Péče a ošetření jódu

Pokud sám Alexander Sergejevič Puškin nepovažoval péči o nehty pro muže za hanebnou, pak to, co můžeme říci o ženách, pro které jsou konečky prstů nástrojem krásy, neméně důležité, řekněme, víčka, obočí nebo rty. Nástroj je bohužel velmi křehký. A abych byl přesnější - křehký a někdy rozvrstvený. Prevence problémů není s jódem obtížná. Samozřejmě ne ve své čisté formě (alkohol obsažený v roztoku může vyschnout povrch nehtové desky a dokonce způsobit popáleniny konečků prstů). Jednou za měsíc však můžete provést takový postup, pokud opatrně aplikujete jód na nehet štětcem nebo vatovým tamponem, zatímco se nedotýkáte kůže a kůžičky. To by mělo být provedeno před spaním. Pokud do rána nezmizí žlutost nehtů, otřete je vatou namočenou v citronové šťávě. Je pravda, že stále musíte mít na paměti, že reakce těla na konkrétní lék (včetně jódu) je čistě individuální.

Mimochodem, o Puškinovi. Ukazuje se, že jód jako chemický prvek s atomovým číslem 53 periodické tabulky Mendělejevů ve formě dostupné lidstvu je ve stejném věku jako velký ruský básník. Látka byla objevena až v roce 1811 francouzským chemikem Bernardem Courtoisem, který ji objevil v popelu mořských řas. No, po dvou stoletích, objev Monsieur Courtois slouží docela dvorní cíle.

Nail ukazuje koupel

\ t

Pro trvalou prevenci stavu nehtů doporučují kosmetologové alespoň dva osvědčené a účinné způsoby - koupele a výživné masky (ano, jen masky, jako na obličeji). V obou případech jod působí jako katalyzátor pro ennoblingové procesy.

Nejjednodušší lázeň je solná lázeň. A není to o nic jednodušší: lžíce soli a tři kapky jódu na šálek teplé vody. Udržujte ruce v roztoku (samozřejmě ne ve sklenici) po dobu 20 minut.

Poté naneste krém. Pro koupel na bázi pomerančové šťávy (půl sklenice čerstvě vymačkané šťávy, půl sklenice vody), dvě čajové lžičky sodné nebo mořské soli a 4 magické kapky jódu. Procedura „máchání“ bude trvat 15 minut. Krém v tomto případě by měl být aplikován, přičemž zvláštní pozornost je věnována nehtovému lůžku a kůžičce. Oranžová lázeň s jódem je vynikajícím prostředkem proti křehkosti a delaminaci špiček nehtů - díky přítomnosti vitaminu C. Doporučuje se používat koupele s frekvencí dvakrát týdně.

Maska, já tě znám

Na rozdíl od lázní by měly být regenerační a vyživující masky na nehty prováděny jednou týdně, opět před spaním, aby se na chvíli zabránilo kontaktu s vodou. Cenově nejdostupnější maska ​​je citron. Směs se připravuje na bázi jakéhokoliv rostlinného oleje až do slunečnicového oleje. Olej zahřívejte ve vodní lázni, přidejte k němu - 1 lžíci - třikapky jódu a citronové šťávy. Rozetřete kompozici do konečků prstů, do základny nehtové desky a podél okrajů. Po 10 minutách se zbytky neabsorbované směsi osuší ubrouskem.

Můžete dělat bez citrusů, dělat masku na jeden olivový olej, přidávat k němu (1 čajová lžička) 2-3 kapky jódu. Pomocí vatového tampónu namažte nehty a konečky prstů hojně a poté, co budete čekat, až se směs absorbuje, položte si rukavice a jděte do postele přímo v nich. A ráno, jak se říká, cítí rozdíl!

Ale s pepřem

Mimochodem, pro složitější proces, odborníci doporučují „jednoduchou“ solnou lázeň (bez přidání jodu), aby použili předběžný krok pro složitější proces - použití masky červené papriky. Podle ujištění je velmi příznivá k tomu, aby se zbavila hřebíků nehtů, stejně jako jejich rychlého růstu (bohužel bylo prokázáno, že ženské nehty rostou pomaleji než u mužů). Je to takto. 10 gramů mletého chilli se smíchá ve stejném množství vody a smíchá se s nemastným krémem na ruce (jak se říká, podle chuti). Získaná látka se zahřívá ve vodní lázni, mírně se ochladí a aplikuje se teple na nehty, ne šetří. Po půl hodině se všechno umyje teplou vodou. Jediná věc je, že byste tuto masku neměli zneužívat. Pepřová zelenina je žíravina, a proto stačí, aby se jednalo o zasedání, maximálně dvakrát za měsíc.

Přesně řečeno, můžete udělat masky pro nehty z mnoha improvizovaných produktů, jako polévka ze sekery byla vařena lidmi nebo řídil měsíční svit ze stoličky Ostap Bender. Jediný rozdíl je náš.přípravky jsou skutečně užitečné. No, například brambory a zelí. Vezmeme bílý list a syrový brambor, nakrájíme, přidáme zakysanou smetanu, promícháme a vložíme prsty do směsi na čtvrt hodiny. Pak necháme měsíčky očistit tamponem namočeným v mléce a připravené: získá se minimum živin, což je maximální potěšení.

Éter vám pomůže

Z regeneračních (na rozdíl od uvedených preventivních) přípravků pro péči o nehty odborníci doporučují ne jod, ale esenciální oleje, a ne všechny. Proces léčby těmito látkami samozřejmě není tak krátký, jak bychom chtěli, ale účinek je prodloužen.

Kosmetologové říkají, že jedním z nejúčinnějších éterických olejů pro tento účel je citron. Má antibakteriální vlastnosti, kromě toho bělí nehty dobře, což je důležité pro příznivce jasných laků. Podobný jemu ve výsledcích bergamotového oleje. Pomeranče a grapefruity jsou přibližně ve stejné řadě. Na internetu, ylang-ylang olej je velmi chválen, kapka, která údajně funguje zázraky - nehtové desky jsou stále silnější než naše oči. Kromě toho jsou jejich nehty také leštěné. Není však nutné jít po exotických věcech - dokonale odstraňuje zákal a zabraňuje vzniku otřepů pelargónie.

Kosmetické oleje lze zakoupit v lékárnách, pokud to není potřeba - vše bude na webu. Pravda, pro větší jistotu stále konzultujtekosmetička.

Vůle vačkovat

Ve skutečnosti existují stovky přípravků pro péči o nehty. Samozřejmě, že nejsou omezeny na jód, oleje a zeleninu. Mimo jiné existují velmi extrémní způsoby, jak udržet nehty v kráse a lesk. Například, s pomocí včel, to je, ne včely sám (který by se podobal velmi “stigmata svaté Theresa”), ale přes produkt jejich vitální aktivity, vosk. Lékařský zákrok není určen pro slabé srdce, ale krása, jak je známo, vyžaduje ... Vosk se roztaví v páře a na okamžik jsou do něj ponořeny konečky prstů, pak okamžitě ve studené vodě. Výsledná kůra není odstraněna až do rána. Spánek bude muset nosit rukavice. A tak dvakrát týdně po dobu dvou měsíců. Říká se, že nehty velmi posiluje. No, vůle, bez které by v naší době byly ženy obtížné.