Olej z kůžičky

Všichni víme, že pro úhledný vzhled nehtů je nutné pravidelně se starat o kůžičku. Každá hygienická manikúra začíná čistěním a zvlhčováním pokožky. Pro změkčení kůžičky často používejte speciální oleje. Dnes jsou tyto prostředky vyráběny v lahvích s kartáčkem, stejně jako ve formě tužky. Naši odborníci vám řeknou o tajemství výběru oleje pro kůžičku a pravidla pro její používání.

Top Popular Značky

Při výběru oleje z kůžičky je velmi důležité věnovat pozornost kvalitě produktu. Součástí tohoto nástroje by měly být přírodní složky, které se budou starat o tenkou pokožku v blízkosti nehtů. Odborníci doporučují věnovat pozornost těmto značkám oleje z kůžičky:

  1. Výrobky na péči o nehty OPI.Tento výrobce vyrábí nástroje Avoplex série kůžičky ve formě lahvičky se štětcem nebo pipetou, stejně jako v měkké tužce s otočnou rukojetí. Složení těchto olejů obsahuje lecitin, vitamin E, slunečnicový extrakt, hroznová semena.
  2. Výrobky CNDjsou známé svou vysokou kvalitou. Olej z kůžičky tento výrobce vyrábí štětcem bubliny. Obsahuje výtažky z jojoby a mandlí, stejně jako vitamin E.
  3. Olej Mavala Cuticle Oilje vhodný pro majitele tenké kůže kolem nehtů. Tento nástroj se stará o nehty, posiluje je a zabraňuje vzniku otřepů.
  4. Orly's Argan Oil Kapky na kožičkumají pohodlný dávkovač pipety, pomocí kterého můžete rovnoměrně rozdělit obsah po okraji nehtu. Tento nástroj rychle uvolňuje zánět a obnovuje suchou kůžičku.
  5. Avon Cuticle Oilobsahuje výtažky z eukalyptu a levandule, které mají výrazné uklidňující vlastnosti. Nástroj je navržen tak, aby zvlhčil kůžičku, její sílu a vyhladil povrch nehtových destiček.
  6. Olej z kůžičky „Smart enamel“obsahuje vitamíny A, E, meruňkový olej, jojobu. Díky této kombinaci léčivo zastavuje zánět kutikuly, chrání nehtové lůžko před keratinizací a sušením, změkčuje hrubé plochy, zabraňuje vzniku odlupování a prasklin.

Jak aplikovat olej na kůžičku?

Tento nástroj se používá při provádění hygienické manikúry, jakož i při prevenci hrubosti kůže kolem nehtů. Aplikujte jednou denně po umytí rukou. Potom se třel do oblasti kutikuly konečky prstů nebo měkkým buffem. Používáte-li nástroj v procesu manikúry, pak po změknutí kůže, to je tlačil stranou s oranžovou tyč nebo odříznout s ostrými nůžkami.

Olej z kutikuly DIY

Není žádným tajemstvím, že taková kosmetika pro péči o nehty je poměrně drahá. Nicméně, jen málo lidí ví, že můžete vyživující olej na pokožku udělat sami, doma. Pokud chcete ušetřit svůj rozpočet, pakZveme vás, abyste se seznámili s nejjednoduššími recepty pro přípravu těchto výrobků:

  1. Směs jojoby rostlinného oleje (7 ml), extraktu z komárů z růží (3 ml) a tobolek s tekutým vitaminem E pomůže posílit kutikulu a vybrousit nehtovou destičku, uvedené složky smíchejte, přidejte 3 kapky éterů ylang-ylang a citron. Nalijte olej do lahvičky s vzduchotěsným víčkem a aplikujte podle návodu. Mimochodem, jako kontejner pro prostředky, můžete použít láhev nosních kapek.
  2. Pro tenké kůžičky můžete připravit takové antiseptické a zvlhčující činidlo: smíchejte 5 ml olivového, mandlového a hroznového oleje. Přidejte k nim 3 kapky levandulového etheru a čajovníku, stejně jako kapsli vitamínu E. Nalijte do nádoby a každý den pečujte o kůžičku.

Směs může být skladována po dobu šesti měsíců, protože tyto produkty neobsahují vodu. Výhodou domácí kosmetiky je její naprostá přirozenost. Proto tato možnost přípravy olejů pro péči o pokožku bude apelovat na mnoho žen.

Doufáme, že naše doporučení budou pro vás užitečná.

Kéž jsou vaše nehty vždy zdravé a krásné!