Otřepy na prstech

Mnoho lidí z první ruky ví, jaké otřepy jsou na prstech. Zpočátku si možná myslíte, že se jedná o zcela bezpečný jev. Ale kromě toho, že otřepy způsobují mnoho nepříjemností, když se infekce dostane, dochází k zánětlivému procesu, doprovázenému bolestí. Pokud léčbu nezačnete včas, objeví se absces.

Kořenové příčiny

Otřepy mohou nastat nejen na rukou, ale i na nohou. Hlavní příčinou problému je nedostatek správné péče o pleť, stejně jako nehtová deska. Přispívá ke zvyku kousání nehtů. Významnou roli sehrálo používání chemických čisticích prostředků a detergentů používaných v každodenním životě. Lidé zpravidla používají škodlivé prášky, které při styku s kůží vyvolávají podráždění.

Ženy během sklizně zřídka používají rukavice pro domácnost. Zapomínají na spolehlivou ochranu kůže rukou. To umožňuje tvorbu otřepů. Kůže, která obklopuje nehtovou destičku, je suchá a hrubá. V důsledku toho praskne.

Mnozí řeší problém otřepů na prstech pomocí zubů. To znamená, že prostě odtrhnou, kousnou, odejmou kus kůže, který zasahuje. Ale to je přísně zakázáno.

Nadstandardní sterilita. Proto je třeba pečlivě odstranit otřep. Nemůžete ho trhat, protože poškozuje zdravou tkáň kůže. Jako výsledek, absces formy, který tvoří vážné zaměření zánětu. V nepřítomnostiOšetření bude ovlivněno hřebem hřebu nebo dokonce částí prstu.

Někdy se příčina otřepů stává neopatrným postojem k nehtům nebo kůži. To je usnadněno vážnějšími problémy, které přímo souvisejí s poruchami v těle. Vzhled agnails je často kvůli nedostatku živin a vitamínů v těle.

Oslabená imunita není schopna odolat takovému patologickému procesu. Často se vyskytují otřepy způsobené dysbiózou a poruchami gastrointestinálního traktu. Proto, než se snaží odstranit tuto patologii, je důležité konzultovat se zkušeným dermatologem.

Podle statistik se muži více obávají otřepů. To je způsobeno tendencí pánské kůže ke zhrubnutí, suchosti. Zástupci silnějšího pohlaví často stereotypně věří, že péče o ruce je spousta žen.

Vlastnosti léčby

Pokud je navzdory preventivním opatřením pokožka stále prasklá a vznikly otřepy, musí být odstraněny. Chcete-li to udělat, je třeba, aby se vaše prsty. Naneste teplou koupel. Esenciální oleje a citron se přidávají do vody. A ne nutně bergamotový olej, vhodný rostlinný analog. Ruce by měly být v takové lázni drženy čtvrt hodiny. Pak se pomocí nůžek na nehty opatrně odříznou otřepy. Není dovoleno, aby se pohyby trhaly nebo táhly. Může zranit zdravou kůži.

Pokud nejsou žádné otřepy, ale kůže kolem nehtu je nadměrně vytvrzena, pak použijte pilník na nehty. To vám umožní odstranit hrubé vrstvy. ByPo dokončení postupu se na leštěnou plochu působí peroxidem vodíku.

Pokud otřepy způsobují hrozné nepříjemné pocity, pak před odchodem do postele je třeba je potřít lékařskou mastí nebo navlhčit krémem - to pokožku zjemní. Pozdější otřepy lze odstranit pinzetou.

Lidové techniky

Od dávných dob našli lidoví léčitelé způsoby, jak léčit nemoci v domácím prostředí pomocí produktů na bázi bylinných složek. Výtržky na prstech nebyly výjimkou.

Nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit tohoto patologického procesu, jsou koupele. Trvá to trochu času. Tyto postupy mohou být prováděny denně.

Mandlový nebo olivový olej (200 ml) by měl být zahříván. Pak do toho položte ruce, držte je po dobu dvaceti minut. Olej zjemní pokožku. To působí proti následnému výskytu problému. Olej se také třel do rukou a nehtů, nechal přes noc, nosí bavlněné rukavice.

Pokud se již objevily otřepy, je vhodné použití sodné lázně. Tato metoda je jednoduchá, ale velmi účinná. Stačí si vzít sodu (1 lžíce) a nalijte teplou vodu (500 ml). Ruce jsou umístěny v takovém roztoku po dobu deseti minut. Když se kůže vypařuje, otřepy se odstraňují opatrným pohybem. Pokud je krvácení, musíte ošetřit ránu dezinfekčním prostředkem, pak naneste olivový olej na kůžičku, držte po dobu pěti minut. Poté se kůže navlhčí papírovou ubrouskem.

Koupel s esenciálními oleji a mořskou solí může zabránit výskytu otřepů.Je třeba ji provádět pravidelně. Sůl dostatek lžíce, máslo - dvě stě gramů.

Pomůže překonat otřepy na prstech a některých pokojových rostlinách. Mezi nimi jsou Kalanchoe a aloe. Takové rostliny mají jedinečné vlastnosti. Umožňují léčit rány, eliminovat záněty a ničit bakterie. Tyto rostliny hojí kůži nehtů, pomáhají hojit praskliny dříve.

K ošetření, rozdrcení několik suchých, čistých listů Kalanchoe. Výsledná suspenze se aplikuje na špičky prstů. Horní pračka s plastovým obalem. Držte dvě hodiny. Je lepší použít tento postup před spaním. Efekt můžete vyhodnotit pouze po dvou nebo třech použitích. Pokožka se stává pružnější a otřepy přecházejí. Pro udržení efektu tohoto zákroku je nutné opakovat dvakrát týdně.

Recept na výrobu aloe je téměř totožný. Jediná věc je, že listy rostliny potřebují snížit trny. Aloe šťáva má léčivé účinky. Již dvě nebo tři ošetření zjemní pokožku, učiní ji zdravou.

Kosmetika

Jako takové neexistují speciální nástroje určené k odstranění otřepů. Koneckonců, vše, co potřebujete, a tak je obsažen ve speciálních krémech pro péči o pleť. Jsou aplikovány na kůžičku a nehty s masážními pohyby. Zvláštní pozornost je třeba věnovat základně destiček nehtů. Tření je nezbytné, zatímco krém není zcela vstřebán. Tento postup by měl být opakován denně. V případě potřeby (např. Po čištění nebo mytí nádobí) lze krém aplikovat častěji.