Nehtové koupele

Každá žena chce, aby její ruce vždy vypadaly jemně, sametově as dobrou manikúrou. Také víme, kolik úsilí je třeba k zachování krásy a dosažení takového výsledku. Pokud navštívíte kosmetický salon, pak to bude také vyžadovat značné finanční náklady. V tomto případě není vždy možné najít čas a peníze na návštěvu profesionálního mistra. Jak se správně starat o ruce, zachovat krásu a ušetřit při návštěvě salonu? Odpověď je zřejmá - poskytnout jim tu správnou péči doma. A pomozte nám v této jednoduché a užitečné lázni pro nehty. Chceme o nich mluvit v dnešní publikaci. Pojďme si promluvit?

Na začátku jsou naše nehty 10% vody, 89% keratinu a 1% tuku. Tento stav určuje vzhled nehtů. Současně, pro konstrukci keratinu, tělo vyžaduje takové vitamíny jako: A, B, C a H, stejně jako stopové prvky: vápník, železo, jód, zinek, hořčík a síra. Proto by denní dieta měla obsahovat všechny výše uvedené prvky, pokud chcete, aby vaše nehty vypadaly krásně a zůstaly zdravé vždy.

Současně jsme si všimli, že dospělý nehet plně roste asi za 3-4 měsíce, takže pokud se rozhodnete provést kosmetické procedury pro obnovu a posílení nehtové desky, pak dosáhnete výsledku, dostanete se až po této době.

Je důležité vzít v úvahu, že kůženaše ruce obsahují téměř žádné mazové žlázy, takže potřebuje neustálou hydrataci. Kůže rukou navíc neobsahuje tuk, který slouží jako bariéra proti mechanickému nebo chemickému poškození. Proto ruce tak bezostyšně dávají věku ženy.

Ženy, které navštívily kosmetický salon, vědí, že mistři často používají speciální mini-test ke zjištění stupně pružnosti pokožky. Můžete to udělat sami, doma. Chcete-li to provést, sevřete zadní stranu ruky a uvidíte, jak rychle se kůže vyhladí. Pokud je pokožka rukou zdravá, dojde k zotavení během několika minut, a pokud dojde k vysušení kůže, zotavení trvá asi 3-4 sekundy.

Je také důležité poznamenat, že nehty mohou také „vyprávět“ o vnitřním stavu těla. Jak? Stačí se na ně podívat. Pochopme to podrobněji.

Žloutnutí nehtů nejčastěji naznačuje, že jejich majitel zneužívá kouření, a také používá laky nízké kvality bez použití základny. Kromě toho, žloutnutí nehtů může mluvit o problémech s játry. Proto se pro začátečníky snažte snížit počet cigaret uzených a nikdy nepoužijte barevný lak bez podkladu. Pokud by přijatá opatření nevedla k výsledku, zkontrolujte játra.

Bílé skvrny na nehtech naznačují nedostatek vápníku v mladém věku a stav jako je osteoporóza ve zralém věku. Pomozte vyplnit mléko s nedostatkem vápníkuprodukty, ryby a komplex vápníku.

Vzhled podélných drážek na nehtových destičkách indikuje porušení aktivity gastrointestinálního traktu, stejně jako nedostatek krevního toku na špičkách prstů. Zde je nutné diagnostikovat funkce gastrointestinálního traktu a pravidelně masírovat ruce a chránit je před vystavením nízkým teplotám.

Pokud jde o vzhled příčných drážek na nehtech, indikují pomalejší růst desky v určitém období. Tyto rýhy se zpravidla objevují po tuhé dietě nebo po infekčním onemocnění. K vyřešení problému pomůže speciální vitamínové komplexy, včetně posílení nehtů.

Zvýšená křehkost nehtů nejčastěji naznačuje porušení aktivity štítné žlázy, proto je nutná konzultace s endokrinologem.

Rozvrstvením nehtové desky se rozumí její sušení, nejčastěji v důsledku použití detergentů nebo použití odstraňovačů laků na nehty s acetonem. Pomáhá obnovit nehtovou desku a pomůže speciálním kosmetickým olejům, koupelím a ochraně rukou při kontaktu s detergenty s gumovými rukavicemi.

Žloutnutí nehtů, jeho zahuštění a rozbití destičky znamená plísňovou infekci, která by měla být léčena pouze pod dohledem dermatologa.

V zájmu spravedlnosti konstatujeme, že téměř všechny uvedené nevýhody mohou být do určité míry projeveny, pokud jsou nesprávně provedeny.manikúra, leštění nebo obracení poškození nehtu, stejně jako po nanesení kvalitního odstraňovače laku na nehty. Proto, pokud najdete některou z vad, pak to dává smysl, aby jen vaše nehty několik týdnů odpočinku od manikúry. Ve většině případů je struktura nehtu sama obnovena. Při ošetřování nehtů se doporučuje používat koupele, o kterých budeme diskutovat později.

Zásobníky na nehty: pravidla používání

Hřebíky se používají k posílení nehtové ploténky, stejně jako ke zjemnění pokožky rukou, ke zlepšení krevního oběhu kolem nehtového otvoru a jednoduše před provedením manikúry. Optimálně - dělat takové koupele alespoň jednou týdně, než budete pokračovat na manikúru. Nicméně, pokud máte problémy s nehty, postup může být proveden v polovině týdne, aby se posílily oslabené nehty.

Je důležité poznamenat, že teplota vody pro použití lázní by neměla být studená, ale také by neměla být voda. Optimální teplota je asi 40 stupňů. Pokud jde o složky, které se přidávají do lázně pro nehty, pak jsou vybrány na základě nedostatků, které chcete odstranit. Vany pomohou odstranit delaminaci, posílit nehty, odstranit žlutost a učinit pokožku rukou měkčí.

Solné lázně (nejlépe s mořskou solí) se doporučují pro majitele vrstevnatých nehtů. A ne čas od času, ale po dobu 10 dnů každý den. Doba trvání řízení je 20minut Pokud jde o lázně pro nehty s použitím sody, je lepší je odmítnout, protože soda přispívá ke zničení nehtové desky.

Důležité!Po koupeli nezapomeňte namazat ruce výživným krémem a provést jemnou masáž rukou.

Vana na předpis

Solná lázeň

Příprava a použití: Rozpusťte jednu polévkovou lžíci mořské soli v teplé vodě, pokud chcete, můžete přidat několik kapek esenciálního oleje z bergamotu, kadidla, borovice nebo ylang-ylang. Držte nehty v této lázni po dobu deseti minut, poté osušte papírovým ubrouskem a roztřete ruce výživným krémem.

Olejová lázeň

Příprava a použití: mírně se zahřeje 50 ml rostlinného oleje, přidá se 50 ml jablečného octa a několik kapek cedru, bergamotu nebo ylang-ylang. Ponořte ruce do lázně a držte po dobu 10 minut. Po tom, umyjte ubrouskem a aplikujte krém na ruce.

Jodová lázeň

Příprava a použití: rozpusťte dvě čajové lžičky soli v teplé vodě, přidejte 4 kapky jódu a 75 ml pomerančové šťávy. Ponořte nehty do lázně po dobu 5 minut, pak si osušte ruce a štětec smetanou.

Citronová koupel

\ t

Příprava a použití: Zahřívejte 50 ml rostlinného oleje ve vodní lázni a přidejte několik kapek citronové šťávy. Držte prsty v lázni po dobu asi 15 minut, pak osušte ručníkem a aplikujte hydratační krém.

Minerální lázně

Příprava a aplikace: pro začátek vařit silný čaj. V teplém čaji přidejte stejné množství šťávy ze zelí a minerální vody. Ponořte konečky prstů do lázně a držte po dobu 20 minut. Blot s papírovým ručníkem a naneste krém.

Bylinná koupel

Příprava a aplikace: smíchejte jednu polévkovou lžíci tuřínu a bylinek máty a přikryjte sklenicí vařící vody. Směs se nechá stát 5-10 minut, pak se vloží ruce do lázně a podrží se 15 minut. Po čase si otřete ruce a naneste výživný krém.

Pivní lázeň

Příprava a použití: Nalijte lžíci heřmánkových květů zahřátým pivem a vložte do vodní lázně po dobu 15 minut. Vyjměte vývar z ohně a nechte ho mírně vychladnout. Ponořte prsty do lázně a držte 15 minut.

Závěrem konstatujeme, že nehtové koupele pomohou dosáhnout dobrých výsledků pouze při jejich pravidelném používání. Proto se snažte věnovat čas nehtům, abyste byli na mnoho let hrdí na krásné ruce a dokonalou manikúru.