a exfoliované nehty. Řez citrusy na polovinu a ponořte měsíčku do citronové buničiny po dobu 5 minut.

Solné lázně

\ t

Mnozí si zřejmě všimli, že po plavání v mořské vodě jsou nehty mnohem silnější a jejich růst je výrazně urychlen. Bohužel je nereálné cestovat neustále do teplých zemí na pobřeží, aby se zlepšily jejich nehty. Ale můžete rehabilitovat doma.Jednoduše rozpusťte pár lžic mořské soli v teplé vodě a nechte měsíčky v misce s tekutinou.

Správná manikúra

Pokud chcete, aby vaše nehty vypadaly dokonale, naučte se správně manikúru. Není to těžké, hlavní je jasně dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 1. Nasaďte destičky vždy v jednom směru.Pokud budete řezat různými směry, vaše nohy budou křehké a začnou se odlupovat. Kromě toho je zodpovědný za výběr nástroje pro podání. Pro domácí manikúru je lepší použít skleněné pilníky nebo ty, které mají gumovou nebo lepenkovou základnu. Mistři nehtů doporučují pilníky před držením vany, zatímco jsou stále v suchém stavu, jinak se nelze vyhnout vrstvení nehtových destiček.
 2. Oříznutí kůžičky.Kožený váleček je součástí nehtu, takže také potřebuje náležitou péči. Nejdříve je třeba ji dobře navlhčit, když je pokožka měkká, jemně ji zatlačte zpět pomocí speciální hřebíky. Pak pinzetou odřízněte otřepy a přitom buďte velmi opatrní, abyste nepoškodili kůži.
 3. Zakrytí nehtových destiček speciálním ochranným prostředkem.​​To by měla manikúra skončit. V kosmetických obchodech najdete mnoho takových nástrojů: pro zpevnění, zesvětlení, vyrovnání nehtové desky. Zkuste si vybrat ten, který vám vyhovuje. Mimochodem, tyto nástroje mohou být použity jako základdekorativní lak. Je třeba poznamenat, že vícebarevné povlaky musí být také řádně používány. Za prvé, dávejte přednost pouze kvalitním produktům. Za druhé, nepoužívejte tmavé laky po dlouhou dobu, může to vést ke změně barvy nehtových destiček. Za třetí, pro odstranění krytu nehtu použijte nástroje bez acetonu - tato látka má škodlivý vliv na nehty.

Jak vidíte, péče o nehty je snadná a jednoduchá. Hlavní věc, kterou musíte udělat, je správné. Pokud se o ně neustále a kompetentně staráte, budou vždy vypadat perfektně.