Olivový olej pro nehty

Unikátní vlastnosti olivového oleje byly úspěšně a po dlouhou dobu používány v kosmetologii. Jistě ženy, které dávají přednost tradiční medicíně, aby se o sebe staraly, mají ve svém arzenálu mnoho receptů na používání tohoto nástroje ve složení masek, obličejových krémů a vlasů. Ale není to o nic méně užitečné pro ruce a nehty. Jak se používá k léčbě a rehabilitaci nehtových destiček?

Od dávných dob získal olivový olej slávu a popularitu léčivého přípravku. Jeho příznivé vlastnosti jsou vysoce oceňovány a používány v lékařství pro léčbu gastrointestinálního traktu a onemocnění jater. Olivový olej ve svém složení obsahuje nasycené mastné kyseliny, stopové prvky, vápník, vitamin E. Snižuje rychlost škodlivého cholesterolu.

Tento přípravek na péči o obličej změkčuje pokožku a udržuje ji vlhkou. Používá se v péči o okolí očí, eliminuje jemné vrásky, používá se jako odstraňovač make-upu. V péči o nehty se tento nástroj používá k jejich posílení, změkčení pokožky.

Olej dokonale zpevňuje nehtovou destičku díky obsahu vápníku v ní obsaženého. Silné, hladké a husté nehty jsou výsledkem pravidelného používání olivového oleje v péči. Kromě toho je zachrání před delaminací a prasklinami. Zvlhčování, tento nástroj zlepší růst a poskytne nehtům pružnost.

Ošetření nehtů pomocí olivového oleje

\ t

Účinnost používání tohoto výrobku aviditelné výsledky jsou možné pouze po systematickém uplatňování postupů. Je nepravděpodobné, že by se jedna nebo dvě manipulace s olivovým olejem projevily.

  1. Teplá lázeň.Zahřejte olivový olej na 40 stupňů. Můžete tam přidat několik kapek vitamínu A. Ponořte do něj prsty, po pečlivém mytí rukou a nehtů. Směs se nechá vychladnout. Procedura zvlhčí nehty a kůžičku, posílí je. Můžete to udělat v noci. Po jeho dokončení olej důkladně neotírejte, ale namočte, nasaďte na bavlněné rukavice a jděte do postele.
  2. Zásobník s olejem a citronovou šťávou.Vezměte tři kousky másla a jednu část citronové šťávy. Snažte se tuto hmotu rozptýlit. Namočte do ní prsty po dobu 10 minut. Pak se snažte otírat suché ruce, ale dávejte směs více času, aby se absorbovala do nehtů.
  3. Masáž.Jako alternativa koupele lze použít masáž olivovým olejem. K tomu trochu zahřejte, položte ho na bavlněnou podložku, otřete si nehty. Následně masírujte každý hřebík po povrchu a špičkách, vmasírujte do pokožky. Tento postup pomůže vyhnout se rozvrstvení nehtů, vyhladit nepravidelnosti na nehtové desce.
  4. Přípravek pro zpevnění nehtů . Vezměte půl šálku nasekaných vlašských ořechů, olivového a ricinového oleje, jednu polévkovou lžíci vysoce kvalitního medu a vše důkladně promíchejte, dokud nedostanete hladkou pastu. Ponořte do něj prsty po dobu 15 minut. Poté je otřete suchým hadříkem, neperte.Tento nástroj se doporučuje aplikovat dvakrát týdně k posílení nehtů.
  5. Prostředky pro růst nehtů.Vezměte půl sklenice šťávy z rajčat a dvě lžíce olivového oleje. Míchejte a snižte špičku prstů ve směsi po dobu 15-20 minut. Blot, neotírejte jej úplně. Bude lepší, pokud se postup provádí večer před spaním, takže zbytky směsi mohou být absorbovány do nehtové destičky.
  6. Lék na houbové nehty.Vezměte stejné množství olivového a čajového oleje, smíchejte. Naneste štětcem směs na nehty po dobu 15-20 minut. Potom jemně drhněte nehty zubním kartáčkem. To pomůže odstranit horní vrstvu nehtové desky s velkou částí houby. Pro účinnost léčby by měly být tyto procedury aplikovány několik týdnů, trávit je 2-3 krát týdně. Silné baktericidní vlastnosti čajovníku v kombinaci s léčivými schopnostmi olivového oleje pomohou v boji s tímto problémem.

Důležitý bod!Olivový olej by měl být skladován na tmavém místě, aby nedošlo ke zničení živin.

Rozsah použití olivového oleje pro nehty je tedy široký. Ať si zvolíte jakékoli postupy, nezapomeňte na pravidelnost jejich implementace. A může být olivový olej pro vás jen prostředkem prevence a zlepšování nehtových destiček!