Nehtové oleje

Skutečnost, že zdravé a krásné nehty jsou ozdobou elegantních ženských rukou, je nepochybně nepopiratelná. Ale vzhledem k tomu, že dnes je mnoho žen náchylných k nahromadění a dalším manikúrním procedurám používajícím chemikálie, ne každý se může pochlubit zdravými nehty. Suchost, křehkost a delaminace jsou možná nejčastějšími problémy, které jsou vážnou překážkou pro manikúru na nevyvinutých nehtech. Proto mnoho zástupců spravedlivého pohlaví, kteří se snaží o dokonalý vzhled ve všem, hledá způsoby, pomocí kterých můžete vrátit zdravou krásu do svých rukou. Jednou z nejoblíbenějších a nejúčinnějších metod je používání olejů - toto téma se pokusíme pokrýt v našem článku.

Výhody nehtových olejů

Všechny rostlinné oleje jsou známé svými blahodárnými a všestrannými účinky. Tyto vlastnosti poskytují užitečné látky obsažené v surovinách, z nichž jsou vyrobeny. Olivy, broskve a meruňky, šípky, jojoby, kakaa, citrusů, borovice, měsíčku a dalších olejů jsou považovány za nejúčinnější při obnově nehtů. Tyto a další přírodní látky mohou obnovit zdraví nehtů. Po jejich použití jsou tato vylepšení patrná:

  • nehtová deska je posílena;
  • laminování a zastavení přetržení;
  • normální růst;
  • změkčená kutikula.

Vzhledem k obohacení obsažených vitamínů a mikroprvkův olejích, nehty "získat" druhý život. Stávají se silnými, hladkými, lesklými a odolnými vůči fyzickému stresu.

Použití nehtových olejů

Každý z přírodních prostředků používaných k obnově základních i základních nehtů obsahuje určité látky, které mají zvláštní účinek. Například oleje, jako je rozmarýn, tea tree, santalové dřevo, cedr, borovice, ylang-ylang, zahušťují a posilují nehtovou desku. Ale pro rychlý růst nehtů vhodné olejové koncentráty z kokosu, růží, myrhy. Vynikající vlastnosti pro obnovu kůžičky mají olej z pšeničných klíčků, ricinový olej, měsíček a citrusové produkty, které napomohou bělení nehtu v krátké době. Pomocí určitých kombinací přírodních produktů můžete dosáhnout požadovaného výsledku při řešení existujícího problému s nehty.

Recepty

Existuje mnoho způsobů, jak aplikovat oleje pro obnovu nehtů a kůžičky. Tyto nástroje jsou univerzální v tom, že nemají škodlivý účinek a nemají vedlejší účinky. Jediná opatrnost při použití je individuální citlivost na jednotlivé látky, která se může projevit alergickou vyrážkou. Aby se předešlo jeho výskytu, doporučuje se před prvním použitím výrobku otestovat citlivost. Nejoblíbenější jsou následující recepty:

  • Pro obnovu poškozených nehtových destiček s delaminací a křehkostíNásledující směs bude obsahovat: 10 kapek ricinového oleje, 5 citrónového oleje, 5 růžových moskytů a 2 kapky ylang-ylang. Olej dobře promíchejte a přidejte obsah jedné kapsle vitamínu E. Hmota oleje je připravena k použití.
  • K rychlému růstu nehtů, výživy a změkčení pokožky budete potřebovat produkt z těchto olejů - kokos a broskev (10 ml), ricinový (5 kapek), okurku a pomeranč (3 kapky). Kombinujte všechny ingredience a dobře promíchejte.
  • Pro zmírnění podráždění kůže, po chůzi v chladném nebo silném větru, můžete namazat kůži rukou s olejem tea tree a levandulovým olejem. Za tímto účelem by měly být smíchány v množství 3 kapek s 15 ml základního oleje.
  • Směs 5 kapek mandlových a kokosových olejů, 3 kapky levandulového oleje a čajovníku, stejně jako kapsle s vitamínem E, pomůže obnovit křehké nehty a zbavit se plísní.

Olejové směsi by měly být aplikovány na nehtové destičky a kůži rukou lehkými masážními pohyby podle potřeby nebo na preventivní účely 1-2krát týdně. Po nanesení nástroje je třeba držet dalších 5 minut, poté otřete suchým hadříkem, ne opláchněte. Podobné manipulace se doporučuje provádět na nehtech v přítomnosti jejich zranění. Také při každodenním použití můžete kombinovat jednu porci krému na ruce s jednou nebo několika kapkami oleje a vmasírovat do kůže se zaměřením na nehty.

Být zdravý a neodolatelný ve všem!