Modrá hlína pro obličej: vlastnosti a aplikace

Kosmetická hlína je oblíbeným výrobkem pro domácí recepty krásy. Různé odrůdy jsou úžasné! Růžová, fialová, žlutá, šedá ... Ale z této velkoleposti je jeden druh, který vyčnívá z obecného rozsahu. To je modrá hlína. Vzácné a staré odrůdy s jedinečným složením a hodnotnými vlastnostmi pro pokožku obličeje a vlasů.

Co je to modrá hlína

Modrá hlína má druhé jméno - Cambrian. Termín znamená, že produkt byl vytvořen v období stejného jména. Cambrian je nejstarší období paleozoické éry. Tato doba je považována za začátek tvorby modrých jílů.

Věk modrých Cambrianových jílů je asi 600 milionů let! A nejstarší modrá hlína se nachází v Leningradské oblasti. Jeho složení je cenné a jedinečné.

Jakýkoli kambrijský jíl obsahuje velké množství užitečných látek, mezi kterými je křemík, kaolin, vápník, železo fosfor, hořčík, zinek. Tyto složky pomáhají řešit několik problémů najednou, aby se zachovala krása kůže a vlasů:

 • jídla;
 • hydratace;
 • detoxikace;
 • regenerace a regenerace.

Žádný jiný druh jílu se nemůže pochlubit takovou rozmanitostí minerálů a stopových prvků. Nasycení kompozice je vysvětleno starodávným původem kambrijského jílu. Užitečné ingredience se nahromadily po tisíce let a zůstaly nedotčeny.

Vysoce kvalitní modrá hlína se těží z hloubky více než 80 metrů. Tento výrobek není ovlivněn škodlivými účinky moderního životního prostředíprostředí, nemá žádné nebezpečné nečistoty a chemikálie.

Ne vždy modrá hlína má jasný odstín, navenek může vypadat jako šedá a dokonce bílá hlína

Chemické složení modré hlíny

\ t

Modrá hlína má menší strukturu než jiné odrůdy, což značně usnadňuje vstřebávání kůže a vlasů.

Tabulka: mikroprvky ve složení modré hlíny, jejich význam pro kůži a vlasy

\ t
\ t . \ t \ t
Trace Element Co dává kůži Co dává vlasům
křemík Podporuje regeneraci buněkZabraňuje vypadávání vlasů
Mangan Je přírodní antiseptikum, zklidňuje podrážděnou pokožku, dezinfikuje Odstraňuje svědění a lupy
Vápník Obnovuje strukturu tkáně kůže Zápasy s roztřepenými konci, zabraňují lámání vlasů
Hořčík Posiluje pokožku Posiluje vlasy
Železo Má pozitivní vliv na krevní oběh, zlepšuje pleť a stimuluje buněčný růst Urychluje růst vlasů
Draslík Zabraňuje dehydrataci Zvlhčuje vlasy
Sodík Mattes, clears Čistí, odstraňuje přebytečný tuk
Fosfor Posiluje pokožku Vytváří pružnost vlasů
Titan Chrání před nebezpečím pro životní prostředíChrání před nebezpečím pro životní prostředí

Jak se používá modrájíl

Paleta aplikací cenných modrých jílů je široká. Jeho bohaté složení umožňuje produkt používat několika způsoby:

 • V kosmetickém průmyslu.
 • V lidové kosmetologii.
 • V lidovém lékařství.

Modrá hlína v průmyslové kosmetice

Kosmetické značky a laboratoře dlouhodobě věnují pozornost hodnotným vlastnostem modré hlíny. A v drahém a cenově dostupném segmentu kosmetiky najdete výrobky na bázi kambrijské hlíny. Jedná se o mýdla, křoviny, masky, zábaly, krémy a zubní pasty.

Fotogalerie: modrá hlína v zakoupené kosmetice

Modrá hlína v domácích receptech krásy

Zastánci samonosných výrobků z kůže a vlasů oceňují kambrijskou hlinku a na jejím základě vytvářejí krémy, slupky, masky, křoviny a mýdla. Pravidelné používání masek z kambrijského jílu pro vlasy a kůži:

 • zlepšuje krevní oběh a zajišťuje lymfatickou drenáž kůže;
 • vyživuje epidermis a vlasy esenciálními minerály,vitamíny, organické kyseliny a antioxidanty;
 • posiluje texturu pleti, vyhlazuje vrásky, léčí akné a akné, odstraňuje pihy;
 • zmírňuje příznaky kožních onemocnění, jako je lupénka, dermatitida, akné a ekzémy;
 • stimuluje růst vlasů;
 • odlupují odumřelé kožní buňky;
 • stimuluje růst kolagenu v kůži;
 • pomáhá odstraňovat oleje a nečistoty z kůže a vlasů, čistí póry;
 • snižuje symptomy růžovky.

Důležitou výhodou prášku Cambrian je jeho jemná a jednotná textura, která je snadno absorbována buňkami kůže a vlasů

.

Kromě toho vášeň s modrými jílovými prostředky může léčit a omladit celý organismus:

 • Modré jílové zábaly odstraňují toxiny z kůže a působí proti celulitidě.
 • Odstranění přebytečné tekutiny z těla, hlína eliminuje opuch.
 • Léčba modrým jílem zvyšuje vitalitu, zmírňuje stres a únavu.
 • Hliněné masky a zábaly pomáhají urychlit metabolismus, posilují imunitu.
 • Detoxikační efekt Blue Clay pomáhá snižovat hmotnost.

Modrá hlína v tradiční medicíně

Hlína je přírodní léčitel. Cambrian prášek je považován za přírodní antiseptikum a antibiotikum. Komprimuje s modrými hlíny léčit vředy a rány, zmírnit modřiny, podvrtnutí.

Tradiční medicína používá starou odrůdu hlíny pro čištění střev, jílu obsaženého ve složení klystýr. S tímCambrian produkt a vaginální douching, tento postup se používá pro infekce, jako je kandidóza.

Modrý jíl se používá pro domácí bělení zubů. Prášek se přidává do zubní pasty a masíruje výslednou směsí. Prostředky dobře bělí, zabraňuje růstu bakterií, leští zubní sklovinu.

Cambrian prášek se používá v různých přípravcích pro obaly a obklady. Používají se pro bolest svalů a kloubů, stejně jako pro artritidu a revmatismus. Modrý jíl se přidává do lázně, aby se zajistil léčebný účinek procedury.

Resorty a kliniky nabízejí modrý hliněný obal pro detoxikaci, léčbu stresu a zánětu, očištění lymfatického systému, snížení křečových žil.

Co odlišuje modrou odrůdu

Dnes v každém kosmetickém obchodě (online nebo offline) můžete vidět velmi širokou škálu jílů: růžová, žlutá, zelená ... Každá odrůda má své vlastní spektrum činností. Nejuniverzálnější hlína je bílá, růžová a červená odrůda jsou vhodnější pro suchou pleť a modrá, šedá a zelená pro mastnou pleť. Každý typ vlasů má svůj vlastní typ hlíny.

Tabulka: barevné jíly a jejich hlavní vlastnosti

\ t
\ t \ t
červená fialová žlutá bílá růžová zelená modrá
Pro jaký typ pleti Citlivý, unavený, náchylný k růžovce a zarudnutí Suché, unavené, uschlé Kombinované, suché, \ tcitlivý, věk Všechny typy pleti, včetně suchých a zralých Suché, citlivé, podrážděné Mastná, náchylná k akné Zralý, tuk
Pro jaký typ vlasů Malované, vyzařované, náchylné k tuku Suchý, křehký Zničeno, křehké Suché, křehké Citlivá skalp Mastné, tupé Suché, malované, matné
Hlavní vlastnosti Zůstatky, tóny, mýtiny Vyhlazuje, čistí Tóny, oxygenáty, exfoliace Uklidňuje, hojí Uklidňuje, čistí Odstraňuje toxiny a čistí Zvlhčuje, okysličuje
Hlavní výhody Zjemňuje podráždění, absorbuje přebytečný kožní maz Odstraňuje toxiny, obnovuje jemnost pokožky a vlasůOdstraňuje toxiny, stimuluje růst kolagenu, vyživuje buňky kyslíkem, obnovuje pokožku a vlasy Odstraňuje zánět, hojí, bojuje s bakteriemi, zvlhčuje pokožku a vlasyZměkčuje, hojí poškození, vyhlazuje vlasy, zjemňuje pokožku Bojuje s akné, snižuje póry, bojuje proti lupům Odstraňuje toxiny, okysličovadla, vyživuje, chrání před vnějšími faktory

Multimasking modrá hlína

Kůže obličeje je nepravidelná. Každé místo má své vlastní potřeby. Pod očima máme tenkou a citlivou pokožku kolem nosu - tlustší segmenty, tvářenáchylný k suchu.

Má se za to, že na obličeji je zvláštní oblast, která je vždy odvážná a porézní. Toto je t-zóna. Ale takové prohlášení je příliš univerzální. Posledním trendem je dělení obličeje na malé plochy. Například můžete vybrat O-zónu uvnitř písmene "T" - to je kůže kolem úst. Tam je Y-zóna: to je kůže podél linie obličeje a středu krku. Tam je také S-zóna na tvářích a oblast pod očima. Rozmanitost různých multimaskingových schémat je velmi velká. Každá žena může ukázat kreativitu a najít vlastní metodu.

Fotogalerie: různá schémata pro multimasking

Pokud pozorujete potřeby své tváře, pravděpodobně jste si všimli, že výběr pouze T-zóny je spíše podmíněný. Všiml si toho a kosmetiček. Vznikl tak módní trend - multimasking. Jedná se o speciální techniku ​​aplikace masky na obličej. Kůže je psychicky vtáhnuta do zón, které mají různé potřeby. A pro každou stránku připravuje vlastní masku. Obličejová procedura se promění v zábavný akt, během něhož se tvář stává spíš jako patchworková deka.

Princip multimaskingu funguje nejen pro obličej. Hlava a vlasy na hlavě mají také své vlastní zóny. Například, trichologists dlouho doporučil aplikovat kondicionér jen na nižších dvou třetinách délky vlasů. A v horní části použít balzámy s čistícím účinkem.

Pokud chcete vyzkoušet multimasking s modrou hlínou, pak můžete identifikovat oblasti kůže na T-zóně, kolem nosu nebo na čele, v závislosti na tom, kde máte ty nejtučnější segmenty.

Výrobky s modrou hlínou aplikujte na vlasy hlavně tam, kde jsou vlasy nejslabší, bez života, bez objemu. Je lepší nepoužívat recepty s kambrijskou hlínou na spáncích a podél okraje vlasů, což může vést k odlupování.

Před několika měsíci jsem přešel na multimasking. Ano, postup se stává problematičtějším, ale efekt stojí za to. Mám suchou pokožku, už má vrásky a v létě svítí čelo. Ale míchejte vícdvě masky nemají čas. Proto používám schéma pro multimasking pouze dvou produktů. Na T-zóně - čelo, nos, brada - aplikuji detoxikační masku s hlínou. Tady modrá dobře sedí. A na tvářích a podél vlasové linie aplikuji hydratační peelingové sloučeniny k odstranění peelingu. Za 15 minut mohu zkombinovat několik procedur najednou: čištění, loupání, hydrataci. Pokud nechcete působit na pokožku pod očima, doporučuji Vám použít tkáňové náplasti (drobné tkáňové masky) pro otok a vrásky.

Autor tohoto článku doporučuje takový systém multmaskingu, potřebuje pouze dva typy masek

Masky na obličej

Použijte tyto recepty pro klasický způsob použití masek na celou tvář nebo použití v metodě multimaskingu. Masky s Cambrian hlíny lze provést 1-3 krát týdně.

Maska na obličej proti tmavým kruhům pod očima

Pro složení bude vyžadovat:

 • modrý jíl, 3-4 tsp;
 • čistá voda;
 • skleněná mísa.

Nepoužívejte kovové nádobí pro výrobu masek s hlínou!Vezměte skleněnou nebo plastovou nádobu, zamíchejte dřevěnou tyčí nebo lžící.

Způsob přípravy a použití:

\ t
 1. Maska by měla být vždy aplikována pouze na čistý obličej. Omyjte make-up, omyjte kůži. Použijte jemný čisticí prostředek bez odlupujících se částic.
 2. Modrý jíl se smísí s vodou. Poměr jílu a vody 60:40 nebo 50:50.
 3. Důkladně promíchejte, aby se vytvořila silná vrstva.homogenní hmota podobná konzistenci zakysané smetany.
 4. Masku naneste na pokožku a několik minut ji masírujte.
 5. Rozložte celou kompozici na kůži a nechte ji 15–20 minut, dokud hlína na povrchu nezaschne. Delší držení nedává smysl, hlína funguje pouze ve vlhkém stavu.
 6. Omyjte teplou vodou.
 7. Použijte hydratační krém nebo krém na obličej.

Varování: Neskladujte čerstvě připravené přípravky s jílem.Měly by být použity okamžitě.

Tloušťka vrstvy jílu závisí na osobních preferencích.

Maska pro dehydratovanou a blednoucí pleť

Pasta, která vychází, bude mít jedinečné hydratační a antioxidační vlastnosti. Seznam složek této masky totiž obsahuje působivý seznam minerálů a stopových prvků: sodíku, vápníku, hořčíku, draslíku, chloru, síry, fosforu, jodu, železa, zinku, mědi, selenu, molybdenu, fluoridu, manganu, boru, niklu a kobaltu. Existují pouze tři komponenty.

Aby bylo toto přírodní složení nezbytné, budete potřebovat:

 • modrý jíl;
 • prášek řasy (sušené řasy);
 • močovinový prášek;
 • čistá voda.

Nepoužívejte recepty s řasami, pokud jste alergičtí na jód!

Příprava a použití:

 1. Složky smíchejte v následujících množstvích: 3–4 lžičky. modrá hlína; 0,5 lžičky. prášek řasy; 0,5 lžičky. prášek močoviny.
 2. Do výsledné směsi se nalije čistá voda. Objem vody by měl být stejný jako prášek.Poměr 50:50 je téměř univerzální pro všechny recepty s modrou hlínou, ale můžete experimentovat s konzistencí, pokud máte rádi tenčí nebo silnější formulace.
 3. Míchejte hmotu dřevěnou špachtlí a vytvořte hladký krém.
 4. Masku na kůži masírujte několik minut.
 5. Rozložte celou kompozici rovnoměrně na obličej a nechte ji 15–20 minut. Nebo dokud hlína na kůži nezaschne.
 6. Opláchněte teplou vodou.
 7. Navlhčete obličej obličejovým krémem.

Modrá hlína stimuluje krevní oběh, takže po receptech s kůží může být načervenalý. Mírný účinek lymfatické drenáže je prospěšný pro kůži.

Acy Blue Clay

Pokud jsou úhoři bakteriální povahy, lze pro ně použít recepturu z modrého jílu. Budete potřebovat:

 • modrý jíl;
 • čistá teplá voda;
 • jemně mletá mořská sůl.

Způsob použití:

 1. Smíchejte 3 lžíce. Já modrá hlína, 1 polévková lžíce. Já jemná sůl s teplou vodou.
 2. Míchej, udělej hustou kaši.
 3. Jednou denně promažte kůži postiženou akné touto sloučeninou.

Stejná antibakteriální kompozice se používá k léčbě kůže z plísní, spálení sluncem, akné a bradavic.

Spalovací maska ​​

Pokud byla kůže kůže opálena, udělejte masku s modrým jílem. Tento nástroj rychle zmírní bolest, pomůže rychlejší regeneraci tkání.

 1. Smíchejte 2 lžíce. Já modrá hlína s libovolnýmvýrobek z kyselého mléka: kefír, airan, jogurt.
 2. Nasaďte kaše na poškozené plochy obličeje.
 3. Ponechte několik minut, dokud kompozice nezačne vysychat.
 4. Jemně omyjte vodou, nepoškozujte pokožku rukama.
 5. Naneste na obličej chladicí krém nebo gel.

Kefir nebo jogurt lze nahradit zeleným čajem.

Čistící pleťová maska ​​s modrými jílem a esenciálními oleji

\ t

Tato domácí maska ​​je vhodná pro všechny typy pleti. Obdržíte multitaskingový nástroj, který současně očistí, jemně odlupuje, hydratuje a zklidňuje pokožku obličeje. A můžete ho používat alespoň každý den.

Pro recept budete potřebovat:

 • modrá hlína, 4 lžíce. l.;
 • kosmetický šípkový olej, 3 lžíce. l.;
 • 10 kapek esenciálního oleje (odrůda závisí na typu pleti);
 • nádoba na vaření, sklo nebo smaltovaný kov.

Tabulka: Jaké esenciální oleje přidat do masky

Typ pleti normální suché tuk citlivý vyblednutí
Doporučený éterický olej Levandule Muškáty nebo santalové dřevo Bergamot Levandule Kadidlo

Návod k použití

 1. Směs jílu a šípkového oleje.
 2. Přidejte esenciální olej podle typu pleti.
 3. Vezměte si malé množství masky prsty a do kruhového obličeje vtrhněte kruhovým pohybem. Vyhněte se okolí očí!
 4. Pokračujte po dobu 5 minut a poté nechte make-up na obličej několik minut.
 5. Opláchněte vodou, kůže se stane matnou, elastickou, čistou a zvlhčenou.

Masky na vlasy

Majitelé suchých a neživých vlasů musí nejprve věnovat pozornost modré hlíně. Díky speciálnímu receptu můžete získat nástroj pro téměř jakýkoli typ vlasů. Masky s antickým stupněm jílu by měly být prováděny 1 krát týdně. Nejlepší je měnit recepty. A pokud si vyberete jednu masku, opakujte to až 10 krát, poté musíte vzít přestávku na 1 měsíc, takže není zvyknout na postup.

Klasická modrá hliněná maska ​​na vlasy

Doporučuji vám, aby se maska ​​neudělala velmi tekutá a aby se prášek a voda dostali v poměru 3: 2.

 1. Zředí prášek kambrijského jílu ve vodě na požadovanou konzistenci.
 2. Pastu vložte do kořínků a zbytek po celé délce rozdělte.
 3. Nechte působit 10 minut a opláchněte teplou vodou.

V procesu výroby masek nepoužívejte kovové nástroje

Modrá hliněná maska ​​pro normální vlasy

Nepoužívejte citronovou šťávu, pokud na ni můžete mít kožní reakci.

 1. Vezměte 2 lžíce. Já Cambrian prášek, zředěný ve vodě na konzistenci hustého krému.
 2. Přidejte jednu ze surovin: teplý med, citronovou šťávu, ananasový džus. Objem - 1 polévková lžíce. Já
 3. Přidejte jeden žloutek. Míchej.
 4. Aplikujte maskukořeny vlasů a po celé délce.
 5. Nechte působit 10 minut. Poté opláchněte teplou vodou (není horká!).

Modrá hliněná maska ​​pro mastné vlasy

Nepoužívejte tento recept, pokud máte citlivou pokožku hlavy nebo jste alergičtí na citronovou šťávu nebo česnek. Příprava:

 1. 2 lžíce. Já modrý hliněný prášek zředěný stejným množstvím vody.
 2. Přidejte 2 lžičky. nakrájený česnek.
 3. Míchejte a přidejte 1–2 lžičky. citronová šťáva.
 4. Maska aplikovaná na oblasti pokožky hlavy, které se rychle stávají mastnými.
 5. Podržte po dobu 10–15 minut, poté opláchněte teplou vodou.

Maska pro suché vlasy

Hydratační prostředek vhodný pro suchou pokožku hlavy a suché vlasy.

 1. Zředit modrou hlínu vodou a vzít 2 lžíce na masku. Já Zbytky lze aplikovat na suché plochy obličeje tak, aby tato maska ​​fungovala, když děláte ošetření vlasů.
 2. Přidat 1 polévková lžíce. Já šťouchané avokádo.
 3. Vstup do skladby 1. st. Já tekutý med a 1 žloutek.
 4. Směs se míchá za vzniku homogenní hmoty.
 5. Masírujte kašu do pokožky hlavy a rozložte ji na vlasy.
 6. Nechte působit 15 minut a opláchněte.

Maska proti vypadávání vlasů

Použijte aktivitu cibule šťávy a modré hlíny v boji proti vypadávání vlasů. Maska se připravuje takto:

 1. Zředí se modrým jílovým práškem cibulovou šťávou. Dostaňte hustý kaše. Vezměte si masku 2 lžíce. Já masy.
 2. nasekáme 2 stroužky česneku a přidáme k jílové hmotě.
 3. Přidejte 2 lžíce. Játekutý med a důkladně promíchejte složení masky.
 4. Naneste na kořeny vlasů se zaměřením na oblasti pokožky hlavy, kde vlasy vypadnou.
 5. Po 20 minutách masku opláchněte.

Odmasťovací maska ​​na vlasy

Pokud se vlasové kořeny rychle stanou mastnými, před umytím vlasů, zkuste odstranit přebytečný kožní maz z vlasů a pokožky hlavy.

 1. Vytvořte hustou hmotu jílu a vody.
 2. Aplikujte kašu na špinavé vlasy, hlavně na těch místech, které se rychle stávají mastnými.
 3. Po 5 minutách omyjte.
 4. Nyní si můžete vlasy umýt šamponem jako obvykle.

Kondicionér na vlasy

Vlasy pravidelně opláchněte hlinitou vodou, aby rostly. Tento domácí kondicionér zmírňuje vlasové kořeny, dodává další objem. Hlína zarovnává strukturu vlasů, minerály snadno vyplňují pórovitou texturu, takže zámky se lesknou.

Jak vyrobit jílovou vodu:

 1. Přidá se 3-5 c. Já jílu v nádobě se 2 litry vody.
 2. Dobře promíchejte, aby byla voda zakalená.
 3. Hlína se rychle usadí na dno a voda zůstane čistá a bohatá na minerály a stopové prvky.
 4. Vypusťte vodu v jiné nádobě a po umytí ji opláchněte.

Tipy a upozornění při kosmetickém použití

Pro zajištění všech hodnotných vlastností kambrijského jílu je důležité dodržovat některé pokyny:

 1. Nejběžnější forma uvolňování modré hlíny- prášek. Pokud suchý výrobek není vystaven vlhkosti a otevřenému slunečnímu světlu, zachová si své blahodárné vlastnosti po mnoho let, kdy existuje kambrijská hlinka. Méně obyčejně, Cambrian odrůda může být koupena ve formě kamene nebo brikety. Je snadno rozdrcený a promění se v prášek. Často se hlinka ředí na požadovanou konzistenci v husté pastě a prodává se v této formě. Takový výrobek je krátkodobě skladován a měl by být použit ihned po vybalení.
 2. Prodám hlínu od osvědčených výrobců, kteří mají dobré recenze. Kování modrý prášek je docela jednoduchý, takže pozor na podvodníky.
 3. Při výrobě masek se hlína nejčastěji mísí s vodou. Nepoužívejte příliš studenou kapalinu, uvolňování užitečných látek z masek zpomalí, produkt nebude mít čas dát kůži nebo vlasům všechny výhody. Vysoké teploty jsou také nežádoucí, protože zabraňují působení některých minerálů.Je nejlepší odebrat vodu, která je mírně teplejší než pokojová teplota.
 4. Hlína těžená na různých místech má jinou hustotu. Z tohoto důvodu neexistuje přesné doporučení, v jakých poměrech se prášek smíchá s vodou. Budete muset experimentovat, abyste dosáhli požadované konzistence.
 5. Modrá hlína má zřídka alergickou reakci. Ale je to možné. Před prvním použitím nového výrobku proto otestujte, zda nedošlo k reakci. Udělejte malé množství kaše z hlíny a vody a aplikujte ho na zápěstí. Pokud v příští půl hodině kůže nebudesvědění a červenat, můžete použít hlínu na obličej a vlasy.
 6. Modrá hlína je cenná, protože se dobře kombinuje s jinými kosmetickými výrobky. Můžete ji přidat do hotových masek na kůži a vlasy, abyste obohatili své produkty péče.
 7. Aby byly masky efektivnější, použijte fólii. Jakmile se jílová kompozice aplikovala na pokožku hlavy, zakryjte ji filmem. A nahoře - s ručníkem. Pro obličej stačí použít jeden celofán.
 8. Nedržte masku s jílem déle než 20 minut! Silně vysušená hlína může řezat kůži a vlasy.

Recenze modré hlíny na obličej

\ t

Modrá odrůda je spíše vzácná, takže ne všechny ženy dosud dokázaly ocenit její zásluhy. A kosmetologové napodobovali kambrijskou hlínu a mluvili pozitivně. Ale je zde důležité varování od odborníků: neubližujte tváři s maskou sušení!

Masky na bázi hlíny bojují s akné, normalizují mazové žlázy, utahují póry a osvěžují pokožku. Buďte však opatrní a snažte se sledovat časovou osu tak, aby nedošlo k přesušení pokožky. Dostatečné 20 minut, během kterých byste neměli ukazovat aktivní výrazy obličeje.

Anzhelika Viktorovna Uzhva - kosmetička, dermatovenerologka kliniky GMTClinic německých lékařských technologií

https://www.cosmo.ru/beauty/face/renessans-kozhi-top-5-effektivnyh-masok-dlya-lica/#part0

Masky na bázi hlinky se doporučují po aplikaci zvlhčujících látek. Za prvé, je žádoucí vyrobit jakoukoliv nutriční masku a pak maskuna bázi jílu. Koncentráty séra a ampule mohou být aplikovány pod jílem. A pokud je pokožka podrážděná, například po nedávném úklidu, doma můžete po konzultaci s kosmetičkou vytvořit masky na bázi hlíny.

Kosmetička „Studia mládeže“ Alexandra Chernyavskaya

https://lady.tsn.ua/krasota/kosmetologiya/maski-dlya-lica-na-osnove-gliny-395000.html

Modrý jíl nejčastěji zapůsobí na krásné ženy svým svíravým působením, póry kůže jsou výrazně sníženy.

Používám modrou hlínu výhradně pro obličej, dělám s ní čisticí masku na bázi zeleného čaje. Vezmu 2 čajové lžičky modrého hliněného prášku a jednu čajovou lžičku uvařeného zeleného čaje, připravím středně velkou kaši, která vypadá jako krém na obličej.

Po této masce se kůže tváře výrazně změnila, je čerstvá, póry se zužují, kůže na obličeji se stává světlejší. Celkový vzhled obličeje je mnohem čistší, póry traktoru nejsou tak znatelné.

Glam_RoZe

http://irecommend.ru/content/maska-iz-goluboi-gliny-sposobna-suzit-moi-traktornye-pory

Používám modrou hlínu asi měsíc, dvakrát týdně. Hlína se pěstuje nejen teplá voda. Zde je několik mých cest: hlinka + kefír; jíl + březová míza (udělal jsem takovou masku dvakrát); hlinka + voda + 1 nebo 2 kapky citrónového esenciálního oleje.

Pokud nedovolíte masce vyschnout na obličeji, kůže se po umytí nestane načervenalým. Po vysušení se však tváře lehce vloupají. Černé tečky se stávají jasnějšími a mírně vymazanými. Póry se zužují. Pigmentové skvrny (mámexistují dvě z nich) - nezmenšily se, ale staly se skutečně o něco lehčí.

mary1225

http://irecommend.ru/content/nadeyalas-chto-valdaiskaya-golubaya-glina-pomozhet-izbavitsya-ot-pigmentnykh-pyaten

Nejstarší modrá hlína je připravena podělit se o své bohaté složení, které si zachovala po miliony let. Vaše vlasy a obličejová pleť by měly mít podobu masek Cambrian clay. Udělejte si čas při provádění kosmetických procedur, nechte hlínu dát vám možnost zcela rozdat všechny cenné ingredience. Z tohoto léku budete cítit teplo, doslova i obrazně. Ale nedržte jílu na obličej a vlasy po velmi dlouhou dobu, aby se zabránilo mikrotraumům. Pokud potřebujete silný detoxikační efekt, použijte silnější vrstvu masek. Buďte kreativní, zahrnujte cenné hlíny ve vaší kráse.