Parafínová terapie

Ženské ruce jsou více než jiné části těla vystaveny vnějším faktorům. Prakticky každá žena dělá každý den spoustu rukou: mytí nádobí, podlahy, příprava jídla, mytí. Kromě toho je kůže rukou citlivá a reaguje na vnější vlivy. V souhrnu to vše vede ke skutečnosti, že pleť předčasně stárne a stává se ochablou, suchou, drsnou. V tomto případě pomohou různé kosmetické procedury obnovit původní krásu, z nichž jednou je parafínová terapie. Dnes se o této technice dozvíme podrobněji.

Co je to parafínová terapie?

Parafínová terapie je populární tepelně bezbolestný postup pro obnovu kůže rukou. Je ideální udělat to v chladném období roku, protože tento postup umožňuje dokonale prohřát končetiny, zlepšit krevní mikrocirkulaci a obnovit rovnováhu vody. V důsledku toho proniká pokožkou mnohem více živin v důsledku tepelné reakce. Kromě toho, během procedury, tam je vynikající zvlhčení kůže rukou, což není snadné dosáhnout pomocí konvenčních postupů. Také při parafínové terapii se zlepšují procesy regenerace kožních buněk, jsou pružnější, pružnější a měkčí.

Jednou z výhod tohoto postupu je, že klient okamžitě pociťuje pozitivní výsledek a přetrvává po určitou dobu. Kůže se stává měkkou a hladkou, bez podráždění.

Je důležité, aby kromě získání kosmetologického účinkuJe možné zlepšit stav kloubů, zmírnit bolest v prstech a odstranit opuch a praskliny, jemné vrásky a oděrky na rukou budou méně patrné.

Fáze terapie

Parafínová terapie se skládá z několika fází. Před zákrokem je nutné provést manikúru, ale lak na nehty se nepoužije tak, aby se všechny užitečné látky lépe vstřebaly. Před zahájením procedury provádí mistr přípravu klienta. Dezinfikuje kůži speciálním antiseptikem, pak aplikuje křoviny a křoviny. Tato fáze umožňuje odstranit malé šupiny kůže, odumřelé buňky a nečistoty. Je tedy možné připravit pera pro zákrok a zlepšit krevní oběh a proces regenerace kožních tkání.

Za druhé, po praní se zbytky smetany odstraní vlhkým hadříkem nebo se umyjí v teplé vodě. Další etapa postupu spočívá v aplikaci peelingu, který umožňuje odstranit všechny zbytky mrtvých buněk po praní. Pak je nutné pokožku vyživovat užitečnými vitamíny a stopovými prvky. To lze provést pomocí speciální masky nebo olejů, které zvlhčují a vyživují pokožku a zabraňují jejímu rychlému stárnutí. Odborníci v této fázi parafínové terapie doporučují aplikovat pouze olej, protože neobsahují žádné přísady a konzervační látky, a proto umožňují pokožce absorbovat více živin. Specialista vybere olej v závislosti na stavu pokožky klienta. Pokud je v rukou mnoho ran, odřenin a prasklin, upřednostňuje mistrrakytníku, protože má hojivé účinky na rány. A až poté mistr sníží ruku klienta ve speciální kosmetologické lázni s předehřátým parafínem. Během tohoto procesu je důležité nepohybovat končetinami a prsty, aby parafín dobře zamrzl. Je nezbytné, aby prsty nebyly stlačeny, a proto parafín dokonale pokrývá všechny oblasti na této části těla. Je nutné spustit ruku na několik vteřin, pak ji odstranit a během 10 vteřin parafín „uchopí“, po několikanásobném stisknutí páka na několik vteřin sníží ruku do parafínu. Nejoblíbenější je tento způsob ponoření končetiny do speciální lázně. V některých salonech však odborníci dávají přednost nanášení teplého roztaveného parafínu na pokožku rukou pomocí speciálního kartáče, namočeného v parafínu. To vyplývá ze skutečnosti, že v důsledku takového nasazení parafínu se akumuluje a účinek bude více vyjádřen.

Poté odborník vloží do rukou klienta speciální sáček určený pro parafínovou terapii nebo běžné plastové sáček a položí ruku do teplého obalu, například z ovčí kůže nebo mahry. Udělá totéž s druhou končetinou. To je nutné, aby se rukojeti opatrně zahřály a parafín postupně ochlazuje, což dodává kůži vše potřebné. Po 10-15 minutách odborník opatrně odstraní parafín z rukou a na pokožku nanese výživný krém. Obecně platí, že samotný postup netrvá déle než půl hodiny.

Kontraindikace postupu

\ t

Navzdory vynikajícímu účinku, přístupnosti a snadné implementaci má parafínová terapie řadu kontraindikací. Tento postup je zakázán pro osoby s vysokým krevním tlakem, křečovými žilami. Ale nebojte se: v tomto případě může být termální parafínová terapie nahrazena studenou. Pro tohoto odborníka v kabině bude používat speciální parafín, který má konzistenci smetany. Účinek nebude horší. Mimochodem, tato studená parafínová terapie může být prováděna doma bez zakoupení speciálního vybavení.

Zaměřujeme vaši pozornost na skutečnost, že jakákoli parafínová terapie je zakázána, pokud je srdeční onemocnění, arytmie, cirhóza jater, diabetes. Parafínová terapie by neměla být prováděna pro ty, kteří mají otevřené hnisavé rány na kůži rukou, plísňových onemocněních a trofických vředech.

Mělo by se také připomenout, že před použitím postupu stojí za to vědět, které oleje, křoviny, krémy a parafín specialista uplatní a ujistěte se, že nejste alergičtí na složky těchto kosmetických prostředků.

Díky řádně provedené parafinové terapii bude pokožka vašich rukou pružnější, mladší, měkká a pružná. Vitamíny a mikroprvky, které se nacházejí ve výživném krému, proniknou do dermis. Po zákroku budete cítit lehkost, čistotu a potěšení. A vaše pera budou znovu vypadat nádherně, kůže na nich bude tak jemná a měkká, že se jí nedotkne žádného muže.