Muž pedikúra: správná péče o nohy pro muže

Komplexní opatření pro péči o pokožku nohou a postupy pro jejich hygienu, označované jako pedikúra, se již dlouho stávají nutností jak pro ženy, tak pro muže. Zdravé a dobře udržované nohy jsou normální aspirace, která není dlouhodobě vázána na pohlaví.

Kroky při provádění postupu pedikúry

\ t

Vzhledem k tomu, že jak pánská, tak ženská kůže chodidel, je třeba se starat a udržovat řádnou hygienu, mistři dlouhodobě vyvinuli vhodné zásady a přístupy k provádění pedikúry pro muže a ženy.

Pokud vezmeme v úvahu hlavní kroky směrem k jeho realizaci, konstatujeme, že mezi mužskou a ženskou pedikúrou neexistuje zásadní rozdíl. Nicméně, mužský přístup k pedikúre je více hygienický než estetický a sestává hlavně z následujících kroků:

\ t

Změkčení kůže chodidel. Provádí se pomocí lázní zbavujících kůže s přídavkem různých aromatických a antiseptických činidel. Tato procedura připraví pokožku na hlavní kroky pedikúry, což činí pokožku pružnější pro dezinfekci. Po tom, kůže nohou suché s ručníkem.

Potom mistr provede ošetření kůže nohou. K tomu používá speciální hardwarové trysky se zaoblenou špičkou. Mistr postupně zpracovává veškerou kůžiměkčí epidermis do hrubých vrstev zrohovatěných buněk, což vede k intenzivnější exfoliaci.

Dále se používají určité nástroje pro řezání pedikúry - speciální příslušenství pro nástroje pro pedikúru, včetně různých typů, které se liší svým materiálem a funkcemi. Při použití (zpravidla silikonových) řezačů vhodné abrazivnosti, dodává pánská pokožka pokožce chodidel dokonalou hladkost, leštění povrchu kůže podrážek v takovém rozsahu, že se stávají „hedvábnými“ na dotek.

Specialista pak postupuje přímo ke zpracování nehtových destiček. Typicky se zde používá speciální přístroj pro pedikúru nebo ruční ošetření nehtů s různými nástroji. Kůžička je zpracována (pomocí revumeru nebo kleští) a nehet je dokonale tvarován.

Zarážka bočních "válečků" se ručně brousí pomocí speciálního pilníku nebo provádí jednou z trysek elektrického stroje.

Mužská pedikúra je doplněna masírováním s relaxačními pohyby krémové antifungální kompozice na kůži nohou a rovnoměrně ji rozložena po celém povrchu chodidel.

Anatomická specifika mužské pedikúry

\ t

Na základę nękterých anatomických rysû pánské pleti je třeba poznamenat, że takové nuance by męly být zaznamenány.

Z dalších postupů mužské pedikúry pro práci s pokožkou nohou je parafínová terapie. Je to tento druhošetření kůže je vhodnější pro mužskou polovinu. Parafínová terapie je jedním z typů tepelného ošetření kůže vyhřívaným parafínem, který umožňuje rychle a intenzivněji změkčit, obnovit a omladit unavenou pokožku nohou.

Druhým, často se vyskytujícím problémem při ošetřování přesně mužských nohou je přítomnost velmi hrubozrnných kuřích a kuřích. Muži, méně vybíraví o výběru obuvi, často se zastaví ne v nejpohodlnější kategorii pro ponožky, který později trpí kůží nohou (oba jediný a prsty). Nejen dobře známý postup teplých koupelí a leštění nohou přichází k pomoci pánům, ale také k závažné korekci deformace nehtů, dezinfekce a ošetření poraněných oblastí kůže kolem kůže.

Vzhledem k tomu, že pedikúra je postup pro udržení nejen krásy, ale i zdraví pokožky nohou, často po dokončení mužské pedikúry, s přihlédnutím k možné fyzické námaze na této části těla, často se provádí lázeňská masáž, která je schopna zpracovat povrch chodidla. Tento typ masáže nejen poskytuje pocit relaxace po dlouhém pracovním dni, ale má také příznivý vliv na zásobování krve a je také schopen zmírnit bolestivé syndromy některých orgánů a regulovat činnost nervového systému.

Domácí postup pro mužskou pedikúru

\ t

Navzdory výše uvedeným rysům přístupu k mužské pedikúre je to postupNení těžké hrát doma. Hlavní věc, kterou je třeba vzít v úvahu hlavní body pro léčbu kůže chodidel a nehtů, pomocí nezbytných nástrojů salon kosmetologie.

Za zmínku stojí jen několik základních kroků tohoto postupu:

Příprava na pedikúru (teplá lázeň s přídavkem solí, olejů nebo bylin, speciální prostředky), napařování a změkčení kůže.

Snadné odlupování peelingem.

Broušené loupané nohy s pemzou.

Po opláchnutí nohou teplou vodou a otřením suchým ručníkem začněte řezat a čistit nehty.

Dokončení domácí pedikúry spočívá v podání nehtů (přesně v jednom směru, aby nedošlo k poranění nehtové desky) a nanesení výživného krému s masážními pohyby.

Volitelné: v případě nepravidelné domácí pedikúry, pro důkladnější péči o pokožku nohou, můžete použít speciální pánské ponožky pro pedikúru s určitým složením uvnitř, poskytující intenzivní exfoliaci, hydratační a vyživující pokožku nohy.

Je třeba pamatovat na opatrnost při provádění všech kroků pedikúry a na povinném postupu dezinfekce chodidel. Krása nohou závisí především na zdravém stavu kůže.

Všechny nezbytné zásady péče a hygieny vyžadují systematický týdenní přístup. Teprve potom bude mít pokožka nohou správný vzhled a trvalou lokální imunitu kůže.

V dnešní době nabízí mnoho specializovaných pracovišť školenípostup pro video kurzy, fotografie, schematické pokyny.

Využijte on-line zdroje, abyste se naučili krok-za-krokem pokyny a metody opravy a různé typy mužské pedikúry doma, a budete mít tento nádherný, užitečný a jednoduchý postup doma bez jakýchkoliv problémů! Nezapomeňte na pravidelnost provádění jakékoli péče o pokožku nohou, protože je to především zdraví a hygiena vašeho těla.