Motýl vlající na nehty umění

Stovky „malých ženských tajemství“ jsou podřízeny touze podívat se do očí svůdných a tajemných mužů, mezi nimiž je péče o prsty důležitým a velmi osobním detailem. Recepce zvaná nail art (zdobení nehtů) - dobře, jen špičková pikantnost. S jednou základní výhradou: linie mezi milostí a vulgárností v této oblasti zdobení těla je velmi tenká. Nicméně, většina spravedlivého sexu má vrozený estetický smysl a jednoduše nedovolí disharmonii v jejich vzhledu. A i ti nejodvážnější mohou jít na experiment - pokuste se ozdobit nehty sami. Samozřejmě můžete jít do salonu, žádat o kresbu podle katalogu, můžete si jednoduše zakoupit hotové samolepky nebo laky se všemi druhy speciálních efektů, manikúrovým pískem nebo prachem, ražením nehtů ... Ale úspěšně provedené vlastními rukama, obraz - věřte tomu nebo ne - velmi vylepšuje sebeúctu okouzlující ženy to se samozřejmě projevuje při komunikaci s ostatními.

Kde rostou nehty

Historie zdobení nehtů, jak se říká, jde do daleké minulosti. Stejně jako u střelného prachu, kompasu, papíru a mnoha dalších důležitých věcí je myšlenka malování nehtů přisuzována starověké Číně. Pak byl styl založen v Indii a po několik staletí založen ve starém Římě. Samozřejmě, že v prostředí vyššímspolečnosti. Temný středověk s inkvizicí donutil ženy po dlouhou dobu, aby „nepřemýšlely o kráse nehtů“, ale renesance obnovila ženské kouzlo ve všech jejích projevech. A v devatenáctém století, dekorace na špičkách prstů byla dána na proud - v Evropě a Americe byly kosmetické salony otevřeny všude. Nicméně, tam je poněkud jiná teorie, podle kterého nail umění nehtů “vznikl mezi nižší vrstvy Afričana-Američané ... a po dlouhou dobu nevyvolával zájem o bílou populaci Spojených států a Evropu.” \ T Historie skutečného „základu“ nehtového umění, laku na nehty, ani poslední století: v polovině 20. let byla vynalezena kapalina na bázi automobilové barvy červené barvy a o deset let později byl vyvinut speciální pigment, který pokrýval hřebík (mimochodem, kromě estetické, lak nese terapeutickou zátěž. Kromě toho pomáhá skrýt defekty nehtové desky).

Dnes je umění nehtů celkovým trendem v estetické kosmetologii, prezentované na mnoha mezinárodních soutěžích a jednoduše na ulicích měst.

Manikúra v ruštině a naopak

Jedním slovem, přinášejícím alespoň počáteční schopnosti kreslit a rozhodovat o tom, že si umělecké kresby sami vytvoříte, jste nějakým způsobem spojeni s uměním s velkou historií. Jeden z nejpopulárnějších témat mezi začínajícími estetickými kosmetology je motýl. Zda její vzdušnost a priori naznačujeněha a trápení majitele, nebo slogan „od světla ke stínu létání…“ něco evokuje, ale je tomu tak. Zkusme to.

Především je třeba nechty zpracovat, tj. Vytvořit klasickou („ruskou“) nebo evropskou manikúru. Stručně řečeno: při prvních nůžkách se veškerý přebytek odstraní (špičky nehtu, suchá kůže); Druhá metoda nevyžaduje nic, což znamená, že prsty jsou naprosto dokonalé. Individuální perfekcionisté by si klasickou verzi oblíbili více. Kromě čistě „technické“ přípravy nehtů pro barvení odborníci také doporučují terapeutické a hygienické postupy. Po přípravě laku aplikujeme základní nátěr. Použití pro manikúru by mělo být jemné odstíny béžové, růžové, modré barvy.

Tak co jsi, motýli

Když lak uschne, můžete přejít přímo k obrázku. Vyřezávejte ho speciálními, často akrylovými kompozicemi. Po ruce je samozřejmě vše, co potřebujete - plochý kartáč se zkosenou nebo rovnou hranou, tečky, krátký kartáč na vlasy. Nebojte se. Desítky, ne-li stovky různých pomocných prvků a velmi složitých technických zařízení se používají v odborných obchodech. Pouze tam je spousta kartáčů: kromě „vlasů“, bodového kartáče, velkého kulatého kartáče, plochého kartáčku, rohového kartáče, kartáčku s ventilátorem a dalších kartáčů. No, pokud máte skončit v trendu, měli byste věnovat pozornost trendům času, například speciální tiskárna pracující na principu konvenčního inkoustového tisku. Jediný rozdíl, že mechanismuspostřik nefunguje ve dvou, ale ve čtyřech směrech. I tady je místo, kde se fantazie potuluje.

S jedním rohem plochého štětce uchopte malou paletu z palety, například bílou, a ponořte druhou špičku, řekněme, do modré. Manipulací obou, kreslit motýlí křídla na nehty. Po namočení tenkého štětce do černé barvy zakroužkujte obrysy křídel, pro větší realismus, nakreslete na ně pruhy a pak antény, poté, co tečkují body, které napodobují tělo motýla. Pro větší kontrast na křídlech může být zobrazen "hrášek". Výzdoba je vyrobena s kamínky nebo třpytky. A konečně, poslední, ale povinné mrtvice - self-miniatury pokrývající vrstvou bezbarvého laku.

Po několika testech a případně chybách se váš motýl, stejně jako v přírodě, změní z nesrozumitelné housenky na vzduchovou bytost - aby odpovídal obrazu samotného tvůrce.

Výše ​​uvedený příklad je základ, abych tak řekl, založený na technice, je možné vyvinout mnoho konceptuálních, barevných a dokonce i „grafických“ linií. Opět platí, že kresba, stejně jako jen manikúra, musí být nutně v souladu s obecným obrazem as oblečením. Takže ženy, které preferují klasiku, je přijatelné kombinovat striktní design, například s bundou. Mladí fanoušci „kyselého“ stylu barev přiznávají chytřejší barevné schéma a dokonce i nějakou lehkost při navrhování tématu.

Na závěr je třeba poznamenat, že přípravaNezávislé experimenty s nail art vyžadují nejen dočasné a emocionální, ale i peněžní náklady. Pravda, na rozdíl od kosmetických salonů, spíše skromných. Flitry (tam jsou desítky možností) stojí asi 100 rublů. po dobu 10 let, gelová základna - 400, šablon kreseb - od tisíců, sada kartáčů - od jedné a půl, a tak dále. Výše uvedená tiskárna stojí nejméně 60 tisíc rublů. Krása stojí za to!