Parafín - tajemství mladistvých rukou

Parafínová terapie je mimořádně příjemným, úžasně účinným postupem pro obnovu zdraví a krásy pleti. Mráz a sluneční světlo, detergenty a zvýšený stres - agresivní účinky prostředí vedou k tvorbě kuří oka, suchosti, zarudnutí, otokům a předčasným vráskám. Společný výraz, že věk ženy určuje její ruce, je všem znám. Jak obnovit zdraví a krásu jemné kůže? Parafínová terapie je jednou z nejlepších metod, jak rychle hydratovat pokožku, nasycit její hluboké vrstvy užitečnými látkami a oživit její přirozené záření. Řekneme vám o všech jemnostech a nuancích tohoto postupu: kde a jak to lze udělat, jaké jsou jeho výhody a kontraindikace, co je potřeba, abyste se naučili omlazovat ruce parafínem.

Parafínová terapie - co to je?

Parafínová terapie byla vynalezena již na počátku 20. století pro léčbu zranění a rehabilitace po válečných ranách, protože byly zaznamenány téměř magické účinky horkého parafínu na míru regenerace poškozených tkání a jeho protizánětlivý účinek. Když parafín přišel do kosmetologieOkamžitě získala úžasnou popularitu - po tom, co odstranila parafínové rukavice, její ruce se staly hladkými a měkkými jako novorozené dítě. Parafínové masky se používají nejen pro omlazení pokožky rukou, ale i pro obličej, tělo a nohy.

Jak tedy parafín působí na kůži? Tato látka se liší tím, že uvolňuje teplo velmi pomalu. Pod jeho vlivem se teplota kůže zvyšuje o 1-3 stupně, zvyšuje se průtok krve, svaly se uvolňují, zánětlivé procesy se snižují a mizí. Póry na kůži se otevírají a živiny aplikované na kůži před procedurou mohou proniknout do jejích hlubokých vrstev. Zvýšený průtok krve způsobuje zvýšenou cirkulaci podkožní lymfy, která spolu s potem uvolňuje toxiny na povrch, zatímco vlhkost se z kůže neodpařuje, ale je absorbována zpět, přirozeně ji hydratuje, ale toxiny zůstávají na povrchu. Tento proces se nazývá "dýchání kůže". Postupně ztuhne parafín, zpevní pokožku a vyhladí jemné vrásky, čímž dodá pokožce dlouhou a sametovou měkkost po dlouhou dobu.

Tento postup má kontraindikace, ale je jich málo. Jedná se o závažná onemocnění kardiovaskulárního systému, akutní zánětlivé procesy, druhá polovina těhotenství, zánět pustulí a poškození kůže.

Účinnost použití parafínové terapie

\ t

Takže, parafínová terapie

 1. Posiluje spoje a dává jim pružnost zpět
 2. Odstraňuje toxiny a zvlhčuje pokožku
 3. Snižuje otok
 4. Uvolňuje napjaté svaly
 5. Podporuje hluboké pronikání živin do kůže a stimuluje proces jejich produkce v samotném těle
 6. Zlepšuje tón pleti a vyhlazuje vrásky
 7. Zvláště užitečné, příjemné a dokonce nezbytné v zimě a na podzim, kdy tělo potřebuje hluboké oteplování.
 8. Schopen potěšit vás, zmírnit napětí a únavu a zmírnit stres.

Materiál a příslušenství pro parafínovou terapii

\ t

Pro řádně aplikovanou a účinnou terapii je zapotřebí speciální kosmetický parafín. V žádném případě nelze použít materiál, ze kterého se svíčky, protože neprošel procesem čištění a není nasycen nezbytnými živinami. Naopak může dokonce poškodit zdraví pokožky. Speciálně vyčištěný a připravený parafín lze zakoupit ve specializovaném obchodě s kosmetikou nebo v lékárně. Tam si můžete koupit jak obyčejný bílý parafín, který neobsahuje žádné příchutě a přísady, nebo parafín s výtažky a oleji z čajové růže, broskví, karite, šípků a dalších účinných látek často používaných v procedurách SPA. Jednoduchý bílý parafín je ideální pro alergiky, a doma, k posílení příjemných pocitů a relaxace, můžete přidat několik kapek esenciálního oleje do lázně a vychutnat si oblíbenou vůni levandule, pomeranče nebo jasmínu. Pro jednu relaci budete potřebovat 2-3kilogram parafínu, protože je nutné několikrát snížit ruce v lázni a vytvořit tak parafínovou rukavici. Reparafin, který vytvořil rukavici, nebude použit. Pohlcuje toxiny, které vaše tělo již očistilo. Látka bude muset být odhozena. Parafínové plnění lázně bude také nutné vyměnit po 20-25 použití, a vana by měla být důkladně vyčištěna.

Druhou nezbytnou složkou je parafínová lázeň. V kosmetických prodejnách se prodává speciální přístroj s vnitřním povlakem z teflonu nebo plastu, odolný vůči vysokým teplotám. Takové zařízení je velmi pohodlné, protože elektronický displej umožňuje nastavit a udržovat v automatickém režimu požadovanou teplotu ohřevu této pomalu se tavící a rychle zahušťující látky. V nepřítomnosti takového zařízení si můžete vybrat možnost rozpočtu a zahřát parafín ve vodní lázni, která bude trvat o něco déle. Parafínová nádrž by měla být instalována na cedník a zahřívána přes vroucí vodní páru. Je třeba dbát na to, aby parafín nevystříkl vodu. Při použití této metody je obtížnější stanovit požadovanou teplotu parafínového ohřevu. Odborníci navrhují ohřev látky na pohodlnou teplotu 40-50 stupňů. Vana by neměla hořet! Předpokládá se, že parafín nemůže být spálen, protože pomalu uvolňuje teplo. To však není úplně pravda. Chcete-li zkontrolovat, že je třeba upustit trochu zahřátý parafín na zadní straně ruky. Neměl bysvznikají sebemenší nepohodlí.

Kromě těchto dvou hlavních složek budete potřebovat jednorázové polyetylenové rukavice nebo tašky, teplé froté rukavice na ruce nebo pedikúru ponožky na nohy, výživný krém, křoviny a hydratační krém nebo máslo. Stejně jako relaxační hudba, pohodlná židle a touha plně si užít procedury pro aplikaci parafínové terapie doma. Pokud jste však tento postup nikdy nezkusili sami, měli byste ho nejprve projít v salonu krásy. Zkušený odborník vybere nejlepší parafínovou směs potřebnou pro optimální teplotu a dobu trvání sezení.

Podrobné pokyny pro domácí parafínovou terapii

\ t

Hýčkejte své ruce luxusní lázeňskou léčbou, aniž byste museli opustit svůj domov. Je to docela jednoduché. Budete potřebovat

 1. Parafin kosmetický
 2. Parafínová lázeň (speciální zařízení nebo jakákoli žáruvzdorná nádoba zahřívaná ve vodní lázni)
 3. \ t
 4. Jednorázové polyethylenové rukavice
 5. \ t
 6. Froté nebo vlněné rukavice pro udržení teploty
 7. \ t
 8. Dezinfekční prostředek na kůži
 9. Křoviny
 10. Krém vyživující a hydratační
 11. \ t

V soupravách pro parafínovou terapii prodávaných ve specializovaných prodejnách jsou všechna tato příslušenství a produkty péče o pleť již k dispozici, ale můžete si je zakoupit samostatně na základě svých preferencí. Hlavní chod pro ruce zahrnuje drženípostupy 10-12 krát denně nebo s intervalem jednoho dne. Pro udržení dosaženého účinku stačí, když to jednou za půl až dva týdny opakujete. Změny ve stavu koi však budou patrné po prvním postupu.

Takže, 9 kroků domácí parafín

 1. Parafinový vosk zahřívejte ve speciální lázni (potrvá 2-2,5 hodiny) nebo ve vodní lázni.
 2. Dezinfikujte ruce.
 3. Pečlivě masírujte ruce kartáčem nebo speciální rukavicí nebo kartáčem, abyste vyčistili odumřelé částice a zlepšili krevní oběh. Ale vyhnout se zranění kůže. Umyjte čisticí prostředek vodou.
 4. Nalijte živinu do pokožky - olej nebo výživný krém
 5. .
 6. Ponořte parafín do rukou a ihned je odstraňte. Opakujte tuto akci několikrát s přestávkou 5-10 sekund. Vaše ruce tvoří rukavice z několika tenkých vrstev parafínu. V případě zvýšené citlivosti pokožky lze první vrstvu aplikovat štětcem. Bude však těžké to udělat sám - budete potřebovat pomoc.
 7. Na horní části parafínových rukavic noste polyetylenové rukavice a froté rukavice nebo rukavice pro jejich zahřátí.
 8. Počkejte alespoň 20 minut. Poté odstraňte rukavice, očistěte ruce parafínového vosku, který by se také měl snadno dostat pryč od pokožky. Parafín po zákroku musí být zlikvidován.
 9. Otřete si ruce vlhkým hadříkem, abyste odstranili parafínový vosk a výživnou masku.
 10. Masáž do pokožky hydratačním krémem.

Parafínová terapie nohou a jiných částí těla se provádí podobným způsobemdrobné rozdíly.

Tento postup zahřeje vaše tělo a duši na chladný zimní den. To vám umožní relaxovat, upřímně užívat života a přinese značné výhody. Koneckonců, vaše zdraví a krása jsou zdrojem štěstí pro vás a vaše blízké.