Pak se rozpouští zahuštěný lak na nehty

Pravděpodobně neexistuje žádná taková žena, která by alespoň jednou neměla takový nepříjemný problém jako zesílený lak. Jako vždy se takové obtěžování děje v nejnepříznivějším okamžiku.

Bohužel, postupem času, jakýkoli nástroj na manikúru schne a zahušťuje, to znamená, že přestává být vhodný. Tento proces nezávisí na ceně ani na kvalitě nehtových výrobků. Ale nespěchejte, abyste vyhodili svůj „starý“ lak, protože existuje mnoho způsobů, které vám umožní přežít váš oblíbený lak na nehty a opravit problém během několika minut.

Jak dát laku „nový život“?

Barevný plášť padá nerovnoměrně, nechtěné bubliny a pruhy se tvoří na nehtech - to vše jsou příznaky, že oblíbený nástroj na manikúru začal vysychat. Faktem je, že se časem kapalina vypařuje z prostředků manikúry, v důsledku čehož ztrácí svou původní konzistenci. Důvodem je zpravidla špatná manipulace nebo nesprávné skladování. Pro zahuštění laku stačí láhev volně zavřít nebo ji nechat otevřenou dlouhou dobu. Ale neměli byste být rozrušený z toho, protože existuje několik složitých způsobů, které vám umožní oživit svůj oblíbený odstín.

Používejte aceton!

První věc, která přijde na mysl ženám, které se potýkají s nepříjemným obtěžováním, je ředit lak na nehty acetonem nebo speciální kapalinou.obsahuje tuto látku. Bohužel, mnoho lidí nedokáže najít správné proporce, a proto se nástroj manikúry stává buď příliš tekutým, nebo se začne rozpadat, nebo mění barvu.

Za prvé je nutné odhadnout objem kapaliny, která zůstala v lahvičce. Pokud polovina produktu zůstane, pak 10-12 kapek acetonu bude stačit k získání potřebné konzistence, pokud je v nádobě asi třetina laku, postačí 5-7 kapek. Aby nedošlo k nalití a nepřehánějte to acetonem, můžete pro větší pohodlí použít pipetu.

K dnešnímu dni je tato metoda nejoblíbenější, ale stojí za zmínku, že je vhodná pouze tehdy, když s nehty nejste příliš opatrní. Faktem je, že výrobky na bázi acetonu mají destrukční účinek na nehtovou destičku, takže manikérky je nedoporučují používat příliš často. Kromě toho, pokud se rozhodnete ředit lak aceton-obsahující látky, pak se připravte na skutečnost, že po několika dnech, bude zředěný lak stále nepoužitelný a bude muset být vyhozen.

Nakupujte ředidlo!

Samozřejmě tvůrci výrobků z manikúry vzali v úvahu skutečnost, že časem se všechny nátěry nehtů zhrubnou, což je důvod, proč vynalezli speciální kapaliny, aby je zředili - ředidla.

Stojí za povšimnutí, že tato činidla mají na rozdíl od acetonů řadu výhod. Za prvé, je to nepřítomnost acetonu, který může zničit nehtovou destičku. Za druhé, mohoupoužití k ředění různých typů povlaků, například akrylových a gelových. Za třetí vám umožní obnovit starou strukturu laku a zároveň neporušuje jeho barevnou paletu. Za čtvrté, delší doba platnosti laků po jejich použití. Pomocí speciálního ředidla si budete moci nechat nehty oživit oživeným lakem na další měsíc.

Přidejte bezbarvý lak!

Ihned je třeba poznamenat, že tato metoda umožňuje udržet strukturu laku, ale ne jeho barvu. Koneckonců, přidáním bezbarvé kapaliny do lahvičky, tím změníte původní barvu manikúru. Zvažte také skutečnost, že tato technika umožňuje oživit lak pouze 1-2 aplikacemi. Pokud jste s tímto výsledkem spokojeni, můžete jej bezpečně použít.

Zahřejte lak!

Tuto metodu lze označit za nejjednodušší a nejdostupnější. Lak můžete zahřát rukama. Prostě si nechte hřebík v pěti rukou v dlaních.

Pokud to nepomůže, nalijte horkou vodu do malého hrnce a vložte do ní láhev laku na čtvrt hodiny. Mějte však na paměti, že tato technika bude muset být používána pokaždé před nátěrem nehtů, protože při ochlazení bude nástroj opět zahuštěn.

Přidejte micelární vodu!

Co jen ženy módy se nesnažily vrátit se k životu zahuštěného laku. Jak praxe ukazuje, ne všechny prostředky dávají požadovaný efekt. Například nemá smysl používat kolínské vody, vodu nebo alkohol, protože tyto kapaliny se nezlepšujíkvalita laku, a naopak, po jejich aplikaci budete muset jednou a navždy rozloučit s vaším oblíbeným povlakem.

Experimenty však nebyly marné, protože pomohly ženám najít jinou metodu resuscitace laku - ředit micelární vodou. Do lahvičky se zhuštěnou tekutinou přidejte čajovou lžičku kapaliny šetřící život, pak jemně promíchejte obsah štětcem a nechte stát přibližně 10 minut. Po čase můžete bezpečně pokračovat na manikúru.

Co dělat s lakem po dlouhou dobu?

Jak jste již pochopili, je možné oživit lak. Aby však byla jeho resuscitace odložena tak dlouho, jak je to jen možné, musíte lahvičku řádně skladovat s povlakem na nehty. A za tímto účelem byste měli dodržovat velmi jednoduchá, ale zároveň důležitá pravidla:

  1. Výrobky z manikúry skladujte na chladném místě, kde nespadají sluneční paprsky.
  2. Po každém použití nezapomeňte vyčistit hrdlo láhve barevnou tekutinou a uzávěr pevně uzavřít.
  3. Než se láhev otočí, vhoďte do ní kysličník uhličitý. Tím se zvýší kvalita nátěru.
  4. Láhve skladujte s lakem pouze ve vzpřímené poloze, což zabrání tvorbě hrudek.
  5. Při nákupu nástrojů pro manikúru dávejte přednost těm, v jejichž láhvi jsou speciální kuličky. Tato třepací zařízení pomáhají zničit vzniklé sraženiny.

Jedná se o jednoduché pokyny pro rozšíření služeb.kryty na nehty. A i když se setkáte s takovým problémem jako zahuštěným lakem, můžete ho snadno vyřešit výše popsanými metodami.