Ombre manikúra

Perfektní, kompletní obraz - sen každé dívky. Všechno by mělo být v souladu a manikúra není výjimkou. Téměř win-win varianta - francouzská manikúra: na jedné straně vyhovuje téměř každé situaci a jakýkoli obraz na druhé straně - dává vždy nehtům stylový a dobře upravený vzhled. Ale co když se už nudí? V tomto případě by vynikajícím řešením bylo vyzkoušet si ombre manikúru. Kromě toho, pro jeho realizaci nebudete muset navštívit drahé salony, a všechny potřebné zásoby budou s největší pravděpodobností nachází ve vaší domácnosti.

Co je to ombre?

Klasická francouzská manikúra znamená jasnou hranici mezi oběma barvami laku na nehty.

Styl ombre lze také nazývat „strečink“, „gradient“. Světlý odstín laku na základně nehtu se hladce promíchá a změní se na tmavý. K dosažení co nejplynulejšího přechodu se nejčastěji používá jeden barevný gamut. Tak získáte módní a svěží řešení pro nehty během několika minut.

Tradičně se pastelové barvy používají jako základ pro manikúru ombre s béžovou, broskvovou, růžovou a také bezbarvou bází. Konce nehtů jsou natřeny v barvě stejné barevné sady, ale pokud si přejete, můžete experimentovat s živějšími řešeními.

NeČím delší nehty, tím více barev můžete použít pro manikúru. Pokud jsou nehty krátké, je lepší vzít jen dva odstíny, protože jinak budou barvy rozmazané a nebudou vypadat tak působivě.

Můžete se pokusit vytvořit přechod jak přes nehet, tak podél něj.

Co je třeba k doplnění manikúry?

 • Dva (nebo více) odstíny laku, nejlépe jeden barevný gamut
 • Základ pro lak
 • \ t
 • Čirý lak (nebo upevnění)
 • Štětka nebo párátko
 • \ t
 • Houba nebo houba
 • Paleta (můžete si vzít karton nebo papír)
 • Vata, bavlněné podložky, bavlněné tampony
 • \ t
 • Odstraňovač laků
 • \ t

Metoda jedna.

 1. Začneme s pořádáním nehtů. Pokud mají zbytky starého laku, odstraňte jej, proveďte opravu. Po horké lázni vyjměte kůžičku.
 2. Připravit nadaci. K tomu použijte na nehty bezbarvý lak nebo jeden z těch, které si vyberete (obvykle světlo). Pokud chcete, aby vaše nehty vypadaly jasně, budete muset udělat více než jednu vrstvu laku.
 3. Vybrané laky se posouváme na paletu v pořadí, v jakém by měly vypadat. Tmavší odstíny je lepší použít na špičkách nehtů, vizuálně jim dodá další délku a průchodnost.
 4. Tenký kartáč nebo párátko jemně kartáčujte okraj mezi odstíny, aby nedošlo k prudkému přechodu z jedné kapky laku na druhou.
 5. Aby se lak nevstřebal do houby příliš rychle, trochu ji navlhčete vodou.
 6. Sondaleštit paletou houby, přeneste ji na hřebík, lehce ho poplácejte. Dvě nebo tři pohyby postačují pro krásné trvalé barvy. Nestříkejte houbičku proti hřebu příliš mnoho, jinak to bude mít všechny laky z nehtu.
 7. Připravený lak z palety se obvykle absorbuje do houby najednou, takže pro každý z následujících nehtů je třeba sadu aktualizovat.
 8. Do té doby, kdy má lak čas na úplné zaschnutí, potřebujete čas na aplikaci fixačního prostředku. Tímto způsobem se zbavíte všech nesrovnalostí způsobených použitím houby. Aby byly nehty hladké a lesklé, je důležité, abyste povrch včas pokryli fixátorem nebo bezbarvým lakem.
 9. Nezbytnou podmínkou je sušení. Pro všechny druhy manikúry je velmi důležitá etapa, bez které může veškerá práce sestupovat dolů. K tomu je k dispozici profesionální vybavení, a pokud to není možné (například děláte manikúru doma), můžete použít formulace a spreje, nebo jednoduše dát ruce do studené vody pro urychlení procesu sušení.
 10. Pomocí vatových tampónů, tyčinek a odstraňovačů laku na nehty odstraňte přebytek pokožky kolem nehtů a jemně drotte. Chcete-li se tomuto stupni vyhnout, můžete oblast kolem každého hřebu předem uzavřít lepicí páskou.

Druhý způsob se značně liší . V tomto případě opakujte kroky 1 a 2 (čištění nehtů, příprava, nanesení základny). Dále naneste lak není na paletě, ale přímo na houbu. Chcete-li, aby hranice barev nebyly příliš ostré, můžete houbičku lehce připevnit k paletě nebo papíru. Potom můžetepřenesou krásu na nehty. Ale pamatujte, že lak na houbě bude dostatečně rychle uschnout, takže pro jedno barvení houbou se vám podaří nechat tisk na 2-3 nehty a pak je třeba lak aktualizovat. Další body se neliší od první metody: zakryjte bezbarvým lakem nebo fixátorem a důkladně osušte.

Video, jak dělat doma

A pokud není čas?

Pokud nemáte čas na tento časově náročný proces, nebo si myslíte, že je to pro vás příliš těžké, můžete na nehty zjednodušit přechod. V tomto případě budete také potřebovat několik odstínů laku stejné barevné škály, palety pro míchání.

V tomto případě gradient nebude od dna hřebu směrem ke konci, ale od jednoho prstu k druhému.

Pokud to dovoluje arzenál, vezměte 5 lahví laku různých odstínů. Pokud takový soubor nemáte, nezáleží na tom. Můžete si vzít 2-3 odstíny laku a palety. Míchat je dohromady v různých proporcích, můžete získat správnou barvu.

Schéma práce jako u jakékoli jiné manikúry: připravte hřebíky na práci, vyčistěte a zakryjte základnu. Zvolené odstíny laku aplikujeme v pořadí podle vyjasnění z prstu na palec nebo naopak. Pak je nutné zakrýt ochrannou vrstvou, suchou. Dlouhou dobu si můžete vychutnat velmi elegantní a moderní manikúru na nehtech.

Jako slavnostní možnost můžete přidat třpytky na špičkách nehtů (na místo nebo v místě nejtmavšího odstínu laku). Například na Nový rokdovolená může být provedena manikúra s modrými jiskry na koncích, které budou napodobovat sněhové vločky.

Po dokončení hlavní části práce můžete experimentovat, je-li po ní touha. Můžete přidat manikúru s šablon, zdobí kamínky, aby povrch nehty matný speciálními prostředky. Nezapomeňte však, že i bez takových doplňků vypadá ombre skvěle.