Mužská pedikúra

Pokud je pro ženy pedikúra již dlouho povinnou kosmetickou procedurou, pak ji naši milovaní muži často zanedbávají. A marně, protože dobře upravené nohy - to není znamení homosexuála, ale důkaz, že člověk dodržuje hygienu a stará se o sebe. Mužská pedikúra, podle odborníků, je stejný povinný postup jako běžný účes. Konec konců, dělat pedikúru, muž nejen pečuje o nehty, ale udržuje nohy a paty čisté. A když mužské nohy nejsou v pořádku, pak nosí otevřené boty a razuvatsya na párty je problematické. V dnešní publikaci navrhujeme, abyste se seznámili s různými typy pedikúry, které člověk může použít, a doufáme, že vám to, vážení zástupci silnějšího pohlaví, dovolí učinit správnou volbu ve prospěch krásy a zdraví vašich nohou.

Klasická pedikúra

Nejoblíbenějším typem péče o nohy je klasická pedikúra, kterou lze provádět jak v salonu, tak doma. Klasická pedikúra zahrnuje několik etap. Nejprve se nohy vaří v lázni s přidáním mořské soli, olejů a bylinných extraktů. Po tomto, nohy jsou ošetřeny pemzou k odstranění kuří oka a mozoly. Správný tvar nehtů připevněných pinzetou. Další, nohy leštěné. Závěrem, střih kutikuly a dát pečující hydratační kompozice.

Klasická pedikúra je u pacientů kontraindikována.diabetes mellitus, s maligními nádory a nedostatečným srážením krve. V případě plísňových onemocnění je lepší postup odříznutí manikúry odložit až na úplné uzdravení.

Pedikúra pro přístroje

\ t

Pedikúra přístroje se provádí v salonu bez použití vody. Před zákrokem se nohy ošetřují dezinfekčním prostředkem, po kterém se na pokožku aplikuje speciální složení, které postihuje pouze mrtvé oblasti kůže. Dále pomocí speciální trysky leštěné kůžičky. S pomocí různých trysek zvládá mistr paty a prostor mezi prsty. Také pro hardwarovou pedikúru používejte speciální křoviny, které účinně bojují proti kůži keratinizované nohy.

S hardwarovou pedikurou nedochází ke kontaktu s živou tkání, takže riziko infekce plísní je zcela vyloučeno. Pedikúra přístroje je ukázána i diabetikům. Také tento typ pedikúry pomáhá zbavit se zarůstajících nehtů a vad na nehty.

SPA pedikúra

S lázeňskou pedikúrou máte příležitost nejen přivést nohy v pořádku, ale také cítit u nich sedativní účinek použitím aromatických olejů a dalších přírodních složek. Pro lázeňskou pedikúru je navíc nutná masáž nohou. Masáž stimuluje biologicky aktivní body a aromaterapie dává proceduře relaxační charakter. Proto, pokud potřebujete sílu pro nové úspěchy, pak se zaregistrujte na lázeňskou pedikúru.

Je důležité poznamenat, že tento typ pedikúrykontraindikováno u plísňových infekcí chodidel, zranění a křečových žil. Se zvýšeným tlakem a diabetem je také lepší použít jiný typ pedikúry.

Na závěr si všimneme, že pro udržení čistých nohou po pedikúru pomůže jednoduchá pravidla:

  • vyhnout se těsné a těsné botě;
  • ponožky vyrobené z přírodních tkanin;
  • umyjte si nohy denně a používejte antibakteriální krémy;
  • ošetření obuvi deodorizačními činidly.

V každém případě závisí zdraví nohou pouze na řádné péči o ně, kterou si každý stanoví sám. Tak neváhejte kontaktovat salon a udělat pedikúru cítit 100% v jakékoli situaci.

Hodně štěstí!