Mozaika, historie manikúry

Historie mozaiky pochází z mnoha století, zakořeněné ve starověkém Řecku. Mozaika se nazývá kresba nebo vzor lemovaný kousky skla, keramiky nebo kamene. Zpočátku, barevné oblázky sloužily jako materiál pro rozložení obrazů ve stylu mozaiky. Největší vývoj tohoto typu umění byl v dřívější době, kdy zdobily zdi budov a kleneb kostelů.

Tato umělecká forma zakořenila v různých částech zeměkoule, každý národ přinesl něco jedinečného pro techniku ​​reprodukce mozaiky, takže lze rozlišit několik směrů:

  • Aleksandrovskaya
  • Byzantský
  • Florentine
  • Mikhailovskaya
  • Sofie

Alexandrovsky je mozaika zobrazující epizodu bitvy Alexandra Velikého. Vyznačuje se několika barvami provedení bílá, žlutá, červená, hnědá. Datováno do čtvrtého století před naším letopočtem.

Alexandrijská mozaika se vyznačovala speciálním leštěním povrchu prvků. Použitý mramor, sklo a porfýr. Navíc, prvky dobře zapadají podél obrysu, vyříznuté, nevyčnívají za obrys.

Pro byzantskou mozaiku byla typická kombinace mramorového obkladu a použití mozaiky pouze na horních částech budovy. Dalším charakteristickým rysem bylo, že prvky se lišily v různých tvarech a texturách.

Florentský styl se vyznačoval malebností a harmonií. Mistři měli být citliví na harmonii barev, ovládat uměnímalba a výroba speciálních mozaikových kartonů, vyzvednutí vzorů. Účelem mozaiky bylo sjednotit se ve vnitřním prostoru všech prvků dohromady.

Mikhailovsky mozaika se může pochlubit množstvím použitých odstínů, zejména širokým spektrem zelených odstínů. Stejně jako použití několika barev najednou pro výzdobu obličeje a zlata, aby luxus na šaty z postav.

Sofijská mozaika je bohatá na barvu. Vývoj tohoto typu mozaiky byl vytvořen řemeslníky smalt, materiál použitý pro rozložení vzorů.

V průběhu let se vyvíjí mozaika. V dnešní době se nachází téměř všude - od dlažebních desek, po vzory v bazénech nebo koupelnách.

Výkresy jsou vyrobeny z jakékoliv složitosti, z jakýchkoliv barev, z jakýchkoli materiálů. Musíte poskytnout náčrtek a jakákoli fantazie bude realizována.

Výhodou mozaiky je schopnost pokládat se na nerovný povrch, včetně sloupů

.

Na počátku svého vývoje bylo umění mozaiky náročným cvičením, které vyžadovalo spoustu času, dovedností a úsilí mistrů realizovat myšlenku. Ve věku pokročilých technologií již není mozaika časově náročným procesem. V továrně se připravují plátna s mozaikou v určitém ornamentu nebo vzoru, dodávaném k prodeji jako samostatné moduly.

Moduly jsou mozaikové prvky lepené na papír nebo mřížku ze speciálních umělých vláken. Položky mohoubýt vyrobeny ze skla, kamene nebo smalt.

Kamennou mozaiku lze vyrobit z levnějších materiálů, například z tufu nebo ze skal přírodního kamene.

Keramická mozaika je vyrobena z kusů keramiky v různých barvách. Kombinace leštěných a neleštěných prvků vypadá zajímavě, taková mozaika hraje krásně s určitým množstvím slunečního světla as umělým světlem.

Při pokládání boků a dna bazénu se používají speciální keramiky, které jsou chráněny před tvorbou vápenatých usazenin a před vyblednutím.

Mnozí také ocení zvláštnost keramické mozaiky s rozvody a hrou barev, stříkáním nebo nerovným povrchem jednotlivých prvků.

Skleněná mozaika může být použitelná, pokud se jedná o krby a kamna kvůli tepelně odolným vlastnostem skla. Odolává teplotám až 150 stupňů Celsia. Tepelná odolnost je zajištěna během výrobního procesu. Hotová směs, která se skládá z křemičitého písku, přísad zabarvujících oxidů a dalších prvků, se nalije do forem a pak se zahřívá v peci. Po ochlazení se skleněná mozaika stává mnohem silnější než běžné sklo.

Výhodou tohoto typu mozaikových prvků je úplná vodotěsnost.

Pokud se rozhodnete pro mozaiku povrchu, musíte určit, který typ a jakou barevnou mozaiku použít.

Existují monofonní soupravy. Používají se hlavně při čelení velkýmčtverce. Fanoušcům originálních jasných barev nabízíme paletu nejrůznějších barev v podobě pestrobarevných souprav.

Můžete navrhnout obraz monofonních a vícebarevných modulů a vytvořit tak krásný design na povrchu.

Více originálním typem je panel. Prakticky všechny v současné době existující výrobci keramických obkladačů nabízejí ve svých katalogech možnosti pro hotové panely. Dodávají se ve formě modulů s již vytvořeným vzorem. Takový panel může sloužit jako centrum kompozice, která dokonale doplní moduly jednobarevné a vícebarevné mozaiky v závislosti na myšlence a zdobené ploše.

Exkluzivní, individuální typ mozaiky je umělecký panel. Provádí se individuálně, z vybraných klientů materiálů: sklo, smalt nebo kámen, dle individuálního náčrtu. Jedná se o vysoce umělecký mozaikový typ.

Kompetentně vybraný mozaikový plot může oživit každou místnost.