Mohou těhotné ženy barvit a budovat nehty?

Žena během těhotenství dělá vše pro ochranu svého zdraví a zdraví dítěte. Někdy se však tato péče stává příliš rušivou a nastávající matka má podezření na všechno: jídlo, kosmetiku, oblečení, detergenty. Samozřejmě to platí i pro lak na nehty, protože v hlavě mnoha je to pevně spojeno se skutečnou chemií, která je i obyčejným lidem škodlivá. Objevuje se tedy přirozená otázka: „Je možné, aby těhotné ženy měly manikúru?“.

Ve skutečnosti neexistuje jednoznačná odpověď a nemůže být, protože ve věci těhotenství vše závisí na řadě faktorů. Například ze zdravotního stavu matky, z prostředí a tak dále. Proto, někdo maluje nehty, a nemá problémy, ale někdo je konfrontován s nepříjemnými důsledky používání laku.

Proč lak poškozuje těhotné ženy?

Lak na nehty je skutečný koncentrát různých chemikálií. Obsahuje vše od barviv až po polyesterové pryskyřice. Proto by měl být používán velmi opatrně. Existují však nejnebezpečnější laky, které těhotné ženy používají. Můžete je snadno identifikovat - věnujte pozornost etiketě, a pokud existuje alespoň pár slov o toluenu, formaldehydu a kafru, je lepší tento lak odmítnout.

Tato kategorická povaha souvisí se skutečností, že formaldehyd zvyšuje tachykardii, projevy bolesti hlavy. Současně existuje riziko oslabení imunitního systému. Nemůžeme říct, k čemu to může vést. V důsledku použití formaldehydu byly zaznamenány případy vývojových abnormalit. Ale on - základ laku, kvůli němu má takový specifický zápach.

Toluen a kafr jsou přísně zakázány. Jsou absorbovány přes sliznici a působí na celé tělo. Tedy, z kafru zesiluje děložní tón a je to přímá cesta k potratu.

Existuje však téměř opačný názor - lak není poškozen a lze jej bez problémů použít. Příznivci tohoto stanoviska to zdůvodňují tím, že koncentrace látky v lacích je minimální a nemůže ublížit těhotné ženě. Věříme, že není lepší riskovat a vyhnout se použití nástrojů pro manikúru. A pokud se stále rozhodnete je použít, ujistěte se, že místnost vyvětříte a necháte si malovat nehty jednou až dva týdny.

Ale spěcháme, abychom vás potěšili! Těhotenství - není důvodem k odmítnutí manikúry. Stačí koupit speciální kosmetiku pro těhotné ženy a používat ji bez jakýchkoliv omezení. Takže můžete zůstat krásný a stylový, dokonce i v "zajímavé" poloze. To se samozřejmě týká všeho: laku, nátěrů, lesku a dokonce odstraňovače laků na nehty - nesmí obsahovat aceton.

Prodloužení nehtů během těhotenství

\ t

Samozřejmě nejen obraz, ale taképrodloužení nehtů se stává nebezpečné, když je žena těhotná. To však není důvod k odmítnutí. Existují speciální materiály, které jsou pro tělo naprosto neškodné. Zároveň nejsou ve většině případů nižší než obvykle.

Gel by měl být speciální. Methylmethakrylát se již dlouho používá, v některých zemích je však zakázán kvůli jeho toxicitě! Použití v těhotenství je pro plod velmi nebezpečné. Nicméně, tam je jeho protějšek, zcela bezpečný. Ethylmethakrylát může být používán nepřetržitě, bez obav z poškození sebe a plodu.

Samozřejmě bychom neměli opomenout standardní pravidla manikúry:

1) Místnost, kde se provádí práce, musí být větrána.

2) Materiály musí být bezpečné a neškodné.

3) Po zákroku je třeba očistit kůži rukou, sliznici nosu a úst.

Prodloužení nehtů během těhotenství však není nejrozumnější. Vzhledem k nouzovému režimu provozu se tělo nemůže vyrovnat se zatížením, které je na něm umístěno, a vyskytují se problémy s vlasy a nehty. Současně, ani nejkvalitnější gel nebude dobře fixován na povrchu nehtové desky. Proto se může stát, že vás výstavba zklamá.

Vlastnosti péče o nehty během těhotenství

\ t

Pokud nechcete ztratit svou krásu během těhotenství, pak budete samozřejmě musetnásledujte mě opatrně. Je to obtížné, ale výsledek vás potěší. Dáme vám stručné doporučení, jak udržet nehty v perfektním stavu, bez obav z poškození plodu.
Nejprve si vyberte laky na nehty bez škodlivých látek, které jsme uvedli na začátku článku. To vám pomůže zbavit se další zátěže na těle, která je již skvělá.

Za druhé, naneste základní nátěr na nehty před prováděním manikúry. Zabrání pronikání škodlivých látek do krve a kůže.

Zatřetí proveďte manikúru s odborníky. Takže si můžete být jisti kvalitou materiálu, bezpečností místnosti a tak dále.

Pokud splníte všechny tyto požadavky, určitě dostanete vysoce kvalitní nehty, zachráníte zdraví a zdraví budoucího dítěte. To je nepochybně velmi důležité a výrobci kosmetiky tomu rozumějí. Nyní můžete snadno najít speciální přípravky pro péči o nehty, kůži a vlasy, které jsou speciálně upraveny pro těhotné ženy. Jsou jemnější, bezpečnější.

Ve velkých městech existují i ​​speciální salóny krásy, které jsou určeny speciálně pro nastávající matky a jejich služby jsou velmi žádané.

Z tohoto článku můžete pochopit, že hrozba kosmetických postupů existuje, ale může být zničena pomocí speciálních prostředků, využívajících služeb mistrů. Nezapomeňte, že hlavní výzdobou ženy jsou její děti, a je lepší, abyste je neriskovali kvůli krásným nehtům, vlasům a kůži. InV každém případě, po porodu, můžete rychle obnovit nehtovou destičku a vrátit ji do primárního stavu.