Můžu během těhotenství udělat manikúru a pedikúru: 4 důležitá pravidla

Těhotenství není nemoc, ale přirozený stav těla ženy, která nese dítě. Takové zvláštní postavení však v některých případech vyžaduje zajištění ve formě dočasných omezení. Platí to však pro péči o nehty a je možné dělat manikúru a pedikúru během těhotenství?

Manikúra a pedikúra: je možné provádět během těhotenství

Ženy, krásné stvoření, se snaží vypadat dobře ve všech situacích. Těhotenství je jednou z těchto situací, nebo spíše období, kdy se některé budoucí maminky začnou vyvíjet kvůli rostoucímu břiše.

Při provádění manikúry musí budoucí maminky dodržovat některá pravidla

.

Abychom odstranili všechny komplexy a zlepšili náladu, musíte se i nadále starat o sebe, včetně péče o nehty.

Manikúru a pedikúru lze provádět při přepravě dítěte, ale je důležité dodržovat některá opatření.

Použijte individuální soupravu pro manikúru

Používejte pouze osvědčené nástroje pro zpracování nehtů

Zabránit vniknutí bakterií a plísní do těla,je lepší nedělat manikúru nebo pedikúru s běžnými nástroji. Koneckonců neexistuje žádná záruka, že po posledním použití v kabině byly dezinfikovány normálně. Proto je lepší koupit si nehty příslušenství a jít s mistrem s nimi.

Nechodte do salonu se špatným větráním

.

Vyberte si salon, kde je dobré větrání, aby nedošlo k vdechnutí vůně produktů z manikúry

.

Neprovádějte tyto postupy v salonech, které silně voní chemií. Je škodlivé pro nastávající matku a dítě dýchat tyto sloučeniny. Vyberte si místo, kde nejsou žádné takové pachy a je instalován dobrý ventilační systém, nebo ještě lépe - pozvěte mistra, aby šel domů.

Odstraňte postup při kožních problémech a použijte speciální lak

Odmítněte postup, pokud se vyskytnou problémy s kůží a vyberete speciální lak na nehty

Pro manikúru a pedikúru by neměly být vybírány levné laky obsahující formaldehyd, toluen nebo MMA. Je nutné se zdržet postupu, pokud je narušena celistvost kůže na chodidlech nebo rukou, což může dále vést ke vzniku a šíření zdroje infekce.

Vyberte spolehlivého mistra

Vybrat kvalifikované řemeslníky

Je třeba vážně přistupovat k výběru specialisty. Musí být profesionál ve svém oboru. Není příjemné, když místo obdivování krásných a dobře udržovaných rukou a nohou budete léčit kůžičku nebo opravit nehty.

Nutnost péče o nehty během těhotenstvípožadováno Pouze to by mělo být provedeno správně, aby nedošlo k vystavení těla dalším rizikům. Nebezpečí tohoto postupu bude sníženo na nulu, pokud budou dodržena všechna bezpečnostní opatření.